Temat: MagicQ ustawienie głów w jeden punkt

Witam.

Czy da się w chamsysie ustawić głowy w jeden punkt cos tego typu http://tv-m.pl/video/feelcz.2.flv.jpg
Chodzi mi żeby zrobić to w prosty sposób bez odrebnego ustawiania każdej głowy.

Czy istnieje efekt który porusza wybranymi głowami w ruchu pan do środka i na zewnątrz?

Z góry dzięki a odpowiedź
Pozdrawiam Błażej

2

Odp: MagicQ ustawienie głów w jeden punkt

Co do pierwszego pytania to chodzi Ci zapewne o funkcję fan (w wersji asymetrycznie, all). W wersji PC musisz kliknąć przycisk fan i przytrzymać najeżdżając myszką na okienko które się pojawiło jeśli chcesz wypróbować inne ustawienia, w innym wypadku okienko zniknie po puszczeniu przycisku. Oczywiście po najechaniu myszką na okno puszczasz przycisk żeby móc wybrać opcje, na końcu klikasz close.
Musisz zaznaczyć grupę urządzeń które chcesz ustawić, potem ustaw je tak, żeby świeciły w dół sceny (do przodu), tilt wedle uznania, potem klikasz wspomniany przycisk fan i kręcisz encoderem odpowiadającym za ruch pan.
Drugiego pytania nie rozumiem.

3

Odp: MagicQ ustawienie głów w jeden punkt

Ok dzięki za pomoc, już to opanowałem tylko mam jeszcze jeden problem czy można zrobić tak by poruszać tym "punktem" utworzonym za pomocą fan. Chodzi mi o poruszanie w ruchu tilt tak żeby głowy dalej tworzyły punkt a nie rozjeżdżały się.

Punkt drugi rozwiąże za pomocą chase big_smile

4

Odp: MagicQ ustawienie głów w jeden punkt

O ile wiem (chyba że się mylę, to mnie ktoś mądrzejszy poprawi) nie ma takiej funkcjonalności o jaką Ci chodzi, ale nie wiem czy którakolwiek deska ma coś takiego... Zauważ, że np. jeśli świecisz głowami pionowo w dół, to to jak masz rozjechane głowy w osi pan nie ma kompletnie żadnego znaczenia - tutaj żeby zbiegły się w jednym punkcie trzeba by założyć fan na oś tilt i wtedy z kolei ruszanie osią pan będzie powodować, że się będą rozjeżdżać. Żeby zrobić coś takiego jak piszesz konsoleta musiałaby zgadywać czego oczekujesz i sama korygować wartości na jednej z osi.

5

Odp: MagicQ ustawienie głów w jeden punkt

jest to możliwe ale nie za pomocą samej deski ja to robie tak  odpalam captur polar w trybie live to po zaznaczeniu głów wystarczy kliknąć w jakiś punkt na wirtualnej scenie to głowy ostawią wiązke światła w ?eden punkt  oczywiście czym lepiej odwzorowana scena tym lepiej

6

Odp: MagicQ ustawienie głów w jeden punkt

O, to ciekawe. A wartości kanałów przepisują się do konsolety?

7

Odp: MagicQ ustawienie głów w jeden punkt

Marchw napisał/a:

ale nie wiem czy którakolwiek deska ma coś takiego

grandMA1 od wielu lat, grandMA2 od pół roku.

8

Odp: MagicQ ustawienie głów w jeden punkt

Marchw napisał/a:

O, to ciekawe. A wartości kanałów przepisują się do konsolety?

tak

9

Odp: MagicQ ustawienie głów w jeden punkt

Dzieki wielkie za pomoc zaraz zaczynam kombinować z capture. big_smile

10

Odp: MagicQ ustawienie głów w jeden punkt

Jak już mówiłem - mądrzejsi mnie poprawią. A gdzie tej funkcjonalności szukać w GrandMa?

11

Odp: MagicQ ustawienie głów w jeden punkt

Takie celowanie robi się w oknie "Stage" po włączeniu w nim funkcji "Follow". Aby to miało jakiś sens, to urządzenia zaadresowane w stole muszą być też rozmieszczone w wirtualnym środowisku konsolety tak jak wiszą w rzeczywistości. W przypadku używania grandMA2 najlepiej to robić z pomocą grandMA 3D, bo tam można łatwiej edytować pozycje oraz rozmieszczać powierzchnie sceny.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-04-10 22:55:14)

12

Odp: MagicQ ustawienie głów w jeden punkt

Aha, czyli tak jak się spodziewałem - potrzebne jest odwzorowanie przestrzeni na jakiejś siatce trójwymiarowej żeby sobie konsoleta mogła policzyć parametry.
Cenne informacje, dziękuję bardzo.

13

Odp: MagicQ ustawienie głów w jeden punkt

Wiem, temat stary, ale jeżeli chodzi o pytanie nr. 2 to czemu nie zrobić chase pod playbackiem z 2 lub wiecej pozycji w np. Tilcie. Może kółek tak nie zrobię, ale w Panoramie poruszam.

14

Odp: MagicQ ustawienie głów w jeden punkt

Smialo można zrobić to przez opcje FAN smile i zapisac sobie w oknie pos smile