Temat: Zatrważający problem w MA2

Spotkaliście się kiedyś z czymś takim, że na wszystkich wylotach DMX co mniej więcej 10 s. cały sygnał spada do 0 na ułamek sekundy?

2

Odp: Zatrważający problem w MA2

Nie, nigdy. A czy przypadkiem nie nastąpiło przekroczenie ilości parametrów konsolety?

3

Odp: Zatrważający problem w MA2

na pewno nie, miałem podpiętą tylko jedną linię, sprawdzałem testerem Swissona każde wyjście ze stołu, i na każdym działo się to samo. o ile głowy w miarę dobrze przyjeły takiego zonka bo zachowują ostatnie otrzymane wartości dla kanałów, o tyle Wall washery gasły na ułamek sekundy ( wyglądało to jak mignięcie ) i musiałem się ratować drugą deską bo było to niedpouszczalne by ledy co 10 sek. migały, szczególnie że pełniły rolę ambilightu dla olbrzymiego ekranu

4

Odp: Zatrważający problem w MA2

Ja bym sprawdził jeszcze jak się Art-Net zachowuje, ale od strony programowej nigdy nie było takiego problemu.
Podejrzewałbym jakieś uszkodzenie sprzętowe. Regularne "gaśnięcie" sygnału może być spowodowane jakimś zdechłym kondensatorem np. od zasilania płytki gniazd DMX.

5

Odp: Zatrważający problem w MA2

Dzięki Kacper. Wstawiłem post bo myślałem, że ktoś się już spotkał z taką przypadłością.

6

Odp: Zatrważający problem w MA2

KacperP napisał/a:

Nie, nigdy. A czy przypadkiem nie nastąpiło przekroczenie ilości parametrów konsolety?

Drogi Kacprze,czy mozesz mi powiedziec co to moze miec do rzeczy odnosnie parametrow konsolety (ktore moze,a raczej na ktore ma licencje obliczac)? Moim skromnym zdaniem jest to zwyczajny lag wynikajacy z problemow software'owych/hardware'owych sterownika(zakladajac ze konfiguracja stolu jest wystarczajaca do podpietych urzadzen/show).Gdyby problemem byl brak parametrow te urzadzenia zwyczajnie by nie zadzalaly.Choc akurat w hardware nie bardzo wierze.MA jest znana z solidnosci swoich konstrukcji.Jak to Niemcy. smile

No chyba ze w MA zaoszczedzono na sprzecie i nie jest on w stanie efektywnie przetwarzac wszystkich danych na DMX realtime bez zewnetrzego NSP. smile

PS. Nawiasem mowiac uwazam za odrebny NSP to calkiem niezly pomysl,byle by konslola mala tez swoje wlasne wyjscia DMX.Hog 3 mial taka konstrukcje ze emitowal sygnal DMX wylacznie przez zewnetrzyny procesor i w pewnym miejscu okazala sie to klapa.Jak sie pozniej okazalo sprawa byla banalna,po prostu do gniazda laczacego stol z procesorem (RJ45) dostalo sie ziarnko piasku i akurat trafilo na miejsce gdzie wtyczka z nim sie laczyla (pin 1,2,3,6),ale ubawu bylo co nie miara zanim ktos to odkryl (rack z NSP stal pionowo). cool


Jezeli chodzi natomiast o hardware (komputerowy) to wydaje mi sie ze tutaj akurat poza solidnoscia zastosowanych komponentow MA nie bardzo ma sie czym pochwalic.Taki np. Martin Ma2GO ma juz dysk SSD wbudowany fabrycznie i ogolnie sporo nowoczesniejsze komponenty,choc akurat nie wszystkie tej jakosci co w MA.

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-24 02:07:51)

7

Odp: Zatrważający problem w MA2

bob34 napisał/a:

Gdyby problemem byl brak parametrow te urzadzenia zwyczajnie by nie zadzalaly.

Może tak, może nie... trudno oczekiwać aby oprogramowanie było obszernie testowane na ewentualność każdego scenariusza braku parametrów.

bob34 napisał/a:

Choc akurat w hardware nie bardzo wierze.MA jest znana z solidnosci swoich konstrukcji.Jak to Niemcy. smile

Konstrukcje solidne, ale nie robią wszystkich podzespołów. Nikt nie robi wszystkiego, bo to się zwyczajnie nie udaje. Gdyby to był problem programowy to byłby dość szybko i powszechnie zauważony.

bob34 napisał/a:

Jezeli chodzi natomiast o hardware (komputerowy) to wydaje mi sie ze tutaj akurat poza solidnoscia zastosowanych komponentow MA nie bardzo ma sie czym pochwalic. Taki np. Martin Ma2GO ma juz dysk SSD wbudowany fabrycznie i ogolnie sporo nowoczesniejsze komponenty,choc akurat nie wszystkie tej jakosci co w MA.

