Temat: cue o określonych wartościach

Panowie, gdzie do cholery można w MA2 ustawić by cue zaczynało się i kończyło na ustalonych wartościach? Dokładniej:
Mamy strobo które powiedzmy od 10 - 40 jest strobem synchro, od 41-70 pulse, a od 71-100 Randomowe. Jak zrobić cue które po podniesieniu fadera ( który robię jako temp ) zaczynał od 71 i szedł do 100, a nie od 0 do 100? Mam nadzieję, że jasno to opisałem smile

2

Odp: cue o określonych wartościach

Może dałoby się zrobić 1. cue zapisane z wartością 72 i 2. cue zapisane z wartością 100 i fader jako Crossfader po między tymi dwoma cue?

3

Odp: cue o określonych wartościach

niby ok, ale nie ma oopcji by cue które domyślnie jest 0-100, działało od wartości 71 do 100 danego atrybutu

4

Odp: cue o określonych wartościach

kajmar888 napisał/a:

Jak zrobić cue które po podniesieniu fadera ( który robię jako temp ) zaczynał od 71 i szedł do 100, a nie od 0 do 100?

Nie robić jako "temp", tylko jako sekwencję i suwak crossfader.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-02-23 16:51:10)

5

Odp: cue o określonych wartościach

działa ok. jednak nie do końca o to mi chodzi bo potem by wyłączyć taką seq trzeba użyć OFF. Ja chciałem by cue startowało nie od zera, a od 71, kończyło się się na 100 a po zjechaniu faderem następowała dezaktywacja cue. Widzę, że tak się niestety nie da hmm

6

Odp: cue o określonych wartościach

To zrób suwak na 2 pola - jeden będzie Crossfaderem, a drugi Masterem? Chyba, że nie masz ograniczoną ilość wolnych suwaków to może byc problem.

7

Odp: cue o określonych wartościach

ale do świecenia live gdy chcę mieć zwyczajnie strobo random ( które jest pod koniec kanału) to gruba przesada. a gdy się nie wie co się będzie świecić i w zasadzie trzeba mieć WSZYSTKO pod ręką taka opcja o jaką mi chodzi była by doskonała. " niech cue dla urządzeń od 1 do 100 dla Atrybutu, powiedzmy shutter zaczyna się od wartości x i płynnie dochodzi ( za pomocą crossfadera ) do wartości Y"

8

Odp: cue o określonych wartościach

nie chce się wygłupić ale może zrób ten kanał na invert

9

Odp: cue o określonych wartościach

to z kolei strobo synchroniczne które jest na początku wypadnie na końcu wink

10

Odp: cue o określonych wartościach

no tak coś za coś

11

Odp: cue o określonych wartościach

ja proponuje zamiast kombinować que zrobić sobie efekt z przyciskiem lern
działa nawet jak sie zamieni urządzenia , które czasami mają inne lub słabe randomy

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

12

Odp: cue o określonych wartościach

Jeśli strobo w urządzeniu nie działa tak jak lubimy, to może czas zaprogramować je na efektach?

13

Odp: cue o określonych wartościach

a może cue 1 z wartością 71% z czasem wejścia 0 i aby ładowało następną cue
w cue 2 wartość 100%

zadziała?

14

Odp: cue o określonych wartościach

Ale Wy cudujecie ;-), A nie prosciej tak?
Zapisujemy sobie seq1 cue1 - Fixturest strobo 71% Jako GO
Zapisujemy sobie seq2 cue1 - Fixtures strobo 100% Suwak jako Temp

Odpalamy Seq1 na

15

Odp: cue o określonych wartościach

Ale Wy cudujecie ;-), A nie prosciej tak?
Zapisujemy sobie seq1 cue1 - Fixturest strobo 71% Jako GO
Zapisujemy sobie seq2 cue1 - Fixtures strobo 100% Suwak jako Temp

Odpalamy Seq1 na "piedziesiatej" stronie (wylaczona opcja off on overwriten)
Ruszajac suwakiem mamy tempo strobo


P.S. Bardzo smieszne 17 razy wpisywalem kota:D