1

Temat: Jands Vista

Witam wszystkich,

Ostatnio znalazłem interesującą konsoletę oświetleniową Jands Vista. Panowie co o tym myślicie? Podobno ma szanse zrewolucjonizować realizację światła.

http://www.jandsvista.com/products/vista-t4-console/

2

Odp: Jands Vista

a na czym ma polegać ta rewolucja /???  stąd to stwierdzenie ??

3

Odp: Jands Vista

Bawiłem się oprogramowaniem (dostępnym również na Maca), widziałem kilkanaście materiałów pokazowych na Youtube i powiem że podoba mi się podejście do programowania. Jest bardzo czytelny. Urządzenia na monitorze dostępne są w postaci ikon na których widać wszystkie parametry które zmieniasz. Nie ma w nim zbędnych tabel lak w niektórych dostępnych stołach. Gość który prezentował stół programował interesujące efekty dość szybko.

Tutaj jest kilkanaście materiałów wideo: http://www.youtube.com/results?search_q … a&aq=f

4

Odp: Jands Vista

Robert napisał/a:

Bawiłem się oprogramowaniem (dostępnym również na Maca), widziałem kilkanaście materiałów pokazowych na Youtube i powiem że podoba mi się podejście do programowania. Jest bardzo czytelny. Urządzenia na monitorze dostępne są w postaci ikon na których widać wszystkie parametry które zmieniasz. Nie ma w nim zbędnych tabel lak w niektórych dostępnych stołach. Gość który prezentował stół programował interesujące efekty dość szybko.

Tutaj jest kilkanaście materiałów wideo: http://www.youtube.com/results?search_q … a&aq=f


teraz musimy poczekać aż Pająkowi sie spodoba wink

5

Odp: Jands Vista

midams napisał/a:

teraz musimy poczekać aż Pająkowi sie spodoba

Hmmm... a dlaczego niby ktoś ma na kogoś czekać aż mu się spodoba... zupełnie tego nie rozumiem. Dla mnie każdy realizator powinien mieć swoje narzędzie na którym pracuje się mu wygodnie i dobrze.

6

Odp: Jands Vista

Robert napisał/a:
midams napisał/a:

teraz musimy poczekać aż Pająkowi sie spodoba

Hmmm... a dlaczego niby ktoś ma na kogoś czekać aż mu się spodoba... zupełnie tego nie rozumiem. Dla mnie każdy realizator powinien mieć swoje narzędzie na którym pracuje się mu wygodnie i dobrze.


Patrząć na początku sezonu w rider Pająka już wiemy co bedzie trendy i w co inwestować. Wiec dlatego taka myśl wink

A to pewnie że każdy ma swe ulubione narzędzia smile W wiekszoci to juz grandMA i wciąż przyciaga sympatyków

Ostatnio edytowany przez midams (2010-07-15 18:54:14)

7

Odp: Jands Vista

Robert napisał/a:

Bawiłem się oprogramowaniem (dostępnym również na Maca), widziałem kilkanaście materiałów pokazowych na Youtube i powiem że podoba mi się podejście do programowania.

Bardzo podobne to do Light Jockey. Ma uzasadnienie gdy jest to wyłącznie oprogramowanie pod standardowy komputer.
Kiedy taki interfejs w stylu nawiązującym do Worda, Photoshopa, Autocada, itp. użyć w takiej konsolecie, to jest to bardzo niepraktyczne.
Tablet to fajne urządzenie, ale tutaj jest to nieporozumienie.
Mi się wydaje że tablet się po prostu komuś spodobał, bo "profesjonalnie to wygląda", ale zupełnie nie rozumiał do czego tablet naprawdę służy i bezkrytycznie go wstawił do konsolety a następnie nagiął interfejs pod użycie tabletu.

Robert napisał/a:

Urządzenia na monitorze dostępne są w postaci ikon na których widać wszystkie parametry które zmieniasz.

"Wszystkie"? Szczerze wątpię. Do wybierania całkiem fajne na początek, ale potem sprawniej po prostu mieć grupy zrobione... a jeszcze weselej jest jak urządzeń jest większa ilość.

Robert napisał/a:

Nie ma w nim zbędnych tabel lak w niektórych dostępnych stołach.

Są potrzebne, nie cały czas, ale są. Moja opinia wynika z doświadczeń praktycznych i po prostu pozostanę przy niej. Nie będę przekonywał, to trzeba samemu przeżyć najlepiej.

Robert napisał/a:

Gość który prezentował stół programował interesujące efekty dość szybko.
Tutaj jest kilkanaście materiałów wideo: http://www.youtube.com/results?search_q … a&aq=f

Żadnego przełomu nie dopatrzyłem się.

8

Odp: Jands Vista

KacperP napisał/a:

Żadnego przełomu nie dopatrzyłem się.

