Temat: SGM Scan 24 problem z jostickiem

Na początku witam wszystkich, licze, że może tutaj znajdę odpowiedź na moje pytania,
konsola SGM Scan 24 podpięte do tego głowy i washe , fixtury popisane, wszystko działa, poza jednym małym szczegółem, jak przypisać pan/tilt dla washa lub głowy do joua, bo aktualnie mam na suwakach w sekcji inteligentnych na kanale 1,2
Przykład wash :
13 kanałów
1-2 Pan/tilt
11-12 / Pan/tilt 16 bit

w ustawieniach fixury masz cos takiego
Pan T...L....    / Tilt T....L....  <--- opcje zostawiłem puste bo jak wpisałem 1 lub 2 to pojawiał się błąd

Z góry dziękuję za pomoc

Ostatnio edytowany przez Preacher (2012-01-02 17:47:22)

2

Odp: SGM Scan 24 problem z jostickiem

Wpisujesz Pan H - 1 Pan L - 11 Tilt H - 2 Tilt L 12

Pamietaj że kanałów tych nie możesz wpisać w sekcji Internal Patch, wtedy błąd nie powinien się już pojawiać

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

3

Odp: SGM Scan 24 problem z jostickiem

dzięki! wcześniej miałem wpisane w internal patch wiec pewnie dlatego (jutro dam znać czy pomogło, widze ze kolega obeznany to może by nie było nadużyciem przysługi jak byś mi w skrócie napisał zapisywanie scen na inteligentne bo niestety polecenia z instrukcji jakoś u mnie nie przyjmują się.

4

Odp: SGM Scan 24 problem z jostickiem

Jezeli dobrze pamietam to wybierasz w ktorej pamieci chcesz zapisac, zaznaczasz urzadzenia i ich parametry (zielone diody oznaczaja aktywne parametry i urzadzenia) a nastepnie naciskasz Store i naciskasz przycisk Scene, w ktorej chcesz zapisac.

Jezeli nie dziala to daj znac bo moglem cos pominac

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

5

Odp: SGM Scan 24 problem z jostickiem

dziękuję, udało mi się dojść do tego, jednak problem pojawił się przy odtwarzaniu scen, ponieważ głowy zaprogramowałem i wahe i głowy działają ok a wash zmienia tylko kolor ale nie zmienia pozycji, powiem, że sceny układałem na 2 głowach i 4 washach, głowy działają normalnie, a washe nie chodzą wraz z głowami tylko zmieniają kolor na ten , który jest im ustawiony w danej scenie

6

Odp: SGM Scan 24 problem z jostickiem

Sprawdź czy aktywowałeś te parametry dla danego programu (zielona dioda na przycisku pod parametrem)

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

7

Odp: SGM Scan 24 problem z jostickiem

aktywowałem wszystko poza pan tilt bo to mam na joy

8

Odp: SGM Scan 24 problem z jostickiem

Wszystko się udało smile
Ostatnie pytanie i będę happy, programowanie parów na dimmerze instrukcja instrukcją ale jakoś nie ruszą chodzi o proste uruchomienie i stworzenie scen np migotanie parów, jak zapisać scenę dla dimm erów oraz jak połączyć ją by w tym samym czasie działały z zapisanym programem dla inteligentnych ?