16

Odp: Problem ze sterownikiem do paska LED

Aram napisał/a:

Dzięki za złośliwy komentarz. Jakie to polskie....
Wszyscy na forum tu mają takie poczucie humoru ?
RM

Spokojnie... smile to był cytat z zasłyszany na montażu  co do aram smile niech się nie denerwuje..

17

Odp: Problem ze sterownikiem do paska LED

Ja jestem bardzo spokojny.
Cytat nie cytat, jak obraźliwy (szyderczy) to po co powtarzać.

P.S. Jak mnie strofujesz że "zaśmiecam forum" to po co sam to robisz. Wątek dotyczy chyba pasków ?
RM

18

Odp: Problem ze sterownikiem do paska LED

Joga... tylko joga ... smile
swoja droga z czegoś się biorą takie cytaty



artis-sound napisał/a:

Może zasilacz/zasilacze nie wyrabiają prądowo, było by to charakterystyczne dla przeciążonej przetwornicy impulsowej, tyle że... nie na 1 w skali do 250. Nie ma czasem gdzieś zwarcia, upływności ścieżki tej taśmy lub samego okablowania, do konstrukcji itp ?

Ile jest zasilaczy?
Interesuje mnie kwestia samego DMX... pracuje to poprzez splitter, a jak poszczególne sterowniki są zaadresowane?
Nie skopało się coś w stole?

Czy ta instalacja wcześniej działała? Jak długo?


juz napisałem sprawdź obciążenie zasilacza i pojedynczego koloru  to raz
dwa driver ma zabezpieczenia zwarciowe - zwarcie i wyłączą kolor

Stanley napisał/a:
vandj napisał/a:

...ja spokojnie na zasilaczu 16A podpinam 20-24mb RGB 150-tki zasilane z 2stron...

Takie odcinki zasilasz tylko na końcach czy dodatkowo też gdzieś pomiędzy ?

rgb 150 - początek i koniec paska - żadnych problemów prądowych... max 15m świeci dobrze z jednej strony

Ostatnio edytowany przez vandj (2012-11-14 20:33:35)

19

Odp: Problem ze sterownikiem do paska LED

Hm, może to kwestia rodzaju taśmy- grubości laminatu- ilości miedzi. Ostatnio montowałem odcinek 7m RGB 300 led 5050, zasiliłem na próbę z jednej strony, przy pomiarach luksomierzem, uzyskałem ok 50% straty na końcu paska. Następnie położyłem wzdłuż paska kabel 4x1,5 mm i zasiliłem z obu końców, efekt: na końcach jednakowe wartości natężenia oświetlenia, w środku odcinka strata o jakieś 25%, niestety było to nadal widoczne dla oka i ostatecznie pasek został zasilony jeszcze w dwóch miejscach pomiędzy końcami. Wizualnie brak różnic w natężeniu.
Ciekawi mnie temat pasków i sterowników i chętnie podejmę z kimś dalszą dyskusję.

Patrz w lusterka. Sprawdź dwa razy.
    MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE !

20

Odp: Problem ze sterownikiem do paska LED

Nigdy nie badałem w taki sposob paska... wizualnie swieci rowno

Z tego co widze 300 /5050 ma 15,5 w na metr x 7  =108w  9A - teoretycznie sporo zależy od stripa.
Zawe warto to sprawdzić przed montazem

21

Odp: Problem ze sterownikiem do paska LED

vandj napisał/a:

sorki ale musiałem ...
...  nic nie umiem lecz się staram... jestem technik z firmy ARAM ... smile

Dobre dobre ... smile

22

Odp: Problem ze sterownikiem do paska LED

Stanley napisał/a:

Ciekawi mnie temat pasków i sterowników i chętnie podejmę z kimś dalszą dyskusję.

Trochę metrów już w życiu położyłem heh smile

23

Odp: Problem ze sterownikiem do paska LED

artis-sound napisał/a:

Trochę metrów już w życiu położyłem heh smile

w grudniu pęknie  12 kilometr od 2 lat pasek paskowi nierówny smile

Ostatnio edytowany przez vandj (2012-11-17 12:01:31)

24

Odp: Problem ze sterownikiem do paska LED

Spróbuj pomiędzy każdy z zacisków (R,G,B) a zacisk wspólny (+) wlutować 3 kondensatory ceramiczne 100nF (oznaczenie 104) po jednym na każdy kolor, jak najbliżej sterownika. Powinno pomóc, jeśli problem nie leży po stronie zasilacza, jak pisali koledzy powyżej.