Temat: Jaki jest koszt czyszczenia / serwisu

Na wstępie witam wszystkich użytkowników :]

Mam dość banalne pytanie - jaki powinien być normalny koszt wyczyszczenia małego skanera np. Martin Mania SCX600 i głowy Martin Mac 250 Krypton. Dzwoniłem do kilku miejsc i ceny wahały się dość mocno np. za czyszczenie skanera (na zewnątrz i wewnątrz) niektórzy chcieli 80 zł a inni 150, przy głowie rozbieżność była większa bo od 120 do 300 zł (mówie tu o samym czyszczeniu, bez napraw itp.).

Dzięki z góry za pomoc!

2

Odp: Jaki jest koszt czyszczenia / serwisu

Zacznę czyścić głowy chyba.

Michał Bystrzycki
--------------------

3

Odp: Jaki jest koszt czyszczenia / serwisu

Te Kwoty są zależne od robocza-godziny pracownika plus zysk firmy...

4

Odp: Jaki jest koszt czyszczenia / serwisu

100 zł za każde urządzenie... smile
Przynajmniej ja tyle biorę jak ogarniam komuś graty (przeważnie w klubach).Nie ważne ile czasu to zajmuję big_smile

Ostatnio edytowany przez SenseJ-L.F. (2013-04-15 13:42:11)

http://img507.imageshack.us/img507/5295/50840.png
http://img689.imageshack.us/img689/7769/32089.png

5

Odp: Jaki jest koszt czyszczenia / serwisu

Czyszczenie bardzo skrupulatne i dokładne MAC 250 Krypton zajmuje jakieś 3 (każdy filtr, soczewka, przedmuchanie podstawy), więc 300zł to dość spora stawka, za tyle z chęcią przeczyszczę też smile

6

Odp: Jaki jest koszt czyszczenia / serwisu

Właśnie o ile czyszczenie skanera to np. godzina - półtorej zależnie jak mocno jest brudny to czyszczenie głowy to już troche bardziej skomplikowana operacja aczkolwiek cena 300 jest raczej mocno przesadzona tongue

7

Odp: Jaki jest koszt czyszczenia / serwisu

Biorąc do czyszczenia urządzenie które jest sprawne trzeba brać poduwagę że przy okazji prac można coś uszkodzić a każde szkiełko trochę kosztuje. Właśnie dlatego myślę że ceny to nietylko godziny pracownika i zysk.

8

Odp: Jaki jest koszt czyszczenia / serwisu

NIGDY nie miałem w rekach Martin Mania SCX600 i głowy Martin Mac 250 Krypton. cena za wyczyszczenie z kosmosu 12 godzin (12zł za godzinę )tyle zajmuję dogłębne wyczyszczenie 2maców 2000 (profil) wentylatory soczewki tarcze kolorów płyta prowadnice itp.itd. każdy element rozbierany i czyszczony jakby wyszedł z fabryki przynajmniej w moim przypadku tak było

9

Odp: Jaki jest koszt czyszczenia / serwisu

mogę się podjąć 250 krypton już mam instrukcje aczkolwiek moje rączki nie są tak małe jak chińczyków ale damy rade   cool

10

Odp: Jaki jest koszt czyszczenia / serwisu

tak to jest, że jak ktoś nie ma doświadczenia to zrobi tanio ale ryzyko uszkodzenia przy czyszczeniu jest dużo większe, szczególnie jeśli chodzi o wiązki przewodów i kostki silników w kryptonach. A jak ktoś ma doświadczenie to się ceni, bo wie czym takie operacje grożą