Temat: MagicQ +MagicVis

Jak połączyć poprawie MagicQ zMagicVis na Mac OSX, mam instrukcję ale nie chce zadziałać, wersja 1.5.7.2. usiłuję odpalić to ja jednym mac-u. Kolejne pytanie, jak eksportować utworzone wcześniej show do magicVis ?

2

Odp: MagicQ +MagicVis

Na PC mam 1.5.6.7 i odpalam ->MagicQ (inc Vis)
i mam coś takiego :http://i46.tinypic.com/fw0zl4.jpg
i w paczu mam okienko VIEW VIS i tam ustalam pozycje urządzeń w przestrzeni

Czy ma maku też jest "MagicQ (inc Vis)"?
i po kliknięciu ikonki [VIS] w programie włącza się vizualizer i działa

już mam 1.5.7.2 i jest tak samo

Ostatnio edytowany przez mrówa (2012-10-21 16:05:42)

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

3

Odp: MagicQ +MagicVis

W wersji na mac-a nie ma magicznego przycisku VIS ,natomiast w paczu znajduje się VIEW VIS, po odpaleniu MagicQ i następnie magicVis , magicVis pozostaje puste mimo tego ,że w View Vis są urządzenia oraz truss .

4

Odp: MagicQ +MagicVis

Od wersji 1.5.7.2 jest kilka zmian. Niestety nie mam MAC-a pod ręką aby móc samemu to sprawdzić.
W wersji PC jest teraz tak, że jest osobny program MagicQ PC (inc VIS), na MAC-a jest podobnie, informacja o tym jest w instrukcji do wizualizera. Może z przyzwyczajenia uruchamiasz zwykłą wersję magicq bez wizualizara.

5

Odp: MagicQ +MagicVis

Do odpalenia zestawu na jednej maszynie : MagicQ PC (inc VIS)
Do odpalenia na dwóch maszynach konsola + komp lub dwa kompy : MagicVis , konsola/komp i odpowiednia konfiguracja ip. czyli połączenie sieciowe na tym samym adresie

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

6

Odp: MagicQ +MagicVis

Jest progres, wgrałem do view vis 4 szt urządzeń zapisałem show następnie załadowałem owe show do magicvis urządzenia pojawiły się w oknie magicvis. Tym samym pojawiło się kolejne pytanie czy wizualizer magicvis ma możliwość pracy w czasie realnym(czyli czy zmiany na sterowniku będą przenoszone na wizualizację) mi się to nie udało. Odp. dla makon odpalam wersję 1.5.7.2 wyczyściłem mac-a ze starych wersji i od nowa postawiłem magicq 1.5.7.2 automatycznie pojawił się magicvis . Pod mac muszę osobno odpalić magicVis. Nie ma opcji odpalenia wizualizera z poziomu magicQ ( bynajmniej nie znalazłem takiej opcji )

7

Odp: MagicQ +MagicVis

MagicQ PC (inc VIS) to osobna aplikacja
http://s7.postimage.org/6ukjov0zf/asd.jpg

rocklight napisał/a:

.. Tym samym pojawiło się kolejne pytanie czy wizualizer magicvis ma możliwość pracy w czasie realnym(czyli czy zmiany na sterowniku będą przenoszone na wizualizację) mi się to nie udało.

Jak najbardziej , po to właśnie jest smile

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

8

Odp: MagicQ +MagicVis

Tak wizualizer działa w czasie realnym (live), taka jest idea wizualizerów do konsolet.
Z informacji jakie posiadam na MAC-u jest MagicQ z wbudowanym wizualizerem.
"On a Mac, click on Applications, MagicQ and MagicQincVis" - to jest aplikacja z wbudowanym wizualizerem. Po jej uruchomieniu znajdziesz tam przycisk  "VIS", o którym pisał mrówa.
Korzystając z normalnej aplikacji MagicQ nie uruchomisz na jednym kompie wizualizera.

To co napisał mrówa odnośnie uruchamiania wizualizera Chamsysa na jednym komputerze i na dwóch maszynach jest w 100% prawidłowe.

9

Odp: MagicQ +MagicVis

rocklight: jeśli będziesz chciał uruchomić konsoletę (w innym wątku doczytałem, że korzystasz z wersji PRO) z wizualizerem i będziesz miał jakikolwiek problem to chyba najłatwiej będzie się skontaktować z dostawcą konsolety. Z własnego doświadczenia wiem, że czasami szybki telefon rozwiązuje wiele problemów, które na forum długo się wyjaśnia z racji języka pisanego.

10

Odp: MagicQ +MagicVis

Dziękuje za pomoc, wkradł się cykliczny błąd z mojej strony w tym co robiłem, jest on prozaiczny zaiste jest różnica pomiędzy magicq a magicqincvis, wszystko teraz  działa poprawnie. Prosta sprawa zapętliłem się :-) .