Poproszę o wyjaśnienie o co w tym chodzi. Czego ma dowodzić dysk SSD w Martin M2GO (faktyczna nazwa) wobec konsolet grandMA2 które fabrycznie też mają dyski SSD.

8

Odp: Zatrważający problem w MA2

KacperP napisał/a:
bob34 napisał/a:

Gdyby problemem byl brak parametrow te urzadzenia zwyczajnie by nie zadzalaly.

Może tak, może nie... trudno oczekiwać aby oprogramowanie było obszernie testowane na ewentualność każdego scenariusza braku parametrów.

bob34 napisał/a:

Choc akurat w hardware nie bardzo wierze.MA jest znana z solidnosci swoich konstrukcji.Jak to Niemcy. smile

Konstrukcje solidne, ale nie robią wszystkich podzespołów. Nikt nie robi wszystkiego, bo to się zwyczajnie nie udaje. Gdyby to był problem programowy to byłby dość szybko i powszechnie zauważony.

bob34 napisał/a:

Jezeli chodzi natomiast o hardware (komputerowy) to wydaje mi sie ze tutaj akurat poza solidnoscia zastosowanych komponentow MA nie bardzo ma sie czym pochwalic. Taki np. Martin Ma2GO ma juz dysk SSD wbudowany fabrycznie i ogolnie sporo nowoczesniejsze komponenty,choc akurat nie wszystkie tej jakosci co w MA.

Poproszę o wyjaśnienie o co w tym chodzi. Czego ma dowodzić dysk SSD w Martin M2GO (faktyczna nazwa) wobec konsolet grandMA2 które fabrycznie też mają dyski SSD.

Oczywiscie Kacprze jak zwykle chodzi o relacje cena vs. mozliwosci  smile .Co zas  do gratow zawartych w MA,to juz chyba napiselem ze sa NIEZWYKLE solidne  smile .Jak kazda tego typu relatywnie niewielka firma,rowniez MA nie moze sobie pozwolic na robienie wszystkiego od A do Z  smile .Ale jakosci zastosowanych przez nich komponentow to akurat bym sie nie czepial  smile .Co zas do porownania z M2GO to hardware w tej ostatniej jest swiezszy zwyczajnie ze wzgledu na to iz jest to konsola wypuszczona znacznie pozniej.Za nie uprawnione porownanie ninniejszym serdecznie przepraszam  smile .

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-26 15:27:32)

9

Odp: Zatrważający problem w MA2

a ja się podepnę smile

co może być przyczyną, że czasami stół się odpala, odpala, pojawia się na ułamek sekundy monitory i ...
wyskakuje do "wiersza poleceń" - nie wiem jak to się nazywa w linuksie smile
zazwyczaj jak się zamknie to za drugim razem odpali się normalnie

stół dostał tak od pierwszej aktualizacji
po następnych jest tak samo

cóż może być przyczyną?

p.s. Ala znowu głodna...

Ostatnio edytowany przez artmajster (2013-01-31 12:37:57)

10

Odp: Zatrważający problem w MA2

Jaki model? Skąd pochodzi?

11

Odp: Zatrważający problem w MA2

pochodzi o od was smile
light 2

12

Odp: Zatrważający problem w MA2

Pytanie jest: czyja to konsoleta?
Poza tym jeśli kupiona od nas, to można było pytać oficjalnym kanałem? wink

Objaw przypomina sytuację jakby konsoleta wczytywała na starcie walnięte show, które ją wywala.
Typowa przyczyna takich problemów to show z odległej wersji bez "przepuszczenia" przez kolejne oficjalne wersje oprogramowania.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-01-31 13:46:34)

13

Odp: Zatrważający problem w MA2

tak tez myślałem
bo człowiek uczy się na tej konsolecie i miałem podejrzenia że coś nakaszanił i dlatego wywala show smile
dzięki

14

Odp: Zatrważający problem w MA2

A tak wracając do pierwotnego pytania- miałem taki sam problem w avo- tzn. co jakiś czas (jeżeli urządzenia odbierały DMX) sygnał spadał na ułamek sekundy, a jeżeli urządzenia były na 0% to nagle pstryk.... Głowy nic sobie z tego nie robiły, natomiast na parach ledowych i belkach było to wyraźnie widoczne, tak jakbym łokciem na ułamek sekundy wcisnął "blackout" . Pomogła aktualizacja softu.