1

Temat: GrandMA1 on pc - TIMECODE

witam
MAM pytanie czy da się zrobic show tak żeby wsadzić mp3 do grandMA on pc  i działac z timecodem. Pozniej wszystko odpalic przez grandMA? Jestem zielony w tym temacie i proszę o oświecenie. big_smile

2

Odp: GrandMA1 on pc - TIMECODE

Napisz jeszcze raz co chcesz zrobić.
Poszukaj na forum o ile dobrze pamiętam to było to dobrze wytłumaczone.

3

Odp: GrandMA1 on pc - TIMECODE

MA posiada wewnętrzny Timecode, jednak nie możesz "wrzucić" mp3 do konsolety...Jeżeli używasz wewnętrznego timecodu konsoleta zapamiętuje tylko zmiany scen świetlnych w określonej ścieżce czasowej podczas nagrywania, ale bez synchronizacji z muzyka/wideo itd itp...aby zsynchronizować to z muzyką, potrzebujesz zewnętrzne źródło timecode np: media serwer. Ja mam doświadczenie tylko z cooluxem podpietym do grandMA 2 po SMPTE, można też tańsze rozwiązanie/program z opcją midi również obsługiwaną przez konsolety grandMA. Tak jak fafruk napisał temat był poruszany, więc jeżeli szukasz tańszego rozwiązania poszukaj tamtego tematu. Jako ciekawostkę mogę podpowiedzieć, że jeżeli chcesz działać w sposób wyżej opisany, możesz poszukać używanego Martin Case Controler, tam była taka opcja, że wkładało się płytę audio i jechałeś od razu timecode z muzyką smile Chyba do dzisiaj nikt czegoś takiego nie zrobił od czasów tamtej konsolety smile

4

Odp: GrandMA1 on pc - TIMECODE

Takie temat sprawnie obsługuje MagicQ Chamsys. Masz w systemie "urządzenie" Winamp i możesz nim sterować z konsolety (prawdziwy Winamp jest odpalony na komputerze). Można też sterować z Winampa pamięciami. Jest wewnętrzny TC. Ogólnie jest tam sporo możliwości.

Wiem, że to nie odpowiedź odnośnie MA, ale skoro koledzy już napisali, że nie da się tak jak chce kolega to polecam inne rozwiązanie.

5

Odp: GrandMA1 on pc - TIMECODE

Dopiero teraz zauważyłem, że napisałeś onPC...dlatego wyjaśnie, żeby nie było  tongue ...historia z onPC wygląda tak samo jak z konsoletą. Musisz mieć zewnętrzne źródło timecode.

6

Odp: GrandMA1 on pc - TIMECODE

Wydawało mi się że w onPC1 jest interfejs do odtwarzania płyt CD, który jednocześnie generuje kod czasowy.

7

Odp: GrandMA1 on pc - TIMECODE

O widzisz to tego nie wiedziałem  tongue  big_smile

8

Odp: GrandMA1 on pc - TIMECODE

On pc przyjmuje TC po midi - trzeba zainstalowac wirtuala port midi w windows.
TC podać po porcie midi przez program który ma możliwość dodania TC do nagrania, acid, SOUND forge czy Adobe ...    On pc oraz źródło TC mogą być połączone w sieć lub na jednym pc

Soft do wysyłki audio robimy na master a konsolety (w tym przypadku on pc) na slave  ustawiamy identyczne  parametry TC  na masterze i slave (czas, klatka s...)

I nie ma bata na Ale ... Musi działać

9

Odp: GrandMA1 on pc - TIMECODE

Dzieki