1

Temat: Awarie głowic i ich dziwne zachowania...

witam, mam pare takich problemow zwiazanych z glowicami, otoz w klubie posiadamy glowice dosc slabe jakosciowo zakupione jakis czas temu w firmie xxx a teraz mam takie kilka pytan...
1. co zrobic gdy zarowka w glowicy wlacza sie i wylacza ?? potrafi wlaczyc sie na 15 min i na tyle samo wylaczyc i tak przez cala noc hmm
2. co zrobic jezeli gobo szwankuja ?? w 2 glowicach czasem gobo nie zmieniaja sie na takie jak powinny, albo ustawiaja sie pomiedzy 1 gobem a drugim przezco glowica daje niewiele swiatla.
3. czy spotkaliscie sie z oszustwami serwisantow i jak to moze wygladac w przypafdku glowic ?? na glowicach pracuje od niedawna, ale po wczesniejszym pobycie w serwisie z glowicami przyszly stare zarowki ktore rzekomo byly w nich uzywane, jedyne co mnie dziwi, to to ze kazda zarowka byla innej firmy bywaly tez rozne modele, na glowicach jest napisane ze powinny byc w nich zarowki cmd, naprawa oraz nowe zarowki nie sa tanie, dlatego wolal bym uniknac ew takich problemow. kolega z innego klubu ktory uzywa glowic z tej samer firmy ostatnio mowil mi ze jego glowy po powrocie z serwisu mialy w srodku folie aluminiowa poprzyklejana w roznych miejscach, nie wiem czy to prawda, ale dzieki temu glowica chyba szybciej powinna sie grzac ?? z gory dzieki za pomoc i jakies ewentualne rozwiazania, bo nie wiem za bardzo co mam zrobic...

Ostatnio edytowany przez czator (2007-09-18 19:30:18)

2

Odp: Awarie głowic i ich dziwne zachowania...

czator napisał/a:

1. co zrobic gdy zarowka w glowicy wlacza sie i wylacza ?? potrafi wlaczyc sie na 15 min i na tyle samo wylaczyc i tak przez cala noc hmm

Sprawdź czy wentylatory są w porządku - zazwyczaj brak wentylacji jest przyczyna wyłączania się głowic

czator napisał/a:

2. co zrobic jezeli gobo szwankuja ?? w 2 glowicach czasem gobo nie zmieniaja sie na takie jak powinny, albo ustawiaja sie pomiedzy 1 gobem a drugim przezco glowica daje niewiele swiatla.

jeżeli są po serwisie to nie powinno być problemu z gobami, z żarówkami również - zobacz czy nie są brudne w środku, jeśli są to odkurz i wyczyść jeśli nie pomoże to serwis sp... sprawę

czator napisał/a:

3. czy spotkaliscie sie z oszustwami serwisantow i jak to moze wygladac w przypafdku glowic ?? na glowicach pracuje od niedawna, ale po wczesniejszym pobycie w serwisie z glowicami przyszly stare zarowki ktore rzekomo byly w nich uzywane, jedyne co mnie dziwi, to to ze kazda zarowka byla innej firmy bywaly tez rozne modele, na glowicach jest napisane ze powinny byc w nich zarowki cmd, naprawa oraz nowe zarowki nie sa tanie, dlatego wolal bym uniknac ew takich problemow. kolega z innego klubu ktory uzywa glowic z tej samer firmy ostatnio mowil mi ze jego glowy po powrocie z serwisu mialy w srodku folie aluminiowa poprzyklejana w roznych miejscach, nie wiem czy to prawda, ale dzieki temu glowica chyba szybciej powinna sie grzac ?? z gory dzieki za pomoc i jakies ewentualne rozwiazania, bo nie wiem za bardzo co mam zrobic...

Rzadkością jest żeby serwisanci w tej małej branży oszukiwali - nie wiem co o tym myśleć??/

3

Odp: Awarie głowic i ich dziwne zachowania...

rozmawialem z osobami ktore pracowaly na tym sprzecie przede mna, i 2 oswietleniowcow twierdzilo ze czyszczenie nic nie da, dlatego narazie tego nie zorbilem, chociaz wydaje mi sie ze to wlasnie tego wina... jakies 2 miesiace temu wsyztskie 10 z 12 glowic bylo w serwisie(i tak stracil prace poprzedni oswietleniowiec) wiec wlasnei nie wiem co mam o tym sadzic, fakt faktem to sprzet jakiejs nieznanej firmy nie jakis robe, czy martin... a co do serwisu to sam nie chcialem w to wierzyc i dlaej nie wiem czy mam uwierzyc, ale jak wytlumaczyc ze kazda zarowka po przyjsciu z serwisu a przyszlo ich 7 jest innej firmy, ma inny model a dzisiaj zobaczylem ze nawet inna moc big_smile

4

Odp: Awarie głowic i ich dziwne zachowania...

Inna moc?????? To raczej niemożliwe : ) Jakiej firmy głowy??

5

Odp: Awarie głowic i ich dziwne zachowania...

no i rzekomo glowa ma 150 W z reszta widzialem glowy 250 W i roznica jest duza, a zarowki ktore przyjechaly z serwisu jako uzywane niektore maja po 250 W big_smile dlatego w tym jest cos dziwnego, w kazdym razie dzisiaj sciagne te glowy i pozaznaczam sobie co gdzie i jak bylo a po powrocie z serwisu sprawdziy czy tak nadal jest...

no więc jako że pisząc te posty bazowałem głównie na swojej dużej niewiedzy i zaufaniu do mojego poprzednika, oraz innego oświetleniowca pracującego na podobnym sprzęcie chciałbym dodać, że użytkownik Pecora miał co do moich wątpliwości rację, żadnych nieprawidłowości nie wykryłem, resztę wątpliwości rozwiali bardziej doświadczeni ludzie z tej branży...

Ostatnio edytowany przez czator (2007-09-24 19:15:11)