Temat: MA 3D Problem z importem modeli...

Po raz kolejny mam problem z importem modeli do babci tym razem pojawia jak w załączniku... Jestem świeżo po formacie i chyba jakieś środowiska mi brakuje, ma ktoś pomysł co to może być?

2

Odp: MA 3D Problem z importem modeli...

- Zabrakło załącznika wink
- Z mojego doświadczenia wynika że problem z importem modelu zwykle leży po stronie modelu, np. niespełnianie wytycznych
- Właściwie czego to miał być model?

3

Odp: MA 3D Problem z importem modeli...

No nie do końca... Cały dowcip polega ze na starym systemie śmiga (na starym dysku), importuje ten pilik a na nowym nie...W oknie gdzie się wybiera plik 3ds nie pojawia się iż plik musi być z rozszerzeniem 3ds, tylko że może być dowolny plik....

4

Odp: MA 3D Problem z importem modeli...

Czyli jakiś problem z nieprawidłową instalacją lub uruchomieniem bez uprawnień. Zdarza się jak zainstalujemy nowy system a dane próbujemy ze starego dysku. W nowym systemie trzeba zrobić przejęcie uprawnień do zawartości starego dysku. Nie pamiętam jednak jak się to robi, a robiłem to dawno temu dla Win 7. Jeśli ten nowy system to Win 8, to tym bardziej nie wiem - nie używam.

5

Odp: MA 3D Problem z importem modeli...

Wymieniam fizycznie dyski w laptopie wiec z tym nie ma problemu a co do uwapnień robi się to dosyć prosto bo winda pyta się... Najprościej ujmując na świeżo zainstalowanym systemie nie chce się importować wink

http://ma-share.net/forum/read.php?5,35 … #msg-35818
dokładnie mam ten sam problem...

Ostatnio edytowany przez deadlife (2013-06-03 09:55:27)

6

Odp: MA 3D Problem z importem modeli...

Może to być też nadpobudliwy antywirus który spartolił instalowanie grandMA 3D.
Spróbowałbym wyłączyć go na czas instalacji. W przypadku Kaspersky jest taka paranoja, że nawet wyłączyć się nie daje i permanentnie coś potrafi blokować.

7

Odp: MA 3D Problem z importem modeli...

Też nic... Wiesz może gdzie się zapisują dane aplikacji w przypadku ma? może usuniecie danych coś pomoże...

8

Odp: MA 3D Problem z importem modeli...

Każda instancja instalacji oprogramowania z danej wersji ma swoje podkatalogi danych i są wspólne dla całego systemu. Jak usuniesz to wywalisz nie tylko 3D, ale i onPC.
Nie wiem gdzie te dane będą w twoim kompie bo to zależy od konfiguracji systemu.
Ja instalowałem zawsze używając uprawnień administratora i nie miałem problemu.
Jak instalowałeś 3D? Wprost z pliku na eksploratorze, czy też może uruchomiłeś z listy ściągniętych plików spod przeglądarki? Przeglądarka "zaraża" taką instalację swoimi niskimi uprawnieniami, bo to wtedy nie TY ale tak jakby przeglądarka próbuje instalować i nie zawsze to wychodzi.
Odinstalowałeś przed ponowną instalacją?

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-06-03 11:38:10)

9

Odp: MA 3D Problem z importem modeli...

tak tak tak....nie działa.... eh...

10

Odp: MA 3D Problem z importem modeli...

Na co dzień mam do czynienia z dwoma komputerami, obydwa Win 7 64-bit, nigdy nie było problemu z grandMA 3D pod tym względem.
Na ślepo raczej się nie domyślę co może być nie tak w systemie.

11

Odp: MA 3D Problem z importem modeli...

Obstawiam na jakiś błąd środowisku visual C++... Postawie ponownie system może coś się zmieni ;(


Jakkolwiek dzięki za zainteresowanie i pomoc wink

Ostatnio edytowany przez deadlife (2013-06-03 15:47:19)

12

Odp: MA 3D Problem z importem modeli...

Jeśli przyczyną jest błąd w Visual C++, to znaczy że się źle zainstalował przy instalacji grandMA 3D. Instalator programu, z tego co widziałem, ma paczkę V C++ i widocznie coś mu popsuło sprawę.

13

Odp: MA 3D Problem z importem modeli...

Postawiłem na nowo system i działa... Reasumując: dalej nie wiadomo o co chodziło, ale już działa....