Temat: JB-lighting A7 vs DTS NRG 1201

Witam serdecznie.

Przymierzamy się w firmie do zakupu ledowych washy. Opcja jaką mamy do wybory to używane A7, lub nowe DTS NRG 1201. Za A7 przemawia oczywiście niższa cena. Chciałbym zapytać jak wypadają te DTS'y przy A7 bo ciężko jest znaleźć jakieś rzetelne porównanie, jaka jest Wasza ogólna opinia na ich temat jeżeli mieliście z nimi styczność.

Pozdrawiam.

2

Odp: JB-lighting A7 vs DTS NRG 1201

radek177 napisał/a:

Opcja jaką mamy do wybory to używane A7, lub nowe DTS NRG 1201.

Dlaczego akurat taki wybór i tylko taki?

3

Odp: JB-lighting A7 vs DTS NRG 1201

Jezeli wybieramy miedzy Nick washem NRG a JB A7 to wogole nie ma o czym gadac. Zdecydowanie tutaj lepiej wypada Nick bo to inna klasa juz.
JB/301 to urzadzenia RGB niemieszajace sie przed soczewka, Nick NRG tak jak Robin Led Wash czy Aura czy 401 miesza barwy przed soczewka.

Generalnie nie ma nad czym sie zastanawiac bo ta pierwsza to juz technologia raczej wymierajaca. Ewentualnie sprawdzcie sobie jeszcze Robiny 600 - bo to zdecydowanie najlepsza lampa tego typu na rynku.

4

Odp: JB-lighting A7 vs DTS NRG 1201

kiju napisał/a:

JB/301 to urzadzenia RGB niemieszajace sie przed soczewka, Nick NRG tak jak Robin Led Wash czy Aura czy 401 miesza barwy przed soczewka.

Niezupełnie. W Aura mieszanie barwy następuje zanim trafi ona do soczewki, a dodatkowo światło jest skupiane (stąd charakterystyczna plamka światła widziana w każdym "oczku" soczewki w patrzeniu na wprost).  W 401 i Robin jest mieszanie wewnątrz soczewki. Inne są też rodzaje soczewek i sposób świecenia. 401 i Robin dają świecenie fresnel, Aura jest znacznie bliżej PC.

5

Odp: JB-lighting A7 vs DTS NRG 1201

Zdecydowanie NRG 1201 , są zdecydowanie jaśniejsze od a7 , lepiej miesza barwy ,testowaliśmy je obok siebie .
Nick jest rgbw . szybki zoom i przy zejściu na wąski jest dosyć ostry słup światła.

Co do technologi  to nrg tak jak aura ma czip , na którym w formie siatki jest równomiernie rozmieszczony każdy z kolorów.

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

6

Odp: JB-lighting A7 vs DTS NRG 1201

Wszystkie zintegrowane wielobarwne LED mają poszczególne składowe ustawione tuż obok siebie, i chyba wszyscy producenci LEDów są tak samo dobrzy/źli wink
"Schody" zaczynają się z optyką, i tu są różnice.

7

Odp: JB-lighting A7 vs DTS NRG 1201

Wogole nalezy sobie zadzac jeszcze podstawowe pytanie, co te lampy maja robic?

8

Odp: JB-lighting A7 vs DTS NRG 1201

Wybór padł na DTS'y i JB, ponieważ dostałem na nie akurat całkiem ciekawą ofertę cenową. Pytam, bo ciekaw jestem jak wygląda sprawa z akceptowalnością DTS'ów w riderach? Czy miał ktoś z Was może już jakieś ciekawe przygody z tymi DTS'ami? Hmm w większości wykorzystywane były by jako spełnienie rideru, wash, efekt, ewentualnie front czyli praktycznie wszystko  big_smile Używane głównie przy realizacji eventów i imprez plenerowych.

9

Odp: JB-lighting A7 vs DTS NRG 1201

radek177 napisał/a:

Wybór padł na DTS'y i JB, ponieważ dostałem na nie akurat całkiem ciekawą ofertę cenową. Pytam, bo ciekaw jestem jak wygląda sprawa z akceptowalnością DTS'ów w riderach? Czy miał ktoś z Was może już jakieś ciekawe przygody z tymi DTS'ami? Hmm w większości wykorzystywane były by jako spełnienie rideru, wash, efekt, ewentualnie front czyli praktycznie wszystko  big_smile Używane głównie przy realizacji eventów i imprez plenerowych.

Co do riderów nie ma problemu. Spokojnie są akceptowane. Przygody ? Może tylko problemy z rożnymi ustawieniami P/T/S. Póki co są to za świeże urządzenia by mówić o problemach technicznych. Jedyny minus to brak strobowania w randomie. Napewną fajną opcja jest FAR. Sprawdzi się na dyskotekach i innych podobnych sztukach.

10

Odp: JB-lighting A7 vs DTS NRG 1201

Brak RND Strobo? Przepraszam ale napisałeś bzdurę. Co więcej jest jeszcze RND strobo ze zmianą koloru w trybie RND.
Za to się zgodzę, że to RND Strobo mogłoby mieć większy "rozrzut".
A co to oznacza, że są problemy z ustawieniami? Nie zapamiętują urządzenia ustawień?

11

Odp: JB-lighting A7 vs DTS NRG 1201

makon napisał/a:

Brak RND Strobo? Przepraszam ale napisałeś bzdurę. Co więcej jest jeszcze RND strobo ze zmianą koloru w trybie RND.
Za to się zgodzę, że to RND Strobo mogłoby mieć większy "rozrzut".
A co to oznacza, że są problemy z ustawieniami? Nie zapamiętują urządzenia ustawień?

O to mi chodzi. To które jest w tym sofcie nie jest rewelacyjne. Ustawienia są identyczne we wszystkich (ustawione przez TEES),a jedno z nich ma wolniejszych ruch P/T. A druga przypadłość to zoom który przy starcie urządzenia jest ustawiony na szeroki, gdzie ze stołu jest ustawiony na wąski. Może to szczegóły ale przykuły moja uwagę. Trzeba popracować z urządzeniami by je poznać.

12

Odp: JB-lighting A7 vs DTS NRG 1201

No to napisz, że wg Ciebie nie jest super, a nie że go nie ma - bo to różnica.
Jeśli jedno ma wolniejszy P/T to może ma inne ustawienia, wystarczy to sprawdzić - ktoś przy ustawianiu mógł się pomylić.
Zoom - jeśli masz podłączone urządzenia do stołu to atrybuty ustawią się domyślnie zgodnie z sygnałem ze stołu. Urządzenia nie mają tu nic do tego. A jeśli po włączeniu do prądu urządzenie ustawia szeroki zoom to trudno mówić wtedy o wadzie czy zalecie.
100% racji, że trzeba popracować aby poznać urządzenia, a na początku obowiązkowo przejrzeć instrukcję.

13

Odp: JB-lighting A7 vs DTS NRG 1201

Wracając do strobowania w randomie nie ma takiego jakie jest oczekiwane przez realizatorów. Mi osobiście tez się nie podoba. Wiem na pewno że to kwestia zmiany w sofcie. Przeczytaj jeszcze raz moje posty za nim odpiszesz na temat Zooma w NRG.