1

Temat: Zablokowane CMY w show

Programuję show i w pewnym momencie próbuję stworzyć efekt cmy na wash'ach, nic się nie dzieje... Sprawdzam efekty zrobione wcześniej na cmy ( na presetach kolorów) działają. Zauważyłem, ze nie jestem w stanie zmienić kolorów cmy ręcznie - parametry się nie podświetlają - aktywny jest tylko 4 enkoder ( colormix - wirtualna tarcza kolorów - robin 600 led wash - mode 2 - 21 ch.)  Na spotach parametry cmy działają - można zmienić ręcznie oraz zrobić efekt. Cofnięcie do backupu, gdzie wszystko było na pewno ok nic nie dało....Gdzie szukać przyczyny ?
Print screeny może coś pomogą...

Post's attachments

gma 2 1.JPG 245.29 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: Zablokowane CMY w show

drugi

Post's attachments

gma 2 2.JPG 282.15 kb, 1 downloads since 2013-05-02 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

3

Odp: Zablokowane CMY w show

1. NIC NIE JEST ZABLOKOWANE. Washe te po prostu nie mają parametrów ColorMix1-3 (CMY), tylko ColorDim-y (RGB) (widać w fixture sheet)
2. Najwyższy czas zaktualizować oprogramowanie http://www.ltt.com.pl/wiadomosci/oprogr … andma2-v28

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-05-02 01:08:24)

4

Odp: Zablokowane CMY w show

Oprogramowanie 2.7.0.10, dlaczego więc przy nabijaniu presetów zaznaczyłem wszystkie urządzenia z cmy i wkręcałem kolory ręcznie i działało ? Dlaczego wcześniej robiłem efekty na washach z parametrów cm1, cm2, cm3 i działało ?  Upieram się przy swoim, gdyż jestem pewien, że nabijałem część przesetów korzystając z

5

Odp: Zablokowane CMY w show

Nie pracowałem na tych głowach, ale pierwsze, co bym zrobił, to spr. czy ktoś nie zmienił w nich mode'a. Potem sprawdziłbym patch, a jeśli to nic nie da, to spatchowałbym je jeszcze raz, bo możliwe, że przy konwercie - np ze starego softu na nowy, coś się wysypało.
Pozdr.

6

Odp: Zablokowane CMY w show

Przy nowym sofcie nie musisz zmieniać parametrów rgb na cmy i inwertować wartości . Teraz kolory rgb jak cmy odpowiadają wartości koloru w piłkerze...  Jak nie chcesz aktualizować softu zmień parametry w setapie urządzenia...

Ostatnio edytowany przez vandj (2013-05-02 20:58:15)

7

Odp: Zablokowane CMY w show

Po przeanalizowaniu zobaczyłem, że wszystko jest ok, ponieważ jest tak jak Kacper powiedział. Gdy nabijałem presety kolorów korzystałem z colorpickera HSB - wartości cd1, cd2, cd3 z washy zmieniały się razem ze cm1, cm2, cm3 ze spotów. Wszystko działa i poprostu trzeba pamiętać o tym przy pracy. w 2.8.2.6 jest już to zmienione. Temat do zamknięcia.

8

Odp: Zablokowane CMY w show

Należy jednak używać softu 2.8.3, bo w 2.8.2.6 był pewien poważny błąd.