Temat: glowice led

Szanowni koledzy. Chciałbym zakupić 4-8sztuk głowic ledowych coś w stylu martin mac 101. Czy możecie polecić coś w tej grupie i podać orientacyjne ceny. Nie muszą to być najnowsze hity rynkowe lecz bardziej urządzenia na średniej wielkości imprezy eventy

2

Odp: glowice led

Jb A7 orjentacyjnie  nowe Kolo 6 k za szt, bardziej podobne do MAC 301, ale lepiej mieć zapas mocy niż niedobór, są szybkie lekkie, jasne, ciche, riderowe.

Odp: glowice led

A gdzie mozna je nabyc ??

4

Odp: glowice led

MateuszJ napisał/a:

Jb A7 orjentacyjnie  nowe Kolo 6 k za szt, , riderowe.

jeszcze cię po sylwestrze trzyma...  dodaj do tych 6 3.000 i wyjdzie ci suma netto bez rabatu
http://www.thomann.de/pl/jblighting_jb_led_a7.htm

5

Odp: glowice led

6k OCZYWIŚCIE za używane! nie brałem pod uwagę nowych, a po sylwestrze- masz rację nadal trzyma. Coś takiego mi przed oczyma przeleciało na alledrogo http://allegro.pl/martin-mac-301-jb-a7- … 76343.html , + jeszcze Briteq robi coś takiego- małe szybkie, trochę głośniejsze (na moje ucho)  http://allegro.pl/wash-led-jb-systems-r … 45614.html  Jeżeli nie robisz nic riderowego to take coś Ci wystarczy. A jak nie to ww. 301.

6

Odp: glowice led

* A nabyć można na tothmannie, ew.w krakowskim Flash'u (średnio polecam)

Odp: glowice led

Duza roznica w swieceniu miedzy 301 a a7

8

Odp: glowice led

Z ledami różnie bywa, generalnie jeżeli dystrybutor przypilnuje chińczyka i nie szuka jelenia wśród klientów to chińskie główki dają rade ale cena już nie jest chińska.  Według mnie o jakości może świadczyć gwarancja jaką daje dystrybutor na ledy. Jeżeli ktoś daje gwarancje na ledy na kilka miesięcy (jak niektórzy nasi dystrybutorzy)  to może świadczyć tylko o zaufaniu do własnego produktu.
Oglądałem Briteq w X-beam i sprawia dobre wrażenie. Zoom chodzi w miarę cicho i światło daje też przyzwoite.

9

Odp: glowice led

MateuszJ napisał/a:

Jb A7 orjentacyjnie  nowe Kolo 6 k za szt

MateuszJ napisał/a:

6k OCZYWIŚCIE za używane! nie brałem pod uwagę nowych

Pozdrawiam kolegę.

10

Odp: glowice led

Ah... poje myliło się. Pozdrawiam kolegę.

11

Odp: glowice led

Ms. Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy 301 a a7 to nie ma żadnej (no może oprócz napisu na obudowie). Jeżeli chodzi o sam efekt to jest to to samo, z resztą w większości riderów jest napisane: xyz głów martin 301/jb a7 - ale żeby nikt nie traktował przypadkiem jb jako zamiennika lub podróbki 301, jak i na odwrót. PS. no dobra, jak się przyjrzysz to jest mała różnica w zoomie

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2013-01-06 16:21:35)

12

Odp: glowice led

To chyba lepiej w tej cenie kupic uzywana a7 albo 301. Jak ci dioda padnie tp bez problemu wymienisz a q chinolu

13

Odp: glowice led

Tak, jeżeli fundusz Ci wystarcza to inwestuj w wyższą półkę. Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że JB lubią się od czasu do czasu wysrać. Mieliśmy takie dwie sztuki, co podczas koncertu zaczynały "żyć własnym życiem" , kręcić się pan, tilt, strobo w różnych kolorach i tyle, pomagał restart ale nie na długo. Kupione były nowe, przewożone w case, więc nie było to uszkodzenie zewnętrzne. co do 301 nie wiem, nigdy nie miałem z nimi do czynienia dłużej niż 10 h. Ale z obserwacji mogę Ci powiedzieć, że a7 i 301 są *prawie identyczne

14

Odp: glowice led

A co powiecie o 101 maku

15

Odp: glowice led

MateuszJ napisał/a:

PS. no dobra, jak się przyjrzysz to jest mała różnica w zoomie

To różne metody pomiaru. Martin deklaruje szerokość świecenia do 1/10 maksymalnej światłości a nie 1/2 maksymalnej.
Same głowy są z tego samego źródła. JB poszło z głową do Martina, bo sami nie mieli wtedy sił i zdolności sprzedaży.