1

Temat: Update oprogramowania + problem...

Witam,

w klubie muszę updatować oprogramowanie stołu. Lecz mam mały problem.

Stół jaki posiadam to MagicQ MQ100 Expert, a na stronie są dwie wersje. Pro i Pro2010. Który jest do Experta? Czy może do Experta nie robią?

Druga sprawa to zawieszanie się stołu. Przez 2-3 lata stół działał prawidłowo. W klubie był lift i stół stał miesiąc nie używany. Po tym czasie zaczął się zawieszać. W instalacji DMX nic nie było grzebane, ani nic nie było dokładne.

Macie jakieś pomysły?

Spotkałem się z czymś takim, że np. AVO [AZURE] jak miało słabą baterię to potrafił się zawieszać.

2

Odp: Update oprogramowania + problem...

Oprogramowanie do Experta to  PRO. Przy aktualizacji zwróć uwagę czy nie musisz aktualizować jądra systemu. Więcej informacji znajdziesz na stronie w dziale download.

Zawiesza się - co dokładnie się dzieje, jaki jest objaw, czy jest sytuacja powtarzalna dla konkretnych operacji itp.?
Napisz czy po aktualizacji problem jest nadal, jeśli tak to odezwij się do mnie, podeślesz logi i zobaczymy.

3

Odp: Update oprogramowania + problem...

Zawiesza się w takim sposób, że głowy stają w miejscu [ruch był z efektora] z otwartym lub mrugającym shutter w zależności jak było w programie. Stół nie reaguje na żadne klikania na dotyku i klawiszach fizycznych. Pomaga tylko reset...

Zawiesza się w różnych sytuacjach. Raz gdy nic nie naciskam, raz przy pisaniu w trybie BLIND programu z efektora, raz przy fleszowaniu stroboskopami, a jeszcze innym razem przy podnoszeniu suwaka do shuttera głów...

Ostatnio edytowany przez oSA (2012-10-19 07:01:02)

4

Odp: Update oprogramowania + problem...

A wilgoć ? Z doświadczenia wiem, jakie warunki panują w klubach, skoro stół stał nieużywany miesiąc, zamiast co imprezę pomalutku się wygrzewać i odparowywać tą wilgoć, cały miesiąc ją wchłaniał. Może kilka dni w domu/mieszkaniu by mu pomogło? Miałem tego typu problemy w SGM Pilot3000, tylko że tam wszystko stało pół roku, i głównie panel dotykowy działał najgorzej. Osobiście nie ryzykował bym robienia update, na niestabilnym stole.. chociaż Magica nie znam, i nie wiem jak to z nim wygląda hmm

5

Odp: Update oprogramowania + problem...

Zdecydowanie wygląda to na problem danego egzemplarza a nie błąd softu. Jeśli konsoleta jest na gwarancji odezwij się do sprzedawcy. Jeśli po gwarancji to skorzystaj z porad artis-sound. Możesz też spróbować przywrócić ustawienia fabryczne. Napisz też na jakim sofcie pracujesz.

6

Odp: Update oprogramowania + problem...

Obecny soft na stole to 1.4.0.0
Na razie zrobię tak jak pisał artis-sound zobaczymy czy pomoże...

Na dzisiaj dojdzie kilka głów Elation PlatinumBeam 5R, czy jeśli wezmę profile z softu 1.5.7.0 to one na moim 1.4.0.0 zadziałają bez problemu?

7

Odp: Update oprogramowania + problem...

To soft jest bardzo bardzo stary. Najstarszy na stronie to 1.4.4.4 (styczeń 2010). Obecnie stabilną wersją jest 1.5.7.2.
Jeśli są to biblioteki dla urządzeń nie typu "multi" to nie powinno być problemów.

8

Odp: Update oprogramowania + problem...

Ten soft 1.4.4.4 powinien zadziałać bez problemu bez zmiany jądra?
Jakby 1.4.4.4 zadziałał to bym mógł w domu dużo porobić. Bo najnowszy wątpię, że zadziała...

Szukam gdzie to jest napisane i coś nie widzę hmm

Ostatnio edytowany przez oSA (2012-10-22 17:14:30)

9

Odp: Update oprogramowania + problem...

Niestety nie pamiętam od której wersji musi być aktualizacja jądra. Ale pamiętam, że robiłem to w tym roku więc spokojnie powinno zadziałać 1.5.5.0. Jednak od tego czasu też nastąpiło sporo zmian w oprogramowaniu.

10

Odp: Update oprogramowania + problem...

Będę musiał napisać do Chamsys'a...
Ale na razie zaryzykuje i wrzucę 1.4.4.4 smile

11

Odp: Update oprogramowania + problem...

Jeszcze takie pytanko... Gdzie znajduję się 3 port USB?

Jeden jest z tyłu, drugi z przodu. Trzeci?

12

Odp: Update oprogramowania + problem...

oSA napisał/a:

Jeszcze takie pytanko... Gdzie znajduję się 3 port USB?

Jeden jest z tyłu, drugi z przodu. Trzeci?

Pod skórzanym oparciem masz jeszcze schowek i w nim jest ten trzeci port USB

13

Odp: Update oprogramowania + problem...

Z przodu miałem namyśli ten pod oparciem.


____________________________________________________________________________
EDIT:

Odpowiedź z ChamSys'a:

Hello,

You do not need to upgrade the kernel for the desk, just upgrade the software version as you normally would. Our current version is v1.5.7.2.

Regards,

Czyli mogę wrzucić 1.5.7.2 na obecnym jądrze? Hmmmmmm...

Ostatnio edytowany przez oSA (2012-10-29 11:18:50)

14

Odp: Update oprogramowania + problem...

Tak
W w wersji Expert nie jest wymagana aktualizacja jądra. Miałem to dziś właśnie napisać tutaj, ale mnie uprzedziłeś oSA.
Więc możesz zrobić aktualizację do 1.5.7.2 lub nawet 1.5.7.3.

15

Odp: Update oprogramowania + problem...

No i zawitał soft 1.5.7.2 big_smile
Wszystko działa jak należy smile