Temat: Kredyt

Koledzy. Chce zakupić trochę sprzętu i potrzebuje do tego Kredyt około 50 tysiecy. Mam pytanie czy znacie może jakieś instytucje które pomagają w otrzymaniu kredytu w naszej branży?? Poszedłbym do normalnego banku ale z racji tego ze 80% przychodu firmy poszło na inwestycje to banki nie chca ze mna gadać bo za mały dochód netto smile Proszę was o pomoc

2

Odp: Kredyt

Leasing chyba ciekawszą opcją niż kredyt

Odp: Kredyt

no ok. a jeśli sprzęt jest używany ?? ?? ??

4

Odp: Kredyt

Też dostaniesz pieniądze ale na leasing musisz mieć odpowiedni dochód wiec podobnie jak z kredytem   hmm  ale na pewno lepiej niż pożyczka gotówkowa w banku

5

Odp: Kredyt

Jeżeli ktoś kto będzie wystawiał ci fakturę PROFORMA na ten sprzęt nie napisze na niej że sprzęt jest używany. To nie ma problemu.

(musisz się w tedy twardo trzymać opcji że sprzęt jest nowy)

Odp: Kredyt

Problem jest tego typu że firma w około 7 miesiecy zarobila +/- 70 tys... lecz 60 poszlo na inwestycje... i oni sie czepiaja oto ze dochod jest za maly.... TO chyba dobrze, ze firma sie rozwija

7

Odp: Kredyt

jak na inwestycje a masz na to faktury?? przy pełnej księgowości nie można podbierać na użytki własne z konta firmowego... to jest okradanie własnej firmy

8

Odp: Kredyt

Pełną księgowość stosuje się w przypadku spółek lub podmiotów których obrót roczny za poprzedni rok podatkowy przekroczył 1 200 000 euro, przy jednoosobowej działalności gospodarczej o mniejszym obrocie stosuje się książkę przychodów i rozchodów, a fiskusa nie interesuje stan konta, bo wszystko co wybierzesz na potrzeby własne - nie odliczysz będzie traktowane jako dochód a więc zostanie normalnie opodatkowane jak wypłata. W pełnej księgowości żeby wyciągnąć pieniądze na potrzeby własne musisz zrobić sobie wypłatę. Co do kredytów i leasingów. Do kredytu ważny jest dochód, przychód jest rzadko brany pod uwagę. Poza tym żeby myśleć o poważnych inwestycjach trzeba przynajmniej rok posiadać działalność chociaż i to bywa mało i w większości banków posiadać więcej niż rok konto firmowe u nich. Poza tym jeśli chodzi o naszą branże niechętnie chcą dawać kredyty i leasingi gdyż jest to sprzęt wysoce specjalistyczny i ciężko w razie zajęcia komorniczego jest go zbyć. Najchętniej dadzą ci kredyt przy dużym dochodzie albo wysokiej wpłacie wstępnej na środek zastwu, albo pod zastaw posiadanej nieruchomości lub innych wartościowych środków trwałych firmy.

Odp: Kredyt

No właśnie. Frima Leasingowa też mi odmówiła.... Wkurwiam sie bo mi okazja spiepsza sprzed nosa.... Beznadziejne zasady są w tych wszystkich bankach.... Patrza na pierdoły... Wszystko mam zafakturowane.... wszystkie zakpu a oni robią problemy... Wiesz mogę zrobić wpłatę własną ale nie większą jak 20% sumy... A dla nich to za mało.... Paranoja