Temat: Które głowy wybrać

Witam,
Chcę kupić ruchome głowy. Forum przejrzałem, poczytałem i już nie wiem co robić. Gubię się w tym wszystkim. Dlatego proszę o pomoc. Mam do dyspozycji 6tys na jedną głowę. Na początek chcę kupić 4szt. W roku 2013 kolejne 4. Głowy mają świecić w pomieszczeniach zamkniętych głównie przyjęcia i eventy (dekoracja sal światłem). Jestem żółtodziobem jeśli chodzi o świecenie. Wiedzę czerpię głównie z tego forum i dopiero się uczę. Głowy nad którymi się zastanawiam:

Martin Mac 250 Entour (używane 2szt. za 11tys w case ściągane z zachodu. Przepracowane podobno 3500godz. Czy to dużo? Proponuje mi to Pana Tomka z firmy lightdesing.com.pl - podobno znany w środowisku świetlików. Czy to zaufana osoba?)
Robe Club Spot 250 CT (nowa)
Eliaton Desing Spot 250 Pro (nowa)
Coemar Pro Spot 250 LX (nowa)
GLP Ypoc 250 pro (nowa)
Future Light PHS 250 (nowa)
ShowTec Phantom 250 Spot (nowa)

Do sprzętu używanego jestem średnio nastawiony po tym jak ostatnio pojechałem oglądać używki GLP. Ale na forum często czytałem, że lepsze używane Martiny niż nowe te pozostałe. W sumie za 1 używanego martina mogę mieć 2 showteca lub jedną nową ROBE. W końcowym efekcie zamiast 4 może świecić 8 główek. Naprawdę nie wiem co robić. Większość na forum pisze, że używa martinów lub główek z jeszcze wyższej półki. Nie mam niestety za często możliwości podpatrzenia firm oświetleniowych ponieważ co weekend mam imprezy ale kiedyś na jednej dość znana firma zajmująca się oświetleniem używała GLP i dlatego zadaję sobie pytanie: czy rzeczywiście liczy się tylko Martin itp. i tylko tym świecicie? Co robić...

2

Odp: Które głowy wybrać

Wodzirej napisał/a:

Witam,
Chcę kupić ruchome głowy. Forum przejrzałem, poczytałem i już nie wiem co robić. Gubię się w tym wszystkim. Dlatego proszę o pomoc. Mam do dyspozycji 6tys na jedną głowę. Na początek chcę kupić 4szt. W roku 2013 kolejne 4. Głowy mają świecić w pomieszczeniach zamkniętych głównie przyjęcia i eventy (dekoracja sal światłem). Jestem żółtodziobem jeśli chodzi o świecenie. Wiedzę czerpię głównie z tego forum i dopiero się uczę. Głowy nad którymi się zastanawiam:

Martin Mac 250 Entour (używane 2szt. za 11tys w case ściągane z zachodu. Przepracowane podobno 3500godz. Czy to dużo? Proponuje mi to Pana Tomka z firmy lightdesing.com.pl - podobno znany w środowisku świetlików. Czy to zaufana osoba?)
Robe Club Spot 250 CT (nowa)
Eliaton Desing Spot 250 Pro (nowa)
Coemar Pro Spot 250 LX (nowa)
GLP Ypoc 250 pro (nowa)
Future Light PHS 250 (nowa)
ShowTec Phantom 250 Spot (nowa)

Martin 250 ma odpowiednik w ROBE Color spot a nie club spot. Najważniejsza różnica to ostrość która w club spot jest relizowana manualnie a w tej drugiej ze stołu.
Co do głów Robe to seria 250 wypada naprawdę dobrze. W firmie na początku mieliśmy ich 8 sztuk - przepracowały sporo i nigdy nie mieliśmy z nimi problemu - czego nie można powiedzieć o głowach innych firm w których po kilku miesiącach coś zaczyna szwankować. Po prostu o nie dbaliśmy. Zatem nie widzę sensu płacić za Martina o ile nie ma na niego promocji.

Ostały się u nas nawet 2 sztuki tych głów. Czasem używamy ich do wyświetlania logotypów na ścianach.

Ostatnio edytowany przez avekamil (2012-10-01 16:27:25)

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

3

Odp: Które głowy wybrać

Martin MAC250 Entour nawet używane jeśli będą w dobrym stanie pochodzą jeszcze długo i z pewnością będziesz zadowolony.

Co do urządzeń to na ROBE Club Spot CT 250 nie miałem okazji pracować lecz na innych urządzeniach tej firmy już tak myślę że nie powinno być z nimi większego problemu.


Eliaton Desing Spot 250 Pro (nowa)
GLP Ypoc 250 pro (nowa)
Future Light PHS 250 (nowa)
ShowTec Phantom 250 Spot (nowa)
Funkcjonowanie w tych urządzeniach w dużej mierze zależy od szczęścia.

Coemar Pro Spot 250 LX (nowa) - nie wypowiadam się bo nie chce wprowadzać w błąd.

Moim zdaniem MARTIN 350 Entour lub Krypton dla Ciebie będą najlepsze ponieważ za jakiś czas nie będziesz miał problemu z dokupieniem kolejnych sztuk. Zawsze będziesz mógł je sprzedać w cenie podobnej do zakupu.

Na allegro jest ładny komplet w Polsce:
http://allegro.pl/4szt-martin-mac-250-k … 38436.html
Myślę że warto się przejechać zobaczyć

A co do Pana Tomka to opinie w Polsce są różne, Ja miałem z nim do czynienia i nie narzekam.

4

Odp: Które głowy wybrać

Ja też dodam swoje 3 grosze. My kupiliśmy do domu kultury 8 sztuk futurelight phs-280 i nie narzekam. Może to 250W nie jest dużo, ale dają radę jak za tą kasę. Koszt żarówki to około 200-300 zł.

5

Odp: Które głowy wybrać

Martiny 250? uważam, że za mało mocy, jak na eventy, myślałeś może nad ledami? możę JB a7, niby prototyp, ale my używamy 12 sztuk i jest ok smile JML

6

Odp: Które głowy wybrać

koledzy rozmawiają o spotach

7

Odp: Które głowy wybrać

Hmm, Clay Pack Sharpy? Sprytna główka... Ale ma swoje wady.

8

Odp: Które głowy wybrać

MateuszJ napisał/a:

Martiny 250? uważam, że za mało mocy, jak na eventy, myślałeś może nad ledami? możę JB a7, niby prototyp, ale my używamy 12 sztuk i jest ok smile JML

Często stosuje 250 Krypton zwłaszcza na eventy...moim zdaniem ta głowa jest stworzona do hoteli:)

http://img507.imageshack.us/img507/5295/50840.png
http://img689.imageshack.us/img689/7769/32089.png