1

Temat: Czy to prawda? DMX 512

Przeczytałem na forum dystrybutora oświetlenia scenicznego że :

LTT napisał/a:

- Kable sterujące (dwie żyły + ekran) doprowadzamy do poszczególnych urządzeń szeregowo, (od urządzenia do urządzenia) Przewody te zakończone są wtyczką/gniazdem XLR 5-pin, lub XLR 3-pin.

Czy to prawda że sygnał do urządzeń rozsyła się szeregowo???

Ostatnio edytowany przez Pecora (2007-02-27 11:21:54)

2

Odp: Czy to prawda? DMX 512

Raczej równolegle. Trochę się chyba pomylili chłopaki smile

3

Odp: Czy to prawda? DMX 512

Sorki. Poczytałem - zrozumiałem smile Jest szeregowo.

4

Odp: Czy to prawda? DMX 512

Obawiam się że szeregowo nie oznacza wcale "podaj dalej".... Szereg tworzy pętlę. Połączenie szeregowe  nie podaje dalej tylko przesyła sygnał przez urządzenie i wysyła do następnego...

Według mnie jest to połączenie równoległe...

5

Odp: Czy to prawda? DMX 512

hmm wtrace sie ale nie moze to byc polaczenie rownolegle, poniewaz podlaczajac rownolegle kazde urzadzenie ktore podlaczamy jak sama nazwa wskazuje musialo by byc rowne... a tak przeciez nie jest bo pierwsze urzadzenie jest masterem a reszta slave`ami, wiec wyadaje mi sie ze jest to szeregowe...(dopiero sie ucze wiec moge sie mylic...)

6

Odp: Czy to prawda? DMX 512

Witam.
Według mnie jest to połączenie równoległe.

Michał Bystrzycki
--------------------

7

Odp: Czy to prawda? DMX 512

Witam

Rzecz nie podlega dyskusji, odbiorniki DMX podłączone są do linii transmisyjnej równolegle.

AB

8

Odp: Czy to prawda? DMX 512

Witam watek dmxa troche rozpisalem w dziale urzadzenia

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

9

Odp: Czy to prawda? DMX 512

Zależy z jakiego punktu widzenia spojrzeć... Jeśli chodzi o połączenie od strony elektronicznej - to oczywiście DMX jest połączeniem równoległym. A jeśli chodzi o jakieś schemaciki połączeń typu tu głowa, tam głowa - to jest to szereg smile I nie ma sie co o to spierać smile

10

Odp: Czy to prawda? DMX 512

Dokładnie to nie chodzi o sposób przesyłu sygnału że jest to przesyłanie szeregowe tylko że wchodzisz kablem do jednego urządzenia, wychodzisz z niego i idziesz do następnego. Porprostu to taki skrót myślowy. Chodzi o sposób połączenia urządzeń a nie sposób przesyłu sygnału. W instalacji DMX za połączenie równoległe według tej myśli można uznać spliter

11

Odp: Czy to prawda? DMX 512

Ech wy... DMX jest połączeniem SZEREGOWYM (w różnych znaczeniach) zrobionym na podstawie EIA-482 (RS485).
Jest to standard transmisji szeregowej oparty na przesyłaniu sygnału różnicowego.
Przesyłanie danych odbywa się w nim SZEREGOWO (postać transmisji)
Łączenie urządzeń również odbywa się w nim SZEREGOWO (łańcuchowa topologia sieci).