Temat: Eurolite LED Par 64 10mm - naprawiamy?

Witam

pytanie - ostatnio człowiek podłączył 2 ledy do dimmera i coś się spie.......
jeden niby w automacie mruga, ale w DMX nie robi

da się to prawić?
opłaca si to prawić?

macie namiary na jakiś dobrych fachowców w rozsądnych cenach?

Ostatnio edytowany przez artmajster (2013-06-02 19:31:21)

2

Odp: Eurolite LED Par 64 10mm - naprawiamy?

Witaj,trafo kosztuje 60 , elektronika 70 plus koszty wysyłki i robocizna .Pozdrawiam.

3

Odp: Eurolite LED Par 64 10mm - naprawiamy?

to zależy po ile kupowałeś takiego PARa bo wiesz koszt naprawy może być bardzo zbliżony do kosztu zakupu smile

http://img507.imageshack.us/img507/5295/50840.png
http://img689.imageshack.us/img689/7769/32089.png

4

Odp: Eurolite LED Par 64 10mm - naprawiamy?

właśnie dlatego pytam
taki par kosztuje około 200 zł więc się rozeznaję big_smile

5

Odp: Eurolite LED Par 64 10mm - naprawiamy?

mało używane, sprawne pary Flash w krótkiej obudowie z wyświetlaczem kupisz za 105 netto. Naprawa nie opłacalna, ale możesz z nich zrobić

6

Odp: Eurolite LED Par 64 10mm - naprawiamy?

Flash?? Miałem 6 sztuk tej firmy...po 5 sztukach a 4 transportach rozsypały się:) Chociaż znam ludzi którzy je mają używają i są zadowoleni.
ART jeżeli po 200 to chyba lepiej kupić nówkę niż bawić się w naprawę...a z tych popsutych możesz sobie zrobić np doniczki w magazynie big_smile:D

http://img507.imageshack.us/img507/5295/50840.png
http://img689.imageshack.us/img689/7769/32089.png

7

Odp: Eurolite LED Par 64 10mm - naprawiamy?

na magazynie bardziej przydają się hełmy ochronno-maskujące  smile

8

Odp: Eurolite LED Par 64 10mm - naprawiamy?

ja mam też Flashe i nie narzekam - nie jest to jakiś wypas ale za te pieniądze nie ma co narzekać
to pierwszy problem z nimi, a mam je już chyba 3 lata

jak sprawdzić czy to transformator czy elektronika?

9

Odp: Eurolite LED Par 64 10mm - naprawiamy?

Też mam te flashe... Dziś jeden zaczął wariować przy każdorazowym dotknięciu obudowy. Sam zmienia adresy, zmienia tryby pracy... Ktoś wie o co może chodzić i jak to naprawić?

10

Odp: Eurolite LED Par 64 10mm - naprawiamy?

tjakuszewicz napisał/a:

Też mam te flashe... Dziś jeden zaczął wariować przy każdorazowym dotknięciu obudowy. Sam zmienia adresy, zmienia tryby pracy... Ktoś wie o co może chodzić i jak to naprawić?

To niechetnie sie naprawia. Przesłanie jest takie by zakupic nowe. Ale mozesz sprobowac rozebrac para,a nastepnie porozpinac wszystkie mozliwe zlacza i pospinac na nowo. Liczyc na cud ze wrocilo do normy wink

11

Odp: Eurolite LED Par 64 10mm - naprawiamy?

Tak mam z innym... tongue Po tym zabiegu na moment przypomniał sobie jak się świeci na niebiesko ale amnezja szybko wróciła i znów nie świeci... Nic to. Trza sie przemęczyć jakoś, podreperować i jakiegoś "żyda" poszukać.

12

Odp: Eurolite LED Par 64 10mm - naprawiamy?

Typowy objaw padniętego wzmacniacza linii na wejściu dmx. Nie wiem czy te pary mają układy zgodne wyprowadzeniami z SN75176 czy chińskie noname z odwróconymi nóżkami. Ale radziłbym zacząć od tego. Bo chyba żadnej optoizolacji nie mają.

13

Odp: Eurolite LED Par 64 10mm - naprawiamy?

Transformator sprawdzisz miernikiem - zakres 20, 200V AC, na wyjściu powinien te kilkanaście V mieć. Po "zdimerrowaniu" takiego para powinno paść trafo, jednak nie wiadomo, co zdążyło ono wyindukować przez spaleniem, oraz co to zrobiło z elektroniką. Choć nie ma reguły.. mało to parów36 żarowych śmiga latami pod regulatorem?  tylko tam cudów nie ma.. big_smile Masz jakieś sprawne jeszcze? Proponuję sprawdzić trafo, jak stwierdzisz, że spalone - podstaw trafo z sprawnego para, wtedy ustalisz czy elektronika "żyje" smile  Samo trafo od biedy można wymienić, ale już kupując nowe trafo i elektronikę - lepiej Ci kupić nowy reflektor, z gwarancją.

Mogę się tego podjąć, jednak po przeliczeniu kosztów części, robocizny, przesyłki w 2 strony... sam widzisz.

Gdyby ostatecznie miały iść w kubeł, a obudowy na doniczki - odezwij się do mnie, mam nieraz realizacje, które wymagają ledowego oświetlenia architektury, a nie muszą robić w DMX.


Edit - kicia zeżarła tongue

Ostatnio edytowany przez artis-sound (2013-06-07 03:09:30)

14

Odp: Eurolite LED Par 64 10mm - naprawiamy?

spoko - dzięki za rady
po weekendzie wezmę się za sprawdzanie sprzętu

15

Odp: Eurolite LED Par 64 10mm - naprawiamy?

zasilacze działają
a ma ktoś może te płytki z elektroniką ?
to jest model na dip switch'ach