16

Odp: Command wing do grandMA2 onPC

KacperP napisał/a:

Bez przesady. Cena oczywiście zależy od kursu euro, ale na chwilę obecną szacujemy cenę na 18 tyś. PLN.
[edit]
Zapowiedziana przez MA dostępność to marzec 2012.
W styczniu lub lutym chyba będzie egzemplarz demonstracyjny.

jak dostępność w marcu to akurat na moje urodziny tongue cena jak najbardziej przyjemna smile

17

Odp: Command wing do grandMA2 onPC

midams jestem w stanie powiedzieć ci na 99,9% nie będzie akceptowane.

18

Odp: Command wing do grandMA2 onPC

Raczej realizatorzy będą z tym jeździć świecąc swoje show -  jest to plus dla firm robiących t4echnike na imprezie - nie muszą jeździć za konsoletą po Polsce i jej wypożyczać  ale minus dla firm rentalowych.

Majac gotowy pomysł w Ma jedziesz na sztuke podmieniasz urządzenia, adresujemy - ewentualnie edytujesz cue i lecisz gotowaca
Robisz sobie każdą strunę do innego nagrania - teoretycznie fader jako główna seq z zapisanymi bazami zwrotkami itd itp - obok efekt  - reszta wolne lub dodatki typu acl, blind sun, fronty itd itp.)

Pod tym względem jest to wspaniałe urządzenie, waga rozmiar ilość parametrów- laptopa przeważnie zawsze mamy przy sobie.

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-12-21 11:47:03)

19

Odp: Command wing do grandMA2 onPC

Szczerze wątpię aby command wing miał stawać na drodze pełnych konsolet grandMA2.
- Po pierwsze jest budżetowa opcja namiastki konsolety do małych sztuk, gdzie grandMA2 w tej chwili i tak są prawie nieobecne.
- Po drugie jest to bardzo wygodne uzupełnienie do onPC do szybszego przygotowywania i programowania spektakli bez zajmowania konsolety, która może w tym samym czasie pracować gdzie indziej lub "odpoczywać" w magazynie, a my możemy pracować przy zwykłym biurku. Oczywiście teraz można to samo samym onPC, ale to niezupełnie to samo. wink
- Po trzecie znowu programowanie spektaklu, ale w sieci jako mobilne stanowisko połączone z konsoletą główną w stanowisku operatora, a my możemy podejść z laptop+wing pod scenę.
- Po czwarte jest to wygodne uzupełnienie do onPC pracującego w sieci z innymi konsoletami jako backup na sztuce.

20

Odp: Command wing do grandMA2 onPC

No tak...  Nie miałem na myśli zastąpienia konsolety - bo to raczej nierealne przy dużych produkcjach.
Myślałem o koncertach - realizator przyjedzie na sztukę świeci z winga i ucieka na hotel. Tak jak wyżej napisałem do świecenia jakiegoś zespołu naprawdę wystarczy kilka funkcji -  piszemy sztukę jedziemy świecimy jedziemy dalej.

Jak znam życie i sprawy związane z kontaktami przed realizacja pojawi się opcja - nie musicie stawiać konsolety ja ją postawie ale będzie to kosztowało ... wiec trzeba będzie przed sztuka zapłacić. To tak na marginesie - jest to plusem bo nie musisz targać i odwozić urządzenia.

Co do Bacapu nie pomyślałem o tym - ale to może wina tego że zazwyczaj stawia się nsp spięte po sieci (switch) z konsoleta i np. laptopem lub inna konsoleta. Wing -to by było bardziej ryzykowne jak wysypana siec z bacapem.

21

Odp: Command wing do grandMA2 onPC

Przyjechał  cool

22

Odp: Command wing do grandMA2 onPC

I jak?

23

Odp: Command wing do grandMA2 onPC

Jest ładniejszy jak na zdjęciach i działa. Konieczne jest użycie najnowszego nieoficjalnego onPC w wersji beta, więc chwilowo jest bardziej na pokaz.
Połączenie okazało się bardzo proste. Podłączyć wing do zasilania i przez USB, włączyć onPC, włączyć winga, działa, parametrów 2048.
Wygląd i świecenie klawiszy jak w konsolecie.