1

Temat: sterowanie taśmą led

Witam wszyskich forumowiczów. To mój piefwszy post na forum. Mam mały problem. W dekoracji zamontowano taśsmy led (zwykłe taśmy białe led jak do mebli) z przetwornicą. Taśmy są włączane na przełączniki zamontowane na niej. A teraz zaistniała potrzeba zasterowania tymi taśmami z odległości. Czy wiecie o jakimś sterowniku na pilota ( najlepiej radiówka, nienajdroższa)  którym można by ściemnić te taśmy, najlepiej osiem kanałów choć ostatecznie mógłby też być jednokanałowy? Przy okazji łatwo dostępny, potrzebny na dziś. Mam wolny kanał na regulatorze agatu, ale podobno ni wolno podpinać przetwornicy led do ściemniaczy. Bardazo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

2

Odp: sterowanie taśmą led

Qrcze ciężka sprawa, taka taśma ma za mało wyjść żeby czymkolwiek sterować smile Nawet jakbyś ich dał sporo to ich moc obliczeniowa będzie niewielka.. i niczego nie wysterujesz nimi smile

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

3

Odp: sterowanie taśmą led

a takie sterowniki rgb czy coś w tym stylu? Ewentualnie może spotkałeś się z jakimś włącznikiem na pilota, tzn. Podłączyłbym przetwornicę do niego i całość naraz zapalał. A co rozumiesz pod tym' że taśźma ma za mało wyjść i niczego nią nie wysterujesz?

Ostatnio edytowany przez nasula (2011-12-09 21:25:59)

4

Odp: sterowanie taśmą led

w marketach są włączniki 230V sterowane pilotem na podczerwień. to by wystarczyło jako włącz - wyłącz.

5

Odp: sterowanie taśmą led

Ok. Dzięki. Spróbuję kupić coś takiego jutro . Jak by wam wpadł jeszcze jakiś pomysł to proszę o podpowiedż.

6

Odp: sterowanie taśmą led

Jeżeli w Agacie możesz zmienić charakterystykę obwodu z liniowego na wł/wył to możesz podłączyć ta taśmę led.
Ja tak zrobiłem u siebie i wszystko ładnie działa.

7

Odp: sterowanie taśmą led

Używam czegoś takiego (w innym celu):
http://allegro.pl/zdalne-sterowanie-rad … 98067.html
Działa elegancko.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

8

Odp: sterowanie taśmą led

Kol. forpi. Niestety nie mogę zmienić hafakterystyki w agacie, to analog starszy.
Kol. tomcio.Ten zasięg to faktycznie 165 m? A można mu połączyć np. masy wyjść bo mam jeden zasilacz?
Koledzy jak połączyć dwa tematy w jeden. Bo mój temat idzie równolegle? Coś źle założyłem.

9

Odp: sterowanie taśmą led

Można.
Co do agata to możesz zrobić cue włącz 100% i  wyłącz 0%. Na Proximach zabezpieczaliśmy transformatory żarówka 100W równolegle przed trafo...

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-12-11 12:31:43)

10

Odp: sterowanie taśmą led

Używam tego m.in. do zapalania lampy przygarażowej i otwierania drzwi w garażu. U mnie miało to zasięg lekko ponad 200 metrów przy nowych bateriach w pilocie. Teraz na pewno ze 150 metrów ma. Z tym że zawsze możesz przedłużyć antenę przy odbiorniku i zasięg się troszkę poprawi. Moja jest pozwijana w puszce przy odbiorniku. A masy wyjść możesz podłączać jak tylko Ci się podoba - elementem wykonawczym są cztery przekaźniki.

Ostatnio edytowany przez tomcio (2011-12-11 12:14:55)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

11

Odp: sterowanie taśmą led

Koledzy, dziękuję za odpowiedzi. bardzo mi pomogły. przepraszam, że dopiero teraz, ale miałem problemy z logowaniem na forum. Zamykam temat. Pozdrawiam.