Temat: Fl-672 Problem

Kupiłem ostatnio kilka sztuk Flasha i zauważyłem pewien problem. Panel nie reaguje na adresy powyżej 90. Ktoś spotkał się z takim zachowaniem? Poza tym chciałbym się dowiedzieć czy panel ma możliwość odpalenia wewnętrznych chaseów za pomocą dmx.

Ostatnio edytowany przez elvisking (2013-05-29 07:51:26)

2

Odp: Fl-672 Problem

Jacy ludzie są leniwi http://www.trias.pl/uploads/pdf/ee/tech … D%2080.pdf

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2013-05-29 08:47:44)

3

Odp: Fl-672 Problem

No i ? Wierz mi, otwierając kilka pudełek nie przeoczyłem instrukcji. Nadal nie rozwiązałem problemu. Nie jestem pewien czy z dmx możesz odtworzyć efekt (np. Spadajacy pixel) czy są to tylko makra kolorów bo tak to się u mnie zachowuję. Poza tym dlaczego nie mogę zaadresować ponad 90?

4

Odp: Fl-672 Problem

Witaj.Kolego ,,elvisking,, opis odpalania wewnętrznych programów opisany jest na stronie 10 i 11 instrukcji zamieszczonej przez ,,MateuszJ,,.
Pozdrawiam i życzę więcej powodzenia.

5

Odp: Fl-672 Problem

Mateuszu, Jarku. Posiadacie to urządzenie lub uruchamialiście w trybie o który proszę? Czy chcecie pomóc podając link do instrukcji. Opis z instrukcji nie działa. Albo mam uszkodzone panele (wszystkie 6?) albo nie posiadają możliwości odpalenia efektów (chasów np. pływający czerwony pixel)z dmx. Zadaję na kanał pierwszy  wartość powiedzmy 7 (fantastyczne kolory smile  ) i na kanał 6 wartość powiedzmy 16. I zapala się tylko czerwony pixel. Czy to te niesamowite efekty? Czy raczej makro koloru? W zasadzie i tak pewnie oleje te efekty bo nie są jakoś oszałamiające ale czasami przydałyby się gry pożyczam panele z prostym sterownikiem. Sam sobie będę klepał efekty lub generował z GMA on PC. Ale jestem ograniczony tylko do 4 gdyż jak napisałem wcześniej panel nie reaguje na wartości powyżej dokładnie 88 adresu. Jedyne czego nie zrobiłem to wg instrukcji to nie dałem terminatora ale nie sądzę aby to miało wpływ.

Ostatnio edytowany przez elvisking (2013-05-29 13:37:03)

6

Odp: Fl-672 Problem

Aha, więc tak, ten flash ma wbudowane kilka efektów pod jednym faderem, im wyżej, inny efekt. Jeżeli chcesz zrobić tylko czerwony slide, musisz ustawić na 8 Grup, tak żeby zajmowało najwiecej kanałów, patch do ma, czy czego tam używasz i korzystasz z efx programu, podstawowe efekty przygotowane przez flasha  są kiepskie, tzn nie dostosujesz płynności, kolorów itp.

7

Odp: Fl-672 Problem

No dobra wiec zeby bylo jasne odnosnie tego cudownego urzadzenia:

Konfiguracja 1 Panel 3 kanaly - caly panel to jedno urzadzenie RGB -
8grup 3ch
W DMX wyglada to tak RGB
Konfiguracja 2 Panel 24 kanaly - caly panel sklada sie z 8-miu kostek rgb
1grup 3ch
W DMX wyglada to tak RGB RGB RGB RGB RGB RGB
konfiguracja 3 Panel 6 kanalow - caly panel to jedno urzadzenie + makra do sterowania
8grup 6ch
W DMX wyglada to tak MACRO COLOR * R * G * B * STROBO * FX
Ewentualnie mozna jeszcze go zrobic na 48kanalow, ale to nie ma sensu:-)

Tak wiec do Twoich potrzeb ustawiasz konfiguracje trzecia

Pierwszego kanalu nie ruszasz
Drugim ruszasz jak chcesz zeby cale panele byly czerwone
Trzecim ruszasz jak chcesz zeby cale panele byly niebieskie
Czwartym ruszasz jak chcesz zeby cale panele byly zielone
Piatym ruszasz jak chcesz urzyc strobo, jak maja swiecic - nie ruszasz - dajesz na 0
Szosty to makra efektow

0-4 ? brak funkcji
- 5-30 ? czerwony
- 31-60 ? zielony
-61-90 ? niebieski
-91-120 ? czerwony + zielony
-121-150 ? czerwony + niebieski
-151-180 ? zielony + niebieski
-181-210 ? czerwony + zielony + niebieski -211-240 ? brak funkcji
-241-255 ? sterowanie dźwiękiem

Czyli mozesz wyzwalac makra efektow a nie makra kolorow to proste jak budowa cepa jest

Co do niereagowania na adresy powyzej 90 to musiales cos pomotac.

Opisz precyzyjnie! problem

Jakiej uzywasz konsoli, jaka jest konfiguracja paneli - grupy/kanaly, jakie adresy wyswietlaja sie na wysiwetlaczach w panelach.

Ten panel tylko z nazwy jest inteligentny generalnie jest to bardzo prosty chinczyk i na 90% cos porabales. One sie czesto psuja ale nie w taki sposb, sa na to za glupie;-P

8

Odp: Fl-672 Problem

Sterownik to Elation DMX Operator. Dziwne bo tylko na nim panel nie działa na wyższych adresach. Sterownik jest sprawny bo dimmery i pary ledowe działają poprawnie. Panel podłączyłem pod GMA on Pc + konwerter DAB system i zachowuję się normalnie, można adresować do woli.
Jednak dalej nie aktywne są efekty. Ustawiam dokładnie jak opisałeś. Adres 1, 6 ch, 8 grup. Z tym, że w moim panelu jest trochę inaczej. Na pierwszym kanale nie mam makr kolorów tylko przy minimalnej wartości panel działa normalnie, przy wyższej wartości zapala się na biało a dodawanie wartości na kanałach 2,3,4 powoduję ściemnianie poszczególnych kolorów. 5 to Strobo a 6 to Makra kolorów. Jestem prawie pewien, że to coś z softem.  Napisałem mail do Flasha, ciekawe co odpowiedzą.

9

Odp: Fl-672 Problem

elvisking napisał/a:

Sterownik to Elation DMX Operator

... który może jednak nie wysyła wszystkich kanałów? smile
A co jeśli sterownik obsługuje tylko do 12 urządzeń, maksymalnie do 16 kanałów każde? To może nie wystarczyć.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-05-30 20:35:03)

10

Odp: Fl-672 Problem

http://www.ledprofi.pl/dmx-operator-pro-elation.html sterownik jest w stanie obsłużyć max 8 urządzeń po 16 kanałów na każde, więc nie ma się co dziwić http://www.czakmusic.pl/flash-fl-672-in … 9240,10873 oto specyfikacja... Od 3-6 na grupę, od 3 do 48 kanałów, więc fader efektów najprawdopodobniej w konfiguracji, która stosujesz się nie łapie.... Pozdrawiam