1

Temat: Problem z nadajnikami/odbiornikami Oxo TW 512

Mam problem z urządzeniami które niedawno nabyłem, są to nadajniki/odbiorniki DMX Oxo TW-512, na ostatniej imprezie testowałem je po raz pierwszy, jedno urządzenie nie chciało się połączyć, wczoraj zrobiłem test aby wykryć które to było, okazało się że wszystkie działają bez problemu, zrobiłem ten test jeszcze raz aby się upewnić czy wszystko działa, niestety po tej próbie wszystkie przestały działać (4 szt), nie mam pojęcia czy coś robię źle czy taki zbieg okoliczności że wszystkie w jednym czasie uległy uszkodzeniu w co wątpię. Czy miał ktoś z Was taki problem i zna rozwiązanie? Jedna skrzynka połączona kablem do sterownika (dioda mruga powoli tzn. że czyta sygnał dmx) druga skrzynka podłączona do głowicy (dioda świeci sygnałem ciągłym co oznacza brak komunikacji), zamieniam te nadajniki ale bez żadnych rezultatów, zmieniłem też kable dmx i sterownik i nadal nic. jeśli ktoś ma jakiś pomysł bardzo proszę o pomoc.

2

Odp: Problem z nadajnikami/odbiornikami Oxo TW 512

sprawa rozwiązana, gdyby ktoś miał kiedyś taki problem służę radą smile

3

Odp: Problem z nadajnikami/odbiornikami Oxo TW 512

Może napisz dla potomnych w czym rzecz, póki jeszcze pamiętasz na świeżo. smile

4

Odp: Problem z nadajnikami/odbiornikami Oxo TW 512

w sumie racja
1. nadajnik podłączamy pod sterownik DMX, czekamy aż dioda zacznie wolno mrugać
2. wciskamy przycisk na nadajniku "register" dioda zaczyna strobować w tym samym czasie włączamy odbiornik DO ZASILANIA (cały proces musimy zrobić w 8 sekund).
3. diody na obu urządzeniach zaczynają wolno mrugać - urządzenia są połączone
4 jeśli mamy więcej urządzeń powtarzamy punkt 2
5. prawdopodobnie po skonfigurowaniu urządzeń wystarczy je tylko włączyć do zasilania i powinny się widzieć

5

Odp: Problem z nadajnikami/odbiornikami Oxo TW 512

Czyli przeczytałeś instrukcję obsługi ze zrozumieniem.

Michał Bystrzycki
--------------------

6

Odp: Problem z nadajnikami/odbiornikami Oxo TW 512

hehehe cięta riposta admina big_smile Ja z DMX'em po tzw. Wifi miałem tylko raz problem w kancelarii prezydenta ale jakoś nie zagłębiałem się czemu mi dziwnie działają...może z racji tego że nie chciałem się kłócić z tymi borowikami co stali mi nad głową:D Moją osobistą głową big_smile

http://img507.imageshack.us/img507/5295/50840.png
http://img689.imageshack.us/img689/7769/32089.png

7

Odp: Problem z nadajnikami/odbiornikami Oxo TW 512

w sumie racja, niestety jeszcze nie przywykłem do tłumaczenia z chińskiego na angielski w google translator wink