Temat: Mapowanie ledów w GrandMa

Witam. Mogę prosić was Panowie o pomoc w mapowaniu ledów(nie znam poprawnego terminu). Działam na babci serii 1 i szczerze mówiąc nie wiem nawet jakie urządzenie wybrać. Jeśli ktoś posiada jakiś tutorial to bardzo bym prosił o podanie.

Dopiero zaczynam przygodę z GrandMa więc proszę o wyrozumiałość.

2

Odp: Mapowanie ledów w GrandMa

W instrukcji jest cały rozdział dotyczący tematu. O ile dobrze kojarzę to nawet w tej tłumaczonej.

3

Odp: Mapowanie ledów w GrandMa

Dzięki. A mógłbyś mi podpowiedzieć jakie urządzenie led będzie do tego najlepsze?

4

Odp: Mapowanie ledów w GrandMa

Użyj urządzenia z fabryki "Generic" smile Nazywa się bodajże LED Virtual Dimmer. Jedno urządzenie = 1 piksel LED. A ile tego sobie wrzucisz to już dowolność smile 1 piksel ma wirtualny dimmer, oraz CMY, czyli de facto odwrócone RGB, żeby można było sterować wartościami koloru razem z urządzeniami, które mają CMY. Jest to również ułatwienie przy tworzeniu efektów. Jeżeli masz również normalne washe to nie musisz się zastanawiać np nad tym jak ten sam efekt z CMY zrobić na RGB. Wrzucasz urządzenia razem i masz ten sam efekt.

P.S. : Działaj lepiej na babci serii 2 smile Dużo przyjemniej tam się to robi smile

P.S.2. : Wydaje mi się, że mapping to zbyt duże określenie, jednak bardzo popularne. To co chcesz zrobić to po prostu ułożenie ledów w layoucie.

5

Odp: Mapowanie ledów w GrandMa

Dzięki o to właśnie mi chodziło. Postaram się małymi krokami przesiąść na MA serii 2:)

6

Odp: Mapowanie ledów w GrandMa

a i jeszcze jedno pytanie. W babci serii 1 można dodać tylko 1024 urządzenia? Jeśli można dodać więcej to jak to zrobić?;)

7

Odp: Mapowanie ledów w GrandMa

yyyy....????? sory ręce opadają...

bez odbioru!

8

Odp: Mapowanie ledów w GrandMa

Sorry za głupie pytania.

9

Odp: Mapowanie ledów w GrandMa

TranceMan napisał/a:

Dopiero zaczynam przygodę z GrandMa więc proszę o wyrozumiałość.

Na jakiej zasadzie zaczynasz? Jest konsoleta w pracy? Hobbystyczne poznawanie sterowania światłem? Jakieś inne okoliczności?

TranceMan napisał/a:

Postaram się małymi krokami przesiąść na MA serii 2:)

Jeśli można, to radzę się uczyć od razu grandMA2. Jest łatwiejszy.

TranceMan napisał/a:

W babci serii 1 można dodać tylko 1024 urządzenia? Jeśli można dodać więcej to jak to zrobić?;)

Skąd ta informacja wyszła?

10

Odp: Mapowanie ledów w GrandMa

od konkurencji wink

11

Odp: Mapowanie ledów w GrandMa

Tak. Jest to typowo hobbystyczne zajęcie. Chcialem zrobic ekran ledowy i wrzucilem LED Virtual Dimmer i ograniczylo mnie tylko do 1024 sztuk stąd  to pytanie. Od razu mówie, że zanim o coś zapytam na forum to szukam odpowiedzi w instrukcji więc jeszcze raz proszę o wyrozumiałość.