1

Temat: GrandMA fullsize + pendrive

Witam,
Od jakiegoś czasu borykam się z problemem możliwości zapisania czy też wczytania show z pendriva do stołu.
Wygląda tak jakby stół nie widział nośnika. Próbowałem już na chyba wszystkie sposoby i nie wiem czy winny jest pendrive(jego pojemność czy też format plików).
Prosiłbym o pomoc bo nie wiem czy ja coś źle robię.

Z góry dzięki i pozdrawiam
Robert

Ostatnio edytowany przez Robeto (2012-02-06 16:21:33)

2

Odp: GrandMA fullsize + pendrive

jakiej wielkosci masz ten pendrive ?? możliwe że za wielką pojemność ma.

3

Odp: GrandMA fullsize + pendrive

Mam pendrive 4 GB

4

Odp: GrandMA fullsize + pendrive

próbowałeś mniejszej pojemności patyka podłączyć

5

Odp: GrandMA fullsize + pendrive

Problem miałem z penem 4 i 8 gigowym.

6

Odp: GrandMA fullsize + pendrive

mnie miałem ostatnio jakoś możliwości, muszę jakiegoś 1GB poszukać.
W piątek jadę na sztukę to będę próbował. Ostatecznie jeszcze się mogę połączyć po złączu internetowym z laptopem.

Ostatnio edytowany przez Robeto (2012-02-06 17:30:37)

7

Odp: GrandMA fullsize + pendrive

no właśnie. Ja osobiście mam 2'ke i działa zawsze wiec zapewne problem jest w wielkości patyka. Jeśli jednak nie zadziala metoda mniejszego pena to chyba trzeba bedzie serwis zrobić

8

Odp: GrandMA fullsize + pendrive

Roberto jedno to rozmiar pendrive drugie sprawdz czy ktos w konsoli w biosie nie wylaczyl USB. Jezeli byla w konsoli wyjeta bateria to bios sie resetuje a w domyslnym ustawieniu USB jest nieaktywne

9

Odp: GrandMA fullsize + pendrive

Wielkie dzięki za pomoc, sprawdzę to z tym biosem i spróbuję mniejszy pendrive dać.
Dam znać czy się udało:)

10

Odp: GrandMA fullsize + pendrive

Ja używam 8ki bez problemu. Może robi różnicę FAT32 czy NTFS? Osobiście nie miałem okazji sprawdzić, ale kto wie...

11

Odp: GrandMA fullsize + pendrive

Dzisiaj się dowiedziałem że powinien być FAT16, no cóż testy będę robił dopiero w piątek, dam znać czy coś się udało... smile

12

Odp: GrandMA fullsize + pendrive

Robeto napisał/a:

Dzisiaj się dowiedziałem że powinien być FAT16, no cóż testy będę robił dopiero w piątek, dam znać czy coś się udało... smile


Niekoniecznie. Mi zapisuje na NFTS (HTC Wildfire S, dysk przenośny 1TB, pendrive 8GB)
To raczej kwestia maszyny.

13

Odp: GrandMA fullsize + pendrive

I być może softu w stole. No nic miejmy nadzieję że się w końcu uda w piątek.

14

Odp: GrandMA fullsize + pendrive

Ja też miałem taki problem. I Kupiłem nówke 2GB Kingstona. Sformatowałem w MA i jest cacy. Najważniejsze żeby używać tego pena tylko do przenoszenia plików do MA i do niczego innego. Żadnych filmów jpg. itp. Bo później się coś krzaczy. Przynajmniej ja tak miałem.

15

Odp: GrandMA fullsize + pendrive

Wydaje mi się, że powinieneś też pamiętać o tym aby stworzyć na pendrive dwa katalogi: CompressedShows i GMAShow. MA 2 tworzy sama takie katalogi przy zapisywaniu, w 1 z tego co pamiętam trzeba to zrobić samemu. A generalnie do MA1 to pendrive nie wiekszy niz 4GB.