Temat: Ile powinien zarabiać oświetleniowiec w POLSCE !!!

W tym poście proszę o pisanie jak wyglądają wasze zarobki w stosunku do nakładanych obowiązków. Proszę o aktywny udział w dyskusji. Mam nadzieje że pomoże to Wszystkim skonfrontować wasze zarobki z nakładem pracy i co za tym idzie albo ucieszyć się bardziej z dotychczasowej wypłaty, zażądać podwyżki lub też postarać się o zmianę pracy.

Pozdrawiam użytkowników którzy są aktywni na forum!

2

Odp: Ile powinien zarabiać oświetleniowiec w POLSCE !!!

No no..
to zależy gdzie i u kogo sie robi..
jedni placa za godziny... następni dniówki, jeszcze inni dodatkowo dodają za projekty i td...
Chyba sie nie da tak łatwo..

z tego co mi sie wydaje to 600 dniówki jest ok... + dojazd + projekty+ dokumentacje + jakiś procent za natepny dzień  i dni montażowe

Ostatnio edytowany przez krzyzak (2008-02-22 18:34:01)

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

3

Odp: Ile powinien zarabiać oświetleniowiec w POLSCE !!!

W Teatrze Słowackiego w Krakowie zarabiamy średnio 1700 zł, co daje jakieś 70 zł. dniówki : ) Obowiązki które wchodzą w skład pensji to: montaż i demontaż oświetlenia, realizacja spektakli, nadzór energetyczny - choć tego jest coraz mniej.
Jak łatwo sobie policzyć na dzień dzisiejszy chyba bardziej jest opłacalna praca Krzyzaka!
Pozdrawiam!

Michał Bystrzycki
--------------------

4

Odp: Ile powinien zarabiać oświetleniowiec w POLSCE !!!

gentelmeni i ludzie którzy robią coś z pasją nie rozmawiają o pieniądzach:P
ważne jest natomiast żeby szanować siebie i swoją prace i żądać za nią tyle żeby nie czuć się wykożystanym lub wykorzystującym:)

Ostatnio edytowany przez takisam (2008-07-21 21:44:36)

5

Odp: Ile powinien zarabiać oświetleniowiec w POLSCE !!!

Jak najwięcej wink

6

Odp: Ile powinien zarabiać oświetleniowiec w POLSCE !!!

Powiedzcie mi jak to jest z kasą za użycie własnego sprzętu na imprezach. Gdzieś kiedyś zasłyszałem taką opinię że dobrym przelicznikiem jest branie 10% wartości użytego sprzętu - rzeczywiście tak to wygląda?

Pozdrawiam

7

Odp: Ile powinien zarabiać oświetleniowiec w POLSCE !!!

Ja słyszałem o 2 max. 4% wartości za wynajem. My z tego co policzyłem właśnie bierzemy jakieś 3-4 %

Michał Bystrzycki
--------------------

8

Odp: Ile powinien zarabiać oświetleniowiec w POLSCE !!!

Hehe.. wiedziałem że to zbyt piękne żeby było prawdziwe... wink Dzięki. smile

9

Odp: Ile powinien zarabiać oświetleniowiec w POLSCE !!!

to też zależy tak naprawde co wynajmujesz bo głowy to często nawet 1%, a np. pary to nawet 10 % (większość to cena żarówki która się szybko zuzywa - niestety)

10

Odp: Ile powinien zarabiać oświetleniowiec w POLSCE !!!

hmmmmm dziwny przelicznik bo załóżmy że ktoś wypożycza skaner popularny TS-255 około 1000zł
przy liczeniu 4% to 40zł za sztukę.... szczerze takich cen nie widziałem i moim zdaniem niema co liczyć w. jakiegoś standardowego przelicznika, bo i sprzęt jest w różnym stanie oraz PAR to sama żarówka a MAC to cacko i nie tylko żarówa materiałem eksploatacyjnym. Że nie wspomnę że ten sam sprzęt albo podobny różnych firm można kupić w ogromnym rozstrzale cenowy.
Niestety prostej odpowiedzi nie ma na to pytanie bo tak naprawdę zależy od obszaru w jakim mieszkasz i co tak naprawdę wypożyczasz (rodzaj oraz czy z usługą czy bez).
Oraz prawda pod tytułem "nie psuć rynku ale też zarobić" wink

11

Odp: Ile powinien zarabiać oświetleniowiec w POLSCE !!!

Mam nadzieję, że "nie psuć rynku" znaczy w tu- "nie zaniżać ceny"?

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

12

Odp: Ile powinien zarabiać oświetleniowiec w POLSCE !!!

oczywiście;)

13

Odp: Ile powinien zarabiać oświetleniowiec w POLSCE !!!

Nie no jasne, że nie istnieje jedyny słuszny przelicznik smile Byłem po prostu ciekaw tak mniej więcej jak to wygląda i taką też odpowiedź dostałem smile Dzięki raz jeszcze smile

14

Odp: Ile powinien zarabiać oświetleniowiec w POLSCE !!!

Rynkowa cena wypożyczenia maca 700 to około 200 zł. 
Jego cena w cenniku to 30 000.
Wynika z tego że pożycza się 700 - tki za 0,08 wartości czyli niecały 1 procent : )

Wszystkie oficjalne ceny wynajmu sprzetu są ustalone procentowo - zarobek + amortyzacja.

Michał Bystrzycki
--------------------