Temat: Mozliowości SGM Scan Control 24

Przymierzamy się do zakupu Sgm scan control 24 gdyz wydaje nam sie to najsensowniejszy sterownik w budzecie 3000zl. Zanim sie zdecydujemy chcialbym sie dowiedziec jakie mniej wiecej mozliwosci programowania ma ten sterownik. Instrukcja tylko nakresla mi pewne wyobrazenie , chcialbym poznac opinie  uzytkownikow. Mam swiadomosc ze to leciwy stol ale swiatlo to w firmie tez drugorzedna sprawa wiec narazie musi wystarczyc. A wiec kilka pytan. Jak wyglada obsluga led barow na tych stolach. Czy trzeba traktowac je jako 24 Kanalowy dimmer (8x rgb) i klepac efekty krok po kroku czy moze istnieje mozliwosc stworzenia fixture np. 3 kanalowego (jeden piksel) i zastosowac na grupe kilku ledbarow jakis efekt. Czy stol posiada jakis przydatny do tego celu generator. Czy stol w razie potrzeby obsluzy nowsze urzadzenie np. Mac Aura? Czy po prostu tworzenie fixture urzadzenia jest na tyle elastyczne? Czy konsola posiada sub mastery aby pod suwakami miec dimmery grup urzadzen (dimmery, pary led, led bary). Ewentualnie prosilbym o polecenie innego stolu w kwocie 3000zl

2

Odp: Mozliowości SGM Scan Control 24

Sgm raczej do stołu pilot 3000 nie innych generatorów jak pan/tilt
Obskoczy każdą ruchomą głowę problemem jest tylko 512 kanałów na ten stół
Raczej przydatny bardziej do kanałów dimmerowych

3

Odp: Mozliowości SGM Scan Control 24

Jak do 3000zł to dodaj do tego jeszcze z 500 i będziesz mógł kupić wing do chamsysa (miniwing)- dużo większe możliwości...

4

Odp: Mozliowości SGM Scan Control 24

Dzień dobry

Tablet z Androidem plus program https://sites.google.com/site/artnetcon … de-v01-r05 do tego Art-Net_Node plus Access Point i mamy bezprzewodowe sterowanie DMX512. Program posiada potężną bibliotekę urządzeń, z możliwością dodawania nowych. To tak w skrócie i jeszcze jedno koszt zakupu programu to niecałe 20zł.

AB

5

Odp: Mozliowości SGM Scan Control 24

Proponuję http://www.showdesign.pl/index.php/item … ms/12.html teraz jest promocja za 2999 z licencją na 512 kanały

6

Odp: Mozliowości SGM Scan Control 24

Bierzecie co popadnie lub co taniej w promocji i wymyslacie później w riderach vista srista, wing itd itp.
Zamiast trzymać się standardu 3 no może 4 konsolet hog, ma, cham & grodowe vectry.

7

Odp: Mozliowości SGM Scan Control 24

Otóż cię rozczaruje bo z wingami chamsysa w europie jeżdżą bardzo dobrzy realizatorzy... . Co do visty sristy i szołdizajnerów mam to samo zdanie, co ty.
Rozwaliła mnie propozycja tableta z androidem... mistrzu. MA wymięka. Ani to stabilne, ani profesjonalne, cena programu mówi sama za siebie. A i dopisz do swojego "standardu" Avolite'a, wg. mnie zamiast Vectora.

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2013-06-08 11:13:49)

8

Odp: Mozliowości SGM Scan Control 24

Ja też polecam Ci winga Chamsysa smile

9

Odp: Mozliowości SGM Scan Control 24

MateuszJ napisał/a:

Rozwaliła mnie propozycja tableta z androidem... mistrzu. MA wymięka. Ani to stabilne, ani profesjonalne, cena programu mówi sama za siebie. A i dopisz do swojego "standardu" Avolite'a, wg. mnie zamiast Vectora.

Autor postu napisał "ale swiatlo to w firmie tez drugorzedna sprawa wiec narazie musi wystarczyc" więc rozwiązanie z tabletem jest idealne.
Więc przy takich potrzebach proponowanie rozwiązań za kilka czy też kilkadziesiąt tysięcy jest właśnie brakiem profesjonalizmu.

Ostatnio edytowany przez abili (2013-06-08 12:33:14)

10

Odp: Mozliowości SGM Scan Control 24

Abili, jak autor napisał: "potrzebuję stół", a ty mu proponujesz fajną, gadżeciarską zabawkę. Tak to zabawka. Jeżeli przykładowo podczas wieczornej sztuki ma odpalone te swoje fronty, oraz led bary i nagle wyskoczy komunikat typu: Lost conecttion i wszystko gaśnie, to co kolega zrobi? miniwing dostępny jest od 3,7 tys/ szt. Ew. kupić komputer i ekran dotykowy w jednym i do tego wing, a nawet sam monitor dotykowy, bez winga (jeżeli żeczywiście jest to drugorzędna sprawa. Winga w przyszłosci bardzo łatwo sprzedać.

11

Odp: Mozliowości SGM Scan Control 24

a mieliście do czynienia z Vista?
jeżeli nie to proszę was nie psioczcie na ten stolik bo ma bardzo duże możliwości
a prostotą programowania bije wszystkie znane mi stoły ( znam więcej niż jeden big_smile )

12

Odp: Mozliowości SGM Scan Control 24

MateuszJ napisał/a:

Tak to zabawka. Jeżeli przykładowo podczas wieczornej sztuki ma odpalone te swoje fronty, oraz led bary i nagle wyskoczy komunikat typu: Lost conecttion i wszystko gaśnie, to co kolega zrobi?.

Nic nie muszę muszę robić bo nic nie zgaśnie Art-Net_Node będzie wysyłał na linię DMX ostatnie odebrane wartości.

13

Odp: Mozliowości SGM Scan Control 24

artmajster napisał/a:

a mieliście do czynienia z Vista?
jeżeli nie to proszę was nie psioczcie na ten stolik bo ma bardzo duże możliwości
a prostotą programowania bije wszystkie znane mi stoły ( znam więcej niż jeden big_smile )


Zgadzam się. Niestety niektórym brakuje wiedzy i stycznosci z urządzaniemi które krytykują. To największy błąd. Nie ocenia się książki po okładce wink

14

Odp: Mozliowości SGM Scan Control 24

Vista daje radę - jest prosta, są filmiki szkoleniowe na stronie producenta. Dziwię się czemu nie, że ma jeszcze na forum działu z Jandsem. A co do wymyślania z riderami, to niech kolega pojeździ sobie z zespołem i zrobi sobie szoł na 4 konsole po 30 utworów.