Temat: ma micro + 3d

W jaki sposób spiąć fizyczną konsoletę ( ma micro 1 ) z vizualizerem 3d? z góry dzięki za pomoc

2

Odp: ma micro + 3d

spróbowałbym podpiąć się do wizualizera poprzez gniazdo Ethernet, w konsoli zaadresować odpowiednio wizualizer, w samym wizualizerze przestawił Streaming na 'grandMA 1 Network', powinno pomóc ale głowy urwać sobie nie dam wink

3

Odp: ma micro + 3d

W komputerze do grandMA 3D:
- ustawić adres sieciówki tak aby pasowały pierwsze trzy numery adresu IP z IP w micro
- zainstalować/uruchomić pasującą wersję 3D
- uruchomić 3D w trybie serii 1
- wybrać odpowiednie połączenie sieciowe

Potem uruchomić sesję w micro i podłączyć 3D do sesji

4

Odp: ma micro + 3d

kajmar888 napisał/a:

W jaki sposób spiąć fizyczną konsoletę ( ma micro 1 ) z vizualizerem 3d? z góry dzięki za pomoc

\Ustawiasz adresy: 192.168.1.2 - konsola. 192.168.1.3 - komputer. Spinasz je razem kablem krosowanym,a jak takiego nie posiadasz to skorzystaj z routera. W konsoli klikasz Tools/MA Network Manager/Start Session. Uruchamiasz GMA3D, przechodzisz do dolnej części widoku okna gdzie klikasz na: Own IP Address i szukasz adresu IP konsolety. Po czym przechodzisz do głównego okna i klikasz join. W sumie tyle z połączenia GMA z GMA3D.

5

Odp: ma micro + 3d

niestety napotkałem problem w 3d. Nie mogę zmienić IP, ( jestem zalogowany jako admin ) mam tylko dwa domyślne adresy IP "local only" i połączenie lokalne, nie mam jak wpisać swojego IP.

6

Odp: ma micro + 3d

W 3D nie wpisuje się adresu, tylko wybiera połączenie sieciowe z tych połączeń w systemie które 3D wykrył.
Adres IP komputera do 3D zmieniać należy we właściwościach w samym Windows.

7

Odp: ma micro + 3d

sory jestem debilem, ale jak zmienić to IP w windowsie?

8

Odp: ma micro + 3d

udało się, ale w taki łopatologiczny sposób, tj adres IP w 3d wklepałem do micro i jakoś ruszyło big_smile

9

Odp: ma micro + 3d

Dla ścisłości (bo widzę rażące mnie w oczy errory tongue):

KacperP napisał/a:

ustawić adres sieciówki tak aby pasowały pierwsze trzy numery adresu IP z IP w micro

To się nazywa "ta sama klasa adresowa" smile

midams napisał/a:

Spinasz je razem kablem krosowanym,a jak takiego nie posiadasz to skorzystaj z routera.

Odpowiednie urządzenie do tego celu to switch, a nie router

kajmar888 napisał/a:

sory jestem debilem, ale jak zmienić to IP w windowsie?

Dla potomnych:
Start > Panel sterowania > Połączenia sieciowe. Wybierasz interesujący Cię interfejs sieciowy, klikasz na nim prawym przyciskiem, wybierasz właściwości. Dalej klikasz dwa razy na "protokół TCP/IP" i tam dokonujesz ustawień.

Ostatnio edytowany przez tomcio (2012-05-27 11:04:47)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

10

Odp: ma micro + 3d

Ja używam routera i mam zarazem punkt dostępu (WiFi) dla iPad/iPhone/PC. Więc to bez znaczenia. Równie dobrze można bezpośrednio wpiąć do PC kablem krosowanym,a 1 - 1 po przez użycie SWITCHA lub routera. Korzystam z tego co mam i jest sprawdzone. Więc to nie error, a wolność wyboru.

11

Odp: ma micro + 3d

tomcio napisał/a:

Dla ścisłości (bo widzę rażące mnie w oczy errory tongue):

KacperP napisał/a:

ustawić adres sieciówki tak aby pasowały pierwsze trzy numery adresu IP z IP w micro

To się nazywa "ta sama klasa adresowa" smile

Po pierwsze: I co z tego?
Po drugie: To i tak nieprawda. Tu chodzi o używaną maskę podsieci.

tomcio napisał/a:
midams napisał/a:

Spinasz je razem kablem krosowanym,a jak takiego nie posiadasz to skorzystaj z routera.

Odpowiednie urządzenie do tego celu to switch, a nie router

Najwłaściwsze i najtańsze będzie użycie switcha bez zarządzania itp. Nie jest ważne czy to switch czy router, ważne aby był pełny przekaz bez opóźnień i samowoli switcha/routera.

tomcio napisał/a:
kajmar888 napisał/a:

sory jestem debilem, ale jak zmienić to IP w windowsie?

Dla potomnych:
Start > Panel sterowania > Połączenia sieciowe. Wybierasz interesujący Cię interfejs sieciowy, klikasz na nim prawym przyciskiem, wybierasz właściwości. Dalej klikasz dwa razy na "protokół TCP/IP" i tam dokonujesz ustawień.

Każdy windows ma "trochę" inaczej. Opis dla XP nie pomoże w 7.
[edit] http://www.youtube.com/watch?v=zxJYlNW5Zwo

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-05-27 13:34:01)

12

Odp: ma micro + 3d

KacperP napisał/a:

To i tak nieprawda. Tu chodzi o używaną maskę podsieci.

Maska podsieci ogranicza liczbę hostów, co nie zmienia faktu, że muszą się znajdować w tej samej klasie adresowej. Więc jednak prawda.

KacperP napisał/a:

Nie jest ważne czy to switch czy router

Jak to nie jest ważne? Switch jest tak jakby koncentratorem sieci, a router routuje pule adresów o różnych klasach. Ew w domowych "routerkach" zewnetrzny IP jest NATowany do puli prywatnej w celu udostępnienia internetu. To są dwa całkiem różne urządzenia.

Co do konfiguracji windowsa, zgadzam się - podałem sposób dla XPka.

KacperP napisał/a:

Po pierwsze: I co z tego

Nic, ale dobrze jest się dowiedzieć jak coś poprawnie nazwać/zrobić nie?

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

13

Odp: ma micro + 3d

Cóż za szermierka słowna. Kłócicie się jak byście się lać nie umieli. Co za różnica kto co jak nazywa. Ważne że ma działać i tyle.

14

Odp: ma micro + 3d

No dobra, milkne  roll

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)