1

Temat: par 64 LED

jakiej firmy pary 64 kupić, które działają najsprawniej ????

2

Odp: par 64 LED

to zalezy ile chcesz wydac?? jak zawsze!! dobry stosunek ceny do jakosci maja eurolight lub pary z flasha , tylko nie kupuj czasem parow 56 my mamy kilka i swieca bardzo slabo w porownaniu  z par em 64 oczywiscie ledowym smile

3

Odp: par 64 LED

ja polecam 64-ki za około 300zł firmy nie pamiętam zaopatrywałem sie w warszawie na okęciu, morał brzmi to nie był euroligthe, flash ani futrelight. (niewiem co to bo kupowałem na zleceniu klubu ale po osobistych testach wniosek świeciły super więc o ile kosztuje 300 i nie wygląda na szajs też ma szanse łądnie działać)

4

Odp: par 64 LED

wczoraj porównywałem flasha i eurolite`a i powiem szczerze ze euro pod wzgledem swiecenia sie chowa.

5

Odp: par 64 LED

ja ma teraz okolo 100 szt na festivalu w gdansku
(flash BUTRYN)

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

6

Odp: par 64 LED

i jak to działa

7

Odp: par 64 LED

http://www.wrzuta.pl/search.php?type=A& … submit.y=0


postaram sie dodac troszke z tego tygodnia

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

8

Odp: par 64 LED

hmmmmm..... można tym zaświecić.  ja mam w klubie na razie 14 sztuk par 56 flasha, w klubie się sprawdzają ale na scenę są zdecydowanie zbyt słabe. nie miałem szans porównać jeszcze 56-stki  z 64-rką. Po zakupie parów zastanawiam się nad pixelbarami xeosa, ostatnio pracowałem na nich i powiem szczerze ,że byłem mile zaskoczony.

9

Odp: par 64 LED

wszystkie takie ledowe zabawki najfajnie gadaja przy świeceniu w twarz lub na podświetlanie scenografi...

Bo jeśli takiego para ustawisz pod kontem 70` to jest lipa...

Chyba że!!! Masz pary THOMASA ale to nie tania zabawka ale za to zawodowo świeci... ( aaa MARTIN też wypuścił fajne LEDy)

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

Odp: par 64 LED

A jak z mocą świetlną? Mam scenę na którą za kontrę wystarczało około 2,5 kW w parach (np 8 x P56 z żarówką MFL). Ile musiałbym mieć zwykłych ledziochów aby miały podobną moc świetlną? Da się to w ogóle jakoś w miarę obiektywnie określić?

11

Odp: par 64 LED

początkujący p. Światełko napisał/a:

A jak z mocą świetlną? Mam scenę na którą za kontrę wystarczało około 2,5 kW w parach (np 8 x P56 z żarówką MFL). Ile musiałbym mieć zwykłych ledziochów aby miały podobną moc świetlną

To zależy co rozumiesz przez "moc świetlną", bo to podobnie jak z "jasnością" każdy może inaczej interpretować, a wielkości fotometrycznych jest kilka.

początkujący p. Światełko napisał/a:

Da się to w ogóle jakoś w miarę obiektywnie określić?

Da się, ale trzeba by zrobić odpowiednie pomiary "zwykłemu ledziuchowi" i halogenowi. Wtedy wszystko da się policzyć. Bez tego trzeba by improwizować.

Załóżmy że mówimy tylko o ilości światła, bez uwzględniania ukształtowania snopów światła i ich kierunków. Zwykłe diody LED sygnalizacyjne jakie są używane w tanich chińskich parach ledowych mają tzw. skuteczność świetlną przy sumarycznym świeceniu na "biało" na poziomie zbliżonym do lamp halogenowych.
Jak wystarcza 2,5kW w PARach, to w przypadku chińskich parów potrzeba ich również 2,5kW dla porównywalnej ilości światła "białego".
Gdyby chodziło o LEDy z Martina, Pulsar, JTE, itp. to w ich przypadku wystarczy moc ok. 2-3 razy mniejsza.

Odp: par 64 LED

Mam wrażenie, że wyraziłem się bardzo nieściśle i nie zostałem zrozumiany.
Skoro

Zwykłe diody LED sygnalizacyjne jakie są używane w tanich chińskich parach ledowych mają tzw. skuteczność świetlną przy sumarycznym świeceniu na "biało" na poziomie zbliżonym do lamp halogenowych.
Jak wystarcza 2,5kW w PARach, to w przypadku chińskich parów potrzeba ich również 2,5kW dla porównywalnej ilości światła "białego".

to oznacza, że (upraszczając rachunek) ilość światła z 10 zwykłych parów 56 pobierających 3kW = prawie 100 parom Ledowym (po 32 W)??
2,5 kW podałem jako jednostkę poboru prądu. Czyli interesuje mnie ile powinienem mieć zwykłych ledów (Flash, Eurolite, Xeos itp.) aby uzyskać taką samą ilość światła białego jaką dają pobierające z sieci 2,5 kW pary. Oczywiście sprawę traktuję poglądowo a nie naukowo smile

13

Odp: par 64 LED

początkujący p. Światełko napisał/a:

to oznacza, że (upraszczając rachunek) ilość światła z 10 zwykłych parów 56 pobierających 3kW = prawie 100 parom Ledowym (po 32 W)??

To naprawdę zależy od skuteczności świetlnej konkretnego PARa i diód z PAR-a ledowego.
Zgaduję że będzie nie mniej jak 100, a może nawet 200.
Nie ma co się oszukiwać, te PAR-y ledowe mają inne nowe zastosowania i nie zastąpią halogenów samą ilością światła.

początkujący p. Światełko napisał/a:

2,5 kW podałem jako jednostkę poboru prądu. Czyli interesuje mnie ile powinienem mieć zwykłych ledów (Flash, Eurolite, Xeos itp.) aby uzyskać taką samą ilość światła białego jaką dają pobierające z sieci 2,5 kW pary. Oczywiście sprawę traktuję poglądowo a nie naukowo smile

Tak też i ja potraktowałem.

Odp: par 64 LED

dzięki

15

Odp: par 64 LED

Widziałem ostatnio w akcji Led para na 36 x 1 Wat ledach o kacie świecenia10 stopni i było go widać na ścianie na którą świeciły PC 1000W.