1

Temat: Zmiana wartości dimmera o połowę

Wymyśliłem sobie, że w czasie koncertu zrobię myk na solówki. Nie wiem kiedy ona nastąpi, co akurat będę miał zaświecone i na ile. Na solówkę, w czasie załóżmy 3-5 sekund, wszystko co się świeci ma przygasnąć o 50% jedynie front i kontra na solistę zostaje bez zmian. I jedyny problem jaki mam to te 50% w dół. Co wpisać w linię komend żeby aparaty przygasły o połowę? At -50 jakby nie rozwiązuje sprawy smile jakieś pomysły?
Pozdrawiam

2

Odp: Zmiana wartości dimmera o połowę

Po co tak komplikować?
Zrobić grupę z urządzeń które mają przygasnąć o 50% bieżącej wartości, z jednego z executorów zrobić "Group master" dla tej grupy. Kiedy trzeba przygasić wystarczy na ten czas przesunąć suwak do tej połowy, a potem wrócić z nim na górę.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2011-11-18 13:10:42)

3

Odp: Zmiana wartości dimmera o połowę

Też o tym myślałem, tylko co w sytuacji kiedy mam kilku muzyków i każdy ma swoje kilka minut w trakcie kawałka? W przypadku który sobie wymyśliłem przygasają też światła innych muzyków, więc tak na prawdę musiałbym stworzyć kilka grup i większość kanałów przypisać do kilku grup(?)
Myślałem o zastosowaniu funkcji IfOutput -#kanału at -50% i wtedy robię tylko tyle makr ilu mam muzyków. Tylko przy zastosowaniu znaku % niestety wywala błąd big_smile
Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie kombinuję jak koń pod górę, jak również wychodzi tutaj mój brak doświadczenia, ciekawi mnie tylko czy istnieje taka opcja jak 1/2 smile

4

Odp: Zmiana wartości dimmera o połowę

a nie możesz zwyczajnie napisać sceny w której światła które masz na muzyków są na 100% a pozostałe na 50%. W odpowiednim momencie podnieś tą scenę z zapisanymi już wartościami dimmera.

5

Odp: Zmiana wartości dimmera o połowę

Gdybym znał materiał i działał na cue'sach to oczywiście big_smile tutaj jednak pełna improwizacja wink

6

Odp: Zmiana wartości dimmera o połowę

Sebian napisał/a:

więc tak na prawdę musiałbym stworzyć kilka grup i większość kanałów przypisać do kilku grup(?)

Oczywiście. Coś w tym złego?
Jak koniecznie mają być makra, to komenda FADER [executor] AT [poziom] zdaje się to załatwiać razem z groupmasterami.

Sebian napisał/a:

Myślałem o zastosowaniu funkcji IfOutput -#kanału at -50% i wtedy robię tylko tyle makr ilu mam muzyków. Tylko przy zastosowaniu znaku % niestety wywala błąd

Funkcja IfOutput służy do wyboru urządzeń wg. tego co dane urządzenie wysyła "w świat".

7

Odp: Zmiana wartości dimmera o połowę

nie zgadzam się, że trzeba znać materiał. Przygotowujesz sobie sceny na poszczególnych muzyków i w momencie gdy wyłapujesz solówkę odpalasz scenę np. na perkę. nie widzę w tym, żadnego problemu, szczególnie że świecę na avo którę jest nieco bardziej upierdliwe niż MA

8

Odp: Zmiana wartości dimmera o połowę

Kajmar888: oczywiście masz rację smile tylko, że spowoduje to odpalenie konkretnej sceny, a tak jak napisałem, nie wiem co akurat będę miał podniesione na stole a co nie, więc Twoje rozwiązanie spowoduje, że mogą mi się włączyć aparaty, których wcześniej nie było smile
Kacper: nic w tym złego smile tak jak pisałem, jeszcze trochę krucho u mnie z doświadczeniem w pracy z MA. A rozwiązanie o którym piszesz z makrami powoduje zmianę do konkretnej wartości a nie zmianę o wartość (i tu właśnie nie jestem pewien czy dobrze tłumaczę o co mi chodzi hmm )

Update:
Ok, jestem debilem. Teraz dopiero gdy usiadłem do stołu, zrozumiałem o co chodzi z group masterami. Przepraszam Kacper, masz rację, to da mi taki efekt smile

Ostatnio edytowany przez Sebian (2011-11-18 16:38:16)

9

Odp: Zmiana wartości dimmera o połowę

A do tego Sebian masz takie polecenie "g x at 50" gdzie te x to odpowiednia grupa wink

10

Odp: Zmiana wartości dimmera o połowę

Fafruk: to nie to smile
Oto co wymyśliłem i się sprawdza smile (zaznaczam, że korzystam z MA2 ultralight, więc faderów jak na lekarstwo smile ) Zrobiłem sobie grupę z executorów i przypisałem ją pod fader na którejśtam następnej stronie. Kiedy muszę z niego skorzystać, wybieram select exec # dzięki czemu mam go pod masterheblem i zjeżdżam sobie o ile potrzebuję smile
Dzięki Kacper, dzięki wszystkim smile

Ostatnio edytowany przez Sebian (2011-11-18 18:44:11)

11

Odp: Zmiana wartości dimmera o połowę

Nie ma czegoş jak solo dla fadera?

Michał Bystrzycki
--------------------

12

Odp: Zmiana wartości dimmera o połowę

Sebian nie zrozumiałeś mnie do końca. Nawiązałem do wcześniejszego sposobu ze stworzeniem kilku grup dla poszczególnych muzyków (czyli grupy zawierające wszystkie urządzenia oprócz tych które mają zostać), i wtedy wybierasz grupę i ją ściemniasz.

13

Odp: Zmiana wartości dimmera o połowę

Michał napisał/a:

Nie ma czegoş jak solo dla fadera?

Funkcja Solo w grandMA powoduje że "świeci" tylko wskazany executor a pozostałe zostają wyciemnione całkowicie. To bardziej funkcja wspomagająca przy programowaniu i sprawdzaniu tego co zaprogramowaliśmy, taki jakby Highlight ale dla całych executorów a nie urządzeń.

14

Odp: Zmiana wartości dimmera o połowę

KacperP napisał/a:
Michał napisał/a:

Nie ma czegoş jak solo dla fadera?

Funkcja Solo w grandMA powoduje że "świeci" tylko wskazany executor a pozostałe zostają wyciemnione całkowicie. To bardziej funkcja wspomagająca przy programowaniu i sprawdzaniu tego co zaprogramowaliśmy, taki jakby Highlight ale dla całych executorów a nie urządzeń.

Acha.

Zdecydowanie do zastosowań solówkowych funkcja solo powinna się sprawdzić, gdyby działała liniowo. Może to trop na przyszłość.

Michał Bystrzycki
--------------------