Temat: DIP-Switch Calculator J2ME zrobiony w JAVA na telefon

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom i oczekiwaniom,  pragniemy zaprezentować aplikację LTT DIP-Switch Calculator, tym razem w wersji dla telefonów komórkowych wspierających technologię Java. Jest to nasza odpowiedź na Państwa częste prośby po publikacji tego programu w wersja dla PDA oraz PC.





Aplikacja jest przeznaczona dla montażystów, techników i realizatorów, którzy zajmują się obsługą oświetlenia efektowego wykorzystującego protokół DMX oraz DIP-Switch'e do ustawiania adresów startowych DMX. Przyda się z pewnością na trasach koncertowych, w teatrach i przy stałych instalacjach



Cechy programu:



1) Podczas tworzenia wykorzystano biblioteki dla platformy MIDP 1.0, co w praktyce oznacza, że aplikacja będzie działać na każdym telefonie umożliwiającym uruchamianie programów w Javie.



2) Jako rozdzielczość ekranu przyjęto 95 x 64 pikseli, czyli minimalną wymaganą przez MIDP 1.0.



3) Podczas startu aplikacja wykrywa czy została uruchomiona na telefonie z monochromatycznym, czy też kolorowym wyświetlaczem i dostosowuje odpowiednio grafikę.



4) Po uruchomieniu do dyspozycji mamy cztery opcje w menu:



- ADRES -> DIP-SW (domyślny tryb po uruchomieniu aplikacji) - Za pomocą klawiatury numerycznej wprowadzamy żądany adres DMX i od razu otrzymujemy odpowiadające mu ustawienie DIP-Switch'y. Klawisze * oraz # powodują odpowiednio cofnięcie do poprzedniego oraz przejście do następnego adresu DMX (można je przytrzymać).



- DIP-SW -> ADRES - Za pomoca klawiatury numerycznej przełączamy odpowiednie DIP-Switch'e i od razu otrzymujemy odpowiadający adres DMX. Klawisze * oraz # powodują odpowiednio cofnięcie do poprzedniego oraz przejście do następnego adresu DMX (można je przytrzymać).



- Informacje - Wyświetla informacje o programie oraz numer wersji.



- Koniec - Zakańcza aplikację.



Sposoby instalacji:



1) Aplikację można wgrać do telefonu za pomocą kabla do transmisji danych - umieszczamy katalog LTT_DIP_Switch_Calculator (archiwum do pobrania: http://www.ltt.com.pl/pliki/LTT_DIP_Swi … r_J2ME.zip ) z plikami LTT_DIP_Switch_Calculator.jar oraz LTT_DIP_Switch_Calculator.jad w odpowiednim miejscu w pamięci telefonu.



2) Aplikację można wgrać do telefonu za pomocą protokołu Bluetooth - umieszczamy katalog LTT_DIP_Switch_Calculator (archiwum do pobrania: http://www.ltt.com.pl/pliki/LTT_DIP_Swi … r_J2ME.zip ) z plikami LTT_DIP_Switch_Calculator.jar oraz LTT_DIP_Switch_Calculator.jad w odpowiednim miejscu w pamięci telefonu.



3) Aplikację można pobrać z Internetu wpisując w przeglądarce WAP telefonu adres http://www.ltt.com.pl/LTT_DIP_Switch_Calculator.jad  i potwierdzając chęć pobrania (oczywiście w telefonie musi być poprawnie skonfigurowane połączenie WAP dla danego operatora).

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

2

Odp: DIP-Switch Calculator J2ME zrobiony w JAVA na telefon

Ostatnio widziałem coś podobnego na allegro za 10 zl wink Nie zdążyłem jeszcze się rozejrzec za tym w sieci a tu na forum wylądowało smile
Dzieki krzyzak.   Na pewno się przyda

3

Odp: DIP-Switch Calculator J2ME zrobiony w JAVA na telefon

Tez mi sie tak wydaje...

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

4

Odp: DIP-Switch Calculator J2ME zrobiony w JAVA na telefon

bajer ułatwiający życie:P jak na około akustycy odpalają swoje paczki to naprawde ciężko idzie to liczenie:P

5

Odp: DIP-Switch Calculator J2ME zrobiony w JAVA na telefon

najciekawsze jest to ze wiele firm w kraju z systemami do podwieszania ustawia kąty ale na oko .. sad

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

6

Odp: DIP-Switch Calculator J2ME zrobiony w JAVA na telefon

To już osobna historia co czasami dźwiękowcy odstawiają.

7

Odp: DIP-Switch Calculator J2ME zrobiony w JAVA na telefon

ale kalkulator fajna rzecz czasem po ktoryms jobie pod rzad naprawde ciezko cos w glowie policzyc smile

8

Odp: DIP-Switch Calculator J2ME zrobiony w JAVA na telefon

Ja z tego kalkulatora korzystam od ładnych kilku miesięcy ( tzn odkąd mam PPC ) ... naprawdę ułatwia programowanie, zwłaszcza gdy ma się do zaprogramowania kilkadziesiąt parów ledowych smile

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

9

Odp: DIP-Switch Calculator J2ME zrobiony w JAVA na telefon

krzyzak , linki nie działają po odnowieniu strony LTT

10

Odp: DIP-Switch Calculator J2ME zrobiony w JAVA na telefon

Zamienić "www" na "v2" i działa.

11

Odp: DIP-Switch Calculator J2ME zrobiony w JAVA na telefon

krzyzak napisał/a:

najciekawsze jest to ze wiele firm w kraju z systemami do podwieszania ustawia kąty ale na oko .. sad

Jako akustyk pewnego zespołu, ostatnio współpracując z pewną firmą nagłaśniającą, uświadomiłem techników że istnieje coś takiego jak program który wylicza te kąty. Tak więc akurat takie przypadki mnie nie dziwią.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)