1

Temat: Problem z komunikacją laptop z onPC i 2port node pro

Witam

Mam problem z komunikacją nowo zakupionego 2port node w wersji pro z grandma2 onpc zainstalowanym na laptopie.
Korzystałem z video-tutoriali na youtube dla winga onpc gdzie jest też pokazane jak łączyć się z 2 port node. Wykonałem zmianę adresu wprowadzając ręcznie adres 192.168.0.4, stworzyłem nową sesję w programie onpc wybierając własnie ten adres 192.168.0.4 Uruchomiłem sesję zgodnie z wskazówkami programu uruchomiłem go ponownie. Dalej próbowałem połączyć się z 2port node pro lecz go nie wykrywa. Próbowałem ręcznie wprowadzać adres 2porta (192.168.0.118) sesja 1 manet2 i tak dalej jak w parametrach 2porta ale zero komunikacji, podświetla linijkę na czerwono. Kabel mam nie krosowany tak jak w instrukcji podane. Próbowałem wyłączać zaporę itp i nic sad

Dodam jeszcze, że robiłem ping połączenia start>cmd>ping 192.168.0.118 i się komunikuje, wysyła i odbiera pakiety, zero błędów...

Ostatnio edytowany przez k2nek (2012-05-21 16:00:44)

2

Odp: Problem z komunikacją laptop z onPC i 2port node pro

Zakładam że onPC jest uruchomione z pełnymi uprawnieniami.

Ani konsoleta ani onPC nie wykrywają niczego na ochotnika (poza sygnałami sesji).
W zakładce Setup>Network>MA Network Configuration>2Port trzeba wcisnąć "Add Present", a nie wpisywać ręcznie.

3

Odp: Problem z komunikacją laptop z onPC i 2port node pro

MA2 onPC jest uruchomiona z uprawnieniami administratora.

W zakładce Setup>Network>MA Network Configuration>2Port klikam Add Present i nic nie dodaje, więc próbowałem dodać ręcznie ale nie przyniosło to efektu.

4

Odp: Problem z komunikacją laptop z onPC i 2port node pro

Która wersja onPC?
Kabel jest niekrosowany, ale nie padło żadne słowo o switchu.

5

Odp: Problem z komunikacją laptop z onPC i 2port node pro

Wersja grandMA2 onPC 2.5.70.6

Wersja MA 2 Port Node 1.32

Switcha brak, łączę bezpośrednio do lapka, mam 2 porta w wersji rigging box eu i słuchając instrukcji switcha nie potrzeba więc nie podłączałem. A jest wymagany?

6

Odp: Problem z komunikacją laptop z onPC i 2port node pro

2Port Node nie ma autokrosowania. Jeśli sieciówka komputera nie zrobi autokrosowania, to na "prostym" kablu nie może zadziałać.

7

Odp: Problem z komunikacją laptop z onPC i 2port node pro

Wybacz ale nie bardzo rozumiem Twojego posta. Podłączałem kablem krosowanym i nie krosowanym. Efekt bez zmian

Co masz na myśli pisząc "prosty" kabel ?

Ostatnio edytowany przez k2nek (2012-05-21 21:09:58)

8

Odp: Problem z komunikacją laptop z onPC i 2port node pro

Proponuję spróbować użyć onPC "jedynki" i zaktualizować oprogramowanie w 2Port Node.
Wersja 1.32 chyba będzie za niska na onPC 2.
http://help.malighting.com/en-us/image/Ref_Window_Menu_Setup_Network_MANetworkConfiguration_2Port2.png

9

Odp: Problem z komunikacją laptop z onPC i 2port node pro

Faktycznie na jedynce skomunikował się bez problemu, od razu wykrył 2porta.

Update pomógł, teraz bez problemu komunikuje się z 2portem.

Wszystko hula dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez k2nek (2012-05-22 12:16:16)