Temat: Co to są bus'y w wirtualnych kontrolerach...? i zapętlamy efekt...

Witam w piątek mam sztukę na której muszę świecić z laptopa. Jedyny sensowny program jaki dopuszczam to Q light controller. w opcjach chase'ów są do wyboru : busy (bus 1 bus 2 bus 3 itp.). co to jest?. Kolejne pytanie związane z poprzednim: mam do tego 8 mac 300. po stworzeniu efx w programie, podpięciu konwertera i odpaleniu programu, w opcji live wybieram uruchomienie tego fx (ruch głowy po lini) głowa robi jeden ruch do jakiejś pozycji (zawsze tej samej) po "wyłączeniu klawisza pod którym podpisałem fx głowa nie wraca do pozycji.
Chcę, aby głowa miała ruch zapętlony, więc ustawienia typu loop oczywiście są "włączone". Może ktoś ma podobne doświadczenia? Proszę o pomoc.

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2013-04-10 14:49:11)

2

Odp: Co to są bus'y w wirtualnych kontrolerach...? i zapętlamy efekt...

vector onpc ma jedną linię gratis więc może to będzie lepsze rozwiązanie?
jak już masz się uczyć to lepiej stolika który istnieje w wersji "normalnej"

Ostatnio edytowany przez artmajster (2013-04-10 15:15:13)

3

Odp: Co to są bus'y w wirtualnych kontrolerach...? i zapętlamy efekt...

majster.... znam: Avo Pearl tiger, titana, chamsysa, uczę się grand my 1.....  moje pytanie było zupełnie inne! mógłbym równie dobrze zaświecić z ma on pc na tym etapie nauki, ale laptop jak i cały sprzęt (nie mój) jest już na miejscu! jutro się rozkładamy. Nie będę zmieniał programu, zwłaszcza, że tylko Q jest na linuxa. Jak wiesz co to bus'y to pisz, jak nie to dziękuję za szczere chęci. PS. gdzie masz napisane, że chcę się uczyć stołów? moja sytuacja na ten piątek jest taka, że avo nie mam skąd pożyczyć, mogę pożyczyć MA 1 full size, ale po cholerę, jak mam do zaświecenia 10 głowami, 4 led barami, 4 parami ledowymi, dwoma martinami atomic 3000 i jakimś bliżej nie określonym frontem? Dlatego laptop to jedyna droga.

4

Odp: Co to są bus'y w wirtualnych kontrolerach...? i zapętlamy efekt...

po co te nerwy
wygląda na to że to są fadery
http://sourceforge.net/apps/trac/qlc/wi … dRunChaser

5

Odp: Co to są bus'y w wirtualnych kontrolerach...? i zapętlamy efekt...

To znaczy wiesz... chciałbym wiedzieć, czy to zapętlanie ruchów od tego zależy smile , próbowałem już kilku różnych bus/ów w ustawieniach ale nic to nie zmieniało...

6

Odp: Co to są bus'y w wirtualnych kontrolerach...? i zapętlamy efekt...

Nie, nie to nie fadery tylko Fade.... sposób w jaki następna scena z cyklu chase "wjedzie", czy to będzie łagodne wejście, ostre itp. no ale co mam dać, żeby ruchy się zapętlały?

7

Odp: Co to są bus'y w wirtualnych kontrolerach...? i zapętlamy efekt...

te busy to - z tego co rozumiem - zachowanie suwaka - fade, hold itd.
myślę że to nie ma nic wspólnego z zapętlaniem smile
ale jakby ktoś pytał to ja nie znam tego sterownika
proponuję zrobić tak jak jest w tym wiki - dla treningu
może coś się rozjaśni smile

8

Odp: Co to są bus'y w wirtualnych kontrolerach...? i zapętlamy efekt...

Właśnie próbowałem wszystkiego... może ten program chce, żeby zrobić chase z fx? wypróbujemy jutro, bo w domu mam tylko laptopa z tym programem, a głowy są już przy sztuce....

9

Odp: Co to są bus'y w wirtualnych kontrolerach...? i zapętlamy efekt...

A tak przy okazji, jak podpisać pod cue ruchy głów w vectorze? Mogę prosić o numer do kogoś chętnego do podpowiedzenia jutro kilka rzeczy nt. vectora?

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2013-04-10 18:05:12)

10

Odp: Co to są bus'y w wirtualnych kontrolerach...? i zapętlamy efekt...

nakładasz ruch na głowy i zapisujesz jako krok w Quliście

dawno się nie bawiłem Vectorem więc nie czuję się na siłach
mi kiedyś dużo wytłumaczył Michał
http://www.forum-oswietlenia.pl/profile.php?id=2