1

Temat: Pomoc dla początkującego

Na początek (w pierwszym poście na forum) pragnę wszystkich serdecznie powitać smile.

Chcą poznać DMX kupiłem na początek najprostszy (najtańszy) sterownik oraz dwie mini ruchome głowy LED.

Udało mi się "wszystko" spiąć zaprogramować jakieś podstawowe sceny, pobawić się w trybie "ręcznym".
No i tutaj moje pierwsze pytanie: chciałbym w trybie manualnym oświetlić dwa dowolne punkty? (pod scanner 1 - przypisaną mam jedną głowę, pod scanner 2 - drugą). Włączam sobie scanner 1 - ustawiam pozycje pierwszej głowy. Chcąc ustawić pozycje drugiej głowy wyłączam scanner 1, włączam scanