Temat: Jaka lutownica

Witam

moja stara wysłużona "Toya" zakończyła żywot i stąd pytanie
jaką lutownicę kupić?
zastosowanie - kable sygnałowe i kabelki 230V

nie jestem elektrykiem/elektronikiem więc nie musi to być super turbo odrzutowa lutownica

czy LUTOLA 6C 75W / 45 W będzie ok?

p.s. wiem że na elektrodzie o tym piszą smile niemniej wolę zapytać się szanownych kolegów

2

Odp: Jaka lutownica

jeśli do warsztatu to polecam:
stacja lutownicza  936A

3

Odp: Jaka lutownica

Ja używam czegoś takiego -  najtańsza stacja jaka była w sklepie elektronicznym (w Gdyni) kupiona do szybkiej naprawy el. powierzchniowych na pcb i tak została (radzi sobie doskonale z elektronika i przewodami... wymienne groty)


http://www.conrad.pl/Stacja-lutownicza- … 89_1508030

4

Odp: Jaka lutownica

Stacja z postu powyżej, jest bardzo dobra. A już w szczególności polecam stacje firmy Solomon. Pracuję na modelu podwójnym (z odsysaczem) w firmie, gdzie zajmuję się elektroniką przemysłową w dziale Utrzymania Ruchu (etatowo, działalność w branży bardziej po godzinach smile ) I mogę ręczyć za nie. To co nasza przeszła, ciężko opisać, zwłaszcza np wielokrotną pracę przez 8 godzin w kawałku, bo zmiennik zapomniał wyłączyć  hmm A stacja ma już z 5 lat. Jest po prostu nie do zaje**nia. Osobiście lutuję nią wszelkie kable DMX i sygnałowe, grubsze tematy też robi bez problemów. Jak ktoś będzie zainteresowany, mogę odpisać co to za model, i dokleić do postu smile

5

Odp: Jaka lutownica

sorki że nie uściśliłem wcześniej ale chodzi o taką co to można ją zabrać ze sobą
bo jak się coś stanie przy montażu to można coś zadziałać
a stacji lutowniczej nie będę ciągał smile

to jakie ręczne lutownice polecacie

6

Odp: Jaka lutownica

JAK NAJBARDZIEJ BĘDZIE OK moja mi służy już 8 lat  ma niejedno za sobą pod sceną i w serwisie 1000-ce godzin,JEDYNY MANKAMENT TO STANDARDOWE GROTY JA OSOBIŚCIE POLECAM SAMEMU SOBIE ZROBIĆ PRZEZ 8 LAT MOŻE PADŁY MI 2 GROTY A DUŻO SIĘ LUTOWAŁO

7

Odp: Jaka lutownica

A nie myślałeś o gazowej ? W warunkach scenicznych raczej prądu nie brakuje, ale różnie jest, a taka jest już całkiem mobilna smile Swoją drogą, teraz już całkowicie z jajem: Wpiąć oporówkę pod Dimmer, to i temperaturę grota ustawisz ze stołu  big_smile

8

Odp: Jaka lutownica

w warunkach SCENICZNYCH NIGDY NIE POWINNO PRĄDU BRAKNĄĆ A SKORO MA BYĆ MOBILNA TO NAJZWYKLEJSZA WYSTARCZY

9

Odp: Jaka lutownica

pytanie, do czego ma ona służyć , czy masz ją wozić w serwisie na joby czy do warsztatu , i co głównie będziesz lutował SMD czy normalne elementy przewlekane lub kable

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

10

Odp: Jaka lutownica

Przecież napisał, że do naprawiania bezpieczników przy scenie wink Każda poza china za 10zł będzie dobra do cienkich kabelków.