Temat: Licencja na parametry

Nie wiem czy dobrze sformułuje pytanie, ale sens powinien być jasny.Jak liczba parametrów jest defaultowo przypisana do Ma2 full?

2

Odp: Licencja na parametry

http://www.ltt.com.pl/produkty/produkt/ … -full-size
Własnej mocy obliczeniowej grandMA2 full size ma 8192 parametry o dokładności 24 bity

3

Odp: Licencja na parametry

http://www.malighting.com/en/products/c … -size.html

8,192 HTP-/LTP parameters

O to chodzi? smile

#edit, Kacper mnie uprzedził widzę smile

Ostatnio edytowany przez kajet24 (2013-02-07 13:24:46)

4

Odp: Licencja na parametry

pysznie, czyli 16 liniii

5

Odp: Licencja na parametry

kajmar888 napisał/a:

pysznie, czyli 16 liniii

Nie. 8192 parametry. Na ilu liniach to zostanie użyte to inna sprawa. Limit linii to 256. Można porozrzucać urządzenia na linie wg. uznania. Poza tym mówimy o PARAMETRZE a nie KANALE DMX. Jak mamy na przykład Pan i Tilt 16-bitowe, to jest to 4 kanały DMX, ale 2 parametry obliczeniowe.

Przykład:
Biorę MAC III Profile w trybie rozszerzonym. Zajmuje on 30 kanałów, ale używa 23 parametrów (bo 7 z nich jest 16-bitowych).
8192/23= ok. 356,17
czyli starczy to nam na 356 sztuk.
Na jednej linii mamy 512/30 = 17,06 czyli 17 sztuk na linię.
356 sztuk / 17 = 20,94
co daje nam zajęcie 21 linii DMX... zabrakło nam 4 parametrów aby wrzucić jednego MAC-a "pod korek" tej 21 linii.

6

Odp: Licencja na parametry

Nie chce nikogo urazić ale to tylko moja refleksja...jak mamy dyskutować na temat różnych konsolet względem systemu MA2 nie wiedząc na czym w systemie MA Lighting (zarówno 1 i 2) polega licencja na parametry, praca do 32 użytkowników w sieci nad tym samym show gdzie każdy z użytkowników może mieć niezależny edytor...jestem niemal pewien, że 90% osób na tym forum nie ma o tym zielonego pojęcia. Z całym szacunkiem do wszystkich kolegów i koleżanek orientujmy się jak to działa, a potem zastanawiajmy się nad ocenami typu: "System MA 1 czy 2 jest za drogi i przez to jest zły i się nie nadaje".Pisze ten post po przeczytaniu mnóstwa innych na tym forum. Sam pracując w LTT odbieram dziennie mnóstwo telefonów od naszych klientów, którzy też o tych rzeczach nie mają zielonego pojęcia. Oczywiście zawsze chcemy pomóc. W momencie gdy dowiadują się co daje im ten system raczej nie mają więcej pytań. Ze świetlnym pozdrowieniem dla wszystkich !

7

Odp: Licencja na parametry

wydaję mi się, że Twoje wzburzenie jest nie na miejscu. Pytałem o parametry które są dostępne defaultowo, bo, że można rozszerzyć licencję poprzez NSP czy NPU wiem doskonale wink troszeczkę pokory, nie każdy tkwi w LTT i ma z tym doczynienia na codzień !!!

8

Odp: Licencja na parametry

kajmar888 napisał/a:

bo, że można rozszerzyć licencję poprzez NSP czy NPU wiem doskonale wink

NSP rozszerzało ilość parametrów w systemie tylko w grandMA1. Przy grandMA2 onPC daje licencję PROGRAMOWĄ "onPC" na 2048 parametrów.
Z grandMA2 może działać tylko jako node do konwersji sygnału.

9

Odp: Licencja na parametry

to nie jest wzburzenie. napisalem ze refleksja smile nie chce tym nikogo urazic. i nie tyczy sie to osob ktore o tym nie wiedza bo maja prawo tego nie wiedziec i mam 100% szacunek do ludzi pracujących przy tym. Bardziej sie tyczylo osob ktore dyskutuja na tematy o ktorych napisalem nie wiedzac jak to dziala.

10

Odp: Licencja na parametry

nie no jak działa to ja doskonale wiem smile raczej chciałem się dowiedzieć ile parametrów mam na pokładzie bez rozszerzeń smile oczywiście miałem w bani że jest 8192, ale wolałem się upewnić

11

Odp: Licencja na parametry

to jeszcze Ci podpowiem, bo pewnie używasz wirtualnego dimmera chociażby do LEDów. W MA1 wirtualny dimmer odejmował parametr z puli. W MA2 wirtualny dimmer masz za free ! smile

12

Odp: Licencja na parametry

kacper, użyłem skrótu myślowego - 16 linii, miałem na myśli pełne zapełnieni każdej linii 512 parametrami smile

13

Odp: Licencja na parametry

tzn, doszedłem do tego, że jest za "free" bo w edytorze urządzeń nie zajmował żadnego kanału:) po prostu pod atrybutem dimmera ukryte jest zdjęcie RGB/RGBW w takiej samej proporcji, czyli niby dimmer wink

14

Odp: Licencja na parametry

czyli 8192 PARY 64 każdy na oddzielnym obwodzie smile smile

15

Odp: Licencja na parametry

i dimmerownia wielkości torwaru big_smile