Temat: GrandMA 2 on PC początek

Ściągnąłem i zainstalowałem Grandme on PC drugą wersję. Niestety nie miałem nigdy do czynienia z tym oprogramowaniem. Czy można się jakoś tego nauczyć czy są jakieś przewodniki? Nie wiem zupełnie jak zacząć? Dostłownie czarna magia. Peło jakiś guzikó cholera wie do czego smile Bardzo bym chciał się nauczyć jej. Ale nie wiem od czego wgl zaczać. Proszę o pomoc

2

Odp: GrandMA 2 on PC początek

http://www.youtube.com/playlist?list=PL … ature=plcp
http://help.malighting.com/

3

Odp: GrandMA 2 on PC początek

strasznie mnie mierzi, że ktoś zamiast poszukać informacji w necie, pierwsze co robimy wchodzi na forum i idzie na łatwizne. to naprawde nie jest trudne, ściągnąć manuala do jakiegoś urządzenia czy stołu! więcej inicjatywy, chęci i zaangażowania do cholery!!!

Odp: GrandMA 2 on PC początek

kajmar chyba po to jest forum, żeby sobie pomagać zadawać pytania. Bynajmiej takie ja mam zdanie o tym smile Jeśli CIę uraziłem to przepraszam!

5

Odp: GrandMA 2 on PC początek

ok. ale przynajmniej ja wychodzę z założenia że zanim o cos zapytam na forum to wertuję internet by znaleźć to co mnie interesuje i dopiero jak mi się to nie udaję piszę na forum.

6

Odp: GrandMA 2 on PC początek

Koledze "kajmar888" chodzi o to że coraz więcej ludzi traktuje to forum jak miejsce gdzie ludzie chcą być prowadzenie za rączkę w tematy które nie są skomplikowane - trzeba tylko trochę chęci
manual GrandMy 2 jest napisane naprawdę bardzo przystępnie, krok po proku

oczywiście jeżeli ktoś będzie miał pytanie szczegółowe, bo nie może czegoś tak zrozumieć, czy zrobić
to nie wierzę że nikt mu nie pomoże

ale pisanie na dzień dobry
powiedzcie mi jak to się obsługuje bo zainstalowałem i wygląda strasznie to trochę przesada

a już tak z zupełnie innej beczki
jak "MsAudioLighting" przeczyta manuala klikając w onPC to zrozumie, że jego post nie ma sensu
po prostu nie da się tego tak po prosty wytłumaczyć klikając kilka postów smile

7

Odp: GrandMA 2 on PC początek

nie wspominając o tutorialach na YT gdzie wszystko jest wytłumaczone/pokazane w kilku językach.!!!

8

Odp: GrandMA 2 on PC początek

niestety dalsze części tutoriala nie są już tak ładnie napisane hmm

pytanie - czy nie można jeszcze w MA2 ustawić na suwaku size efektu?

9

Odp: GrandMA 2 on PC początek

Jak efekt leci z executora to suwak Master reguluje przenikanie i pośrednio rozmiar.

10

Odp: GrandMA 2 on PC początek

ale to półśrodek
rozumiem że na razie tego nie ma, ale będzie

11

Odp: GrandMA 2 on PC początek

"Półśrodek" wcale nie gorszy od tego co jest w grandMA1. "Master" efektu przenikając efekt typu "absolute" przesuwa środek efektu i zmienia rozmiar, a przy efekcie "relative" tylko zmienia rozmiar.
W sekwencjach rozmiar zmienia się tylko w wyniku przenikania z cue do cue, z czasem lub ręcznie używając crossfadera.