Surowa krytyka Ltt...  trzeba obadać konsole...

9

Odp: Jands Vista

midams napisał/a:
Robert napisał/a:

Bawiłem się oprogramowaniem (dostępnym również na Maca), widziałem kilkanaście materiałów pokazowych na Youtube i powiem że podoba mi się podejście do programowania. Jest bardzo czytelny. Urządzenia na monitorze dostępne są w postaci ikon na których widać wszystkie parametry które zmieniasz. Nie ma w nim zbędnych tabel lak w niektórych dostępnych stołach. Gość który prezentował stół programował interesujące efekty dość szybko.

Tutaj jest kilkanaście materiałów wideo: http://www.youtube.com/results?search_q … a&aq=f


teraz musimy poczekać aż Pająkowi sie spodoba wink

smile !!!!!!!!!!!!!!!!!

Michał Bystrzycki
--------------------

10

Odp: Jands Vista

vandj napisał/a:
KacperP napisał/a:

Żadnego przełomu nie dopatrzyłem się.

Surowa krytyka Ltt...  trzeba obadać konsole...

Też uważam że trzeba to obadać. Widziałem prezentację tej konsoli we Frankfurcie i byłem zaskoczony niektórymi patentami. Poza tym jest w produkcji nowy soft:

http://livedesignonline.com/gear/1121-j … sta-byron/

A tak na marginesie to chodzą plotki, że zrobili to goście od Hoga.

KacperP napisał/a:

Żadnego przełomu nie dopatrzyłem się.

Trochę otwartości na nowości, jak coś nie jest Martinem lub Maligting to już nie może być dobre? Myślę że w tej materii jeszcze dużo można zrobić.

11

Odp: Jands Vista

Ja po prostu prywatnie posiadam tablet Wacoma (piórko+multitouch) i wiem do czego on się sprawdza a do czego nie.
Miniaturowe kontrolki parametrów co najmniej mnie zdziwiły. Są malutkie nawet jak na używanie piórka, więc piórko jest przymusowe.
Tak przynajmniej widać na tutorialach.

Robert napisał/a:

Widziałem prezentację tej konsoli we Frankfurcie i byłem zaskoczony niektórymi patentami.

Robert napisał/a:

Podobno ma szanse zrewolucjonizować realizację światła.

No dobra, ale co konkretnie oni takiego fajnego tam mają?

Robert napisał/a:

Trochę otwartości na nowości, jak coś nie jest Martinem lub Maligting to już nie może być dobre? Myślę że w tej materii jeszcze dużo można zrobić.

Proszę mi pokazać te nowości. Jako "nowość" rozumiem nowe pomysły a nie datę premiery smile
Oczywiście że we wszystkim można dużo zrobić, ale czy trzeba robić elementarne błędy ergonomii?

Robert napisał/a:

Poza tym jest w produkcji nowy soft:

Jak zreflektują się że interfejs edycyjny jest dobry tylko do edycji i dodadzą interfejsy sterowania tam gdzie jest sterowanie, to będzie ok i coś fajnego z tego może wyjść.
Ja bym proponował takie powiększenie kontrolek interfejsu aby można było ich racjonalnie używać palcami. big_smile

12

Odp: Jands Vista

Nowych propozycji jest sporo, kwestia czy podpasuje to realizatorom. Totalnie śmieszne jest zdanie "zobaczymy czy Pająkowi, się spodoba". To czy coś sie komuś spodoba czy nie, czy się będzie na danym sprzęcie dobrze pracowało, to indywidualna sprawa. Generalnie wybieranie konsolety przez pryzmat tego, - bo ktoś na tym świeci to musi być zajebiste jest bezsensu. A. Groda i jego ekipy lubią Vectora który mi osobiście kompletnie nie leży, kwestia gustu jak z cyckami;-) Stwierdzenie "zrewolucjonizować realizacje światła" to moim zdaniem typowy zabieg marketingowy. Ja jak narazie zostaje przy MA i narazie nigdzie sie nie ruszam, nieśmiało jednak badając nowości. Ostatnio miałem okazje pobawić się nową konsoletą jednego z producentów i zapowiada się całkiem ciekawie...

13

Odp: Jands Vista

Ostatnio miałem przyjemność pracy z konsoletą Vista Jands i muszę powiedzieć że była to przyjemność

konsoleta bardzo przyjazna użytkownikowi, wszystko robi się bardzo intuicyjnie, szybko
bardzo prosto pachuje się urządzenia
bardzo fajny edytor efektów

ogólnie ciekawa propozycja, jednak na razie w Polsce (z tego co wiem) stolik jest mało popularny
a szkoda

tylko cena u naszego dystrybutora odstrasza hmm
a szkoda