Temat: Problem przy podłączeniu DigitalSpot7000

Ostatnio miałem taki problem że po podłączeniu DS7000 bezpośrednio do deski ((8m dmxem) GrandMA2 light pracując w trybie 1) nie reagował. Nic nie reagowało Ani Pan lub Tilt. Myślałem że może uszkodzone wyjście ze stołu. Sprawdziłem wszystkie wyjścia. Wszystko OK. Później myślałem że może biblioteka, to chciałem sprawdzić go na chanelach. Dalej kicha. Myślałem że digital może już zdechł podpiąłem tester DMXowy no i DS działa. Później ku mojemu zdziwieniu przy przepuszczeniu sygnału przez tester DS odżył. Później próbowałem przepuścić go przez jakieś urządzenie zamiast testera ale to nic nie dawało (Bo tam chyba jest w większości jakoś to równolegle rozpinane ) Dopiero po przepuszczeniu sygnału przez spliter wszystko było gicio. Ktoś spotkał się z czymś takim. Czemu to nie działało. Czy coś się jeszcze gdzieś ustawia w desce związanego z sygnałem. Dodam że jeśli podepnie się bezpośrednio do Vectora to wszystko działa. Pozdrawiam

2

Odp: Problem przy podłączeniu DigitalSpot7000

Czyli na jednej konsolecie działa, na innej nie działa, ze splitterem działa na obydwu, z testerem działa...
Przy takich kaprysach podejrzewałbym problemy z terminowaniem linii (na przykład brak terminacji).
W grandMA nie ma dostępu do modyfikacji parametrów samego sygnału.

3

Odp: Problem przy podłączeniu DigitalSpot7000

"problemy z terminowaniem linii"

dokładnie:)

--

4

Odp: Problem przy podłączeniu DigitalSpot7000

czyli powinienem zapiąć terminator na końcu linii.? A jestem na firmie i zaraz sprawdzę i naskrobię.

5

Odp: Problem przy podłączeniu DigitalSpot7000

U Lipa teraz nie gada w ogóle. Steruje nim tylko po ARTnecie. A z DMXa nie robi ani z GrandMy. ani Vectora. Napisze co i jak.

6

Odp: Problem przy podłączeniu DigitalSpot7000

skoro jesteś "w firmie" to sprawdź miernikiem również napięcia gniazd dmx w stole, może tam będzie tkwił problem (napięcie nie powinno przekroczyć 12V)

Ostatnio edytowany przez Mikey (2012-05-29 10:08:57)

7

Odp: Problem przy podłączeniu DigitalSpot7000

A jeśli było coś nie tak z uziemieniem (bo przez splitter wcześniej działało - zgaduję że optosplitter), to mogło się coś złego stać.