Temat: "Straszenie" aktualną instrukcją do grandMA, wersja 5,9x

Jako że jestem chwilowo "nasączony", to jestem chwilowo trochę durny, niedyskretny i ryzykujący kredytem prestiżu w firmie:
Będzie nowa wersja "polskiej" instrukcji do grandMA, dla wersji softu 5.9x.
Nie podkładam swojej minimalnej reputacji za pełną poprawność tłumaczenia.
Mogę tylko zarzekać się, że przykładałem starań do sensowności tłumaczenia na tyle, na ile miałem wiedzy, spostrzegawczości i czasu w momencie tłumaczenia.
Generalnie tłumaczenie jest dosłowne, nie zawsze zgrabne wobec polszczyzny. Dlatego pisałem w cudzysłowiu, że to "polska" instrukcja.

Charles de Gaulle publicznie ogłosił chęć rzucenia palenia, aby nie wykręcić się z tego ("chłyt psychologiczny").
Podobnie ja ogłaszam, że jest już przetłumaczona na polski instrukcja do grandMA micro/pico software 5.9xx, aby obciążyć swoje sumienie, aby sprawy mniejszej wagi nie powstrzymały mnie przed ostatnimi sprawdzeniami i korektami przed publikacją.
Jeśli nie będę miał szeregu rzeczy "na wczoraj", to będzie głupio, jeśli nie wyrobię się na marzec.
Jak będzie spokój, to jeszcze styczeń dożyje publikacji.
cool
Zużyłem dwa i pół miesiąca na tłumaczenie i inne czynności wokół tego - chyba czas zrzucić tą bombę na was big_smile

Niczego teraz nie obiecam do co rozszerzenia instrukcji do poziomu grandMA full size, light, ultralight, ale tylko że mam to na uwadze, choćby tylko dla swojej wiedzy i frajdny - w tej chwili żadnych dat poza szczerą intencją.

Nie wiem jeszcze w jaki sposób będę zbierał zastrzeżenia, aby nie utopić firmowej skrzynki mailowej i komórki dziesiątkami emaili co do tego samego błędu i nie zgubić jednocześnie naprawdę trafnych, wartościowych i niebanalnych uwag.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2009-01-23 23:15:00)

2

Odp: "Straszenie" aktualną instrukcją do grandMA, wersja 5,9x

Może jeśli aż takie oficjalne "zadęcie" smile nastąpiło, i publiczne ogłoszenie... to może warto lekko przesunąć premierę, odbyć konsultacje (wspominałeś o poprawnej polszczyźnie- a to ważne jest!), zrobić korekty literówek (bo zawsze są), i przekazać światu coś co jest zrobione dobrze, a nie na tyle na ile było czasu?
Nie zrozum mnie źle- świetnie, że to robisz, ale wiesz- "Jeśli coś robisz- rób to dobrze" wink
Mam wrażenie, że warto troszkę poczekać i urodzić coś jak najbardziej zbliżonego do ideału.
Powodzenia!

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

3

Odp: "Straszenie" aktualną instrukcją do grandMA, wersja 5,9x

smile z chęcią poczytam o wykorzystaniu w efektach funkcji X Y Z bo jeszcze tego nie kumam smile

4

Odp: "Straszenie" aktualną instrukcją do grandMA, wersja 5,9x

jacekplacek napisał/a:

to może warto lekko przesunąć premierę, odbyć konsultacje (wspominałeś o poprawnej polszczyźnie- a to ważne jest!), zrobić korekty literówek (bo zawsze są), i przekazać światu coś co jest zrobione dobrze, a nie na tyle na ile było czasu?

Idealnie nie jest, ale już jest dobrze. Czas też musi być ograniczony, bo naprawdę jeszcze jest co robić.
Tak naprawdę chodzi o przeczytanie "od deski do deski" całości (ok 180 stron A4) i wyłapanie błędów językowych.
Lepiej też szybciej wypuścić i zebrać sygnały o potencjalnych błędach rzeczowych.
Tekst i tak będzie później przetwarzany.

jacekplacek napisał/a:

Nie zrozum mnie źle- świetnie, że to robisz, ale wiesz- "Jeśli coś robisz- rób to dobrze" wink
Mam wrażenie, że warto troszkę poczekać i urodzić coś jak najbardziej zbliżonego do ideału.

Nie warto. Z instrukcją jest jak z samym oprogramowaniem. Będzie ewoluować pod wpływem opinii zwrotnych. "Lepszy rydz niż nic".

bart_krk napisał/a:

smile z chęcią poczytam o wykorzystaniu w efektach funkcji X Y Z bo jeszcze tego nie kumam smile

Trzeba włączyć najpierw obsługę parametrów X Y Z, a urządzenia którym włącza się efekt muszą mieć aktywne parametry X Y Z zamiast pan/tilt. Bez tego efekty nie zadziałają.
Instrukcja jest powściągliwa i bez przykładów, nie wyróżnia akurat użycia parametrów X Y Z w efektach.

5

Odp: "Straszenie" aktualną instrukcją do grandMA, wersja 5,9x

Sposób na efekty X, Y, Z jest jednak opisany przy okazji okna Stage wink

A tak w ogóle instrukcja jest już do ściągnięcia.

6

Odp: "Straszenie" aktualną instrukcją do grandMA, wersja 5,9x

smile
idę sciagnąć

7

Odp: "Straszenie" aktualną instrukcją do grandMA, wersja 5,9x

hmm nie wiem czy ja mam cos na kompie zle czy cos nie tak jest na stronie  , bo instrukcja do gma sie nie otwiera jest jakis blad , natomiast instrukcja do macIII bez problemu dziala ????

8

Odp: "Straszenie" aktualną instrukcją do grandMA, wersja 5,9x

Przed chwilą po raz drugi na próbę ściągnąłem tą instrukcję ze strony ( i niechcący "fałszuję" licznik wink ).
Działa bez problemów. Podejrzewam że tym razem po prostu nie ściągnęła się do końca.
Powinien być rozmiar ok. 10,5 MB

Ostatnio edytowany przez KacperP (2009-01-30 16:43:29)

9

Odp: "Straszenie" aktualną instrukcją do grandMA, wersja 5,9x

Ale cisza... nikt nie skomentuje? Może ktoś znalazł błędy rzeczowe?

10

Odp: "Straszenie" aktualną instrukcją do grandMA, wersja 5,9x

widocznie było tyle błędów  ze koledzy zmienili forum smile:) 

Joke smile

11

Odp: "Straszenie" aktualną instrukcją do grandMA, wersja 5,9x

Kacper możesz przesłać mi tą instrukcje na meila ??? bo ze strony nie pobiera mi całej sad  bart834@wp.pl z góry dzieki smile

12

Odp: "Straszenie" aktualną instrukcją do grandMA, wersja 5,9x

Niezła siara, ale u mnie działało... używam Firefoxa i robiłem zapis wprost na dysk, bez pośrednictwa Adobe Readera. Potem dopiero odczytywałem. Otwieranie PDF-ów on-line nie jest stabilne, a już w ogóle jest porażką przy takich objętościach.

Wysłałem e-mailem.

13

Odp: "Straszenie" aktualną instrukcją do grandMA, wersja 5,9x

Odświeżę nieco temat. Nie testowałem wersji 5.9, ale mam aktualnie 6.7 i owa instrukcja do wersji 5,9 będzie chociaż troche zgodna z wersją 6.7 ? I gdzie można ją ściągnąć na ltt nie widze działu dln.

14

Odp: "Straszenie" aktualną instrukcją do grandMA, wersja 5,9x

Bo zmieniła się strona internetowa firmy i musieliśmy zmienić politykę co do instrukcji. W przypadku grandMA1 dodatkowo pokazały się podróbki, którym wcale nie chcemy pomagać i wspierać je swoją pracą. Sama grandMA1 też nie jest już w sprzedaży.
Myślę że można się do nas zwrócić oficjalnie o instrukcję do grandMA1, a czy będzie dostarczona i na jakich zasadach zdecyduje kierownictwo.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-01-25 12:06:54)