Temat: jak ustawić wyzwolenie cue z zewnetrzengo źródła DMX

Wiem jak wszystko skonfigurować w 1 ale w 2 jakoś to pogmatwali. Chodzi o to by zewnętrzny player video, posiadający możliwość wysłania DMX wyzwolił na ma2 moją kolejkę cue. Na 1 robiłem to nie raz, na 2 jakoś to popieprzyli tongue

2

Odp: jak ustawić wyzwolenie cue z zewnetrzengo źródła DMX

jak to player ? szukałem czegoś takiego smile

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

3

Odp: jak ustawić wyzwolenie cue z zewnetrzengo źródła DMX

np. z watchouta możesz wyzwolić sobie cue. Robiłem ostatnio sztukę gdzie w timeline watchouta była wpleciona komenda wysłania dmx 1channel - wartość 255 i w tym momencie za pomocą przejsciówki usb na dmx watchout wyzwolił moją kolejkę cue ułożoną pod video smile z tym, że watchout to nie jest byle palyer jak media player classic tongue

4

Odp: jak ustawić wyzwolenie cue z zewnetrzengo źródła DMX

Nic nie popieprzyli wink

1. można napisać makro które będzie włączało daną akcję (uruchomienie sekwencji, lub cue, lub czegokolwiek gdziekolwiek trzeba albo jeszcze coś innego) i pod wybrany kanał z wejściowego sygnału DMX podłączyć uruchamianie makra.
2. można pod wspomniany kanał DMX podłączyć "wciśnięcie" określonego przycisku executora.
3. ... na razie nic więcej mi do głowy nie przychodzi, ale pewnie coś jeszcze można... wink

Metoda 1 daje chyba większe możliwości i elastyczność. Wystarczy trzymać się danego numeru makro i je edytować.
Jeśli to DMX na wejście DMX w konsolecie lub NPU lub 2PortNode, to trzeba sprawdzić czy jest ono włączone we właściwy sposób
Setup/Network/MA Network Configuration, zakładka Consoles (lub NPU lub 2Port), kolumna XLR In
A potem Setup/Show/Remote Inputs Setup, zakładka DMXRemotes i tam można dodać nową linię, zrobić typ Macro i wybrać to makro.

5

Odp: jak ustawić wyzwolenie cue z zewnetrzengo źródła DMX

dzięki Ci o Kacprze big_smile