Temat: Ruchome głowy własnej produkcji ;]

witam

ponad 3 lata temu razem z kolega stworzyliśmy takie cuda tongue miało ich być wiecej ale powstały tylko 4 kolega zajął się mechaniką ja zaprojektowałęm elektronike i napisałęm program do uP projekt umarł z winy nie doróbek i braku czasu na ich poprawę ale moze klogoś zainspiruje big_smile 

film na youtube
http://www.youtube.com/watch?v=wArUoY7e … mp;list=UL

2

Odp: Ruchome głowy własnej produkcji ;]

Miło. Bardzo przypomina początki Vari-lite.
Przypomina też jak bardzo nieszczęśliwe jest prawodawstwo nt. patentów. Cokolwiek się nie zrobi to zwykle człowiek natknie się na jakieś patenty na najbardziej idiotyczne i banalne rzeczy. Czasem może to być patent na koło, na dwukliknięcie myszą, na zmienianie koloru światła z użyciem filtru koloru... Jakiś czas temu próbowano opatentować użycie DMX do sterowania jasnością LEDów, na szczęście nie udało się.
Niestety są i złe zakończenia. ColorKinetics z powodu nieszczęsnego systemu patentów USA dostał patent na użycie modulacji PWM do regulacji jasności LEDów.

3

Odp: Ruchome głowy własnej produkcji ;]

dokladnie Kacper -to zupełnie jak pierwszy Vari Lite VL 1 -dla porównania http://www.pbase.com/paulpelletier/image/64028703

Gratulacje dla autorow projektu :-)

A co do patentów to o ile wiem jeszcze kilka lat temu patent na produkcję ruchomych głów należał właśnie do Vari Lite i chyba dopiero niedawno wygasł. Wcześniej wszyscy producenci musieli płacić VL za możliwość produkcji głowic.

Ostatnio edytowany przez Szymon (2011-01-23 18:27:36)

4

Odp: Ruchome głowy własnej produkcji ;]

Jednak jest spora różnica w konstrukcji ramienia.
Mi się podoba jednostronne ramię. Jeśli się uniknie potencjalnej niestabilności, to serwisowanie może być nieprzeciętnie ułatwione.
Co do patentów to jeszcze jest sprawa gradientowanych CMY i gradientowego dimmera szklanego.
Niestety Philips znowu ma podobny patent dotyczący LEDów (wspomniane PWM... ColorKinetics należy do Philips).

5

Odp: Ruchome głowy własnej produkcji ;]

Połowa firm produkujących profesjonalne oświetlenie to tak naprawdę PHILIPS -globalizacja....

6

Odp: Ruchome głowy własnej produkcji ;]

Bez przesady. Trochę kupili ale nie połowę. a co rodzimej produkcji to zdecydowanie popieram czynem i słowem.

Michał Bystrzycki
--------------------

7

Odp: Ruchome głowy własnej produkcji ;]

no niech będzie pownienem napisać "połowa"

8

Odp: Ruchome głowy własnej produkcji ;]

Ile pieniędzy potrzeba żeby wyprodukować dobrą polską głowę typu profil na halogenie min HX 800?

Michał Bystrzycki
--------------------

9

Odp: Ruchome głowy własnej produkcji ;]

wg. około 200-300 tys złotych albo i więcej najkosztowniejsze oprócz form będą badania i certyfikaty kiedyś pytałem o badania CE to usłyszałem ze 20-30tyś do tego jak dodamy projekt i resztę elementów to myślę ze dobijemy do takiej kwoty albo i ją przekroczymy smile ale gdyby ktoś chciał budować to ja się chętnie zapisze do projektu big_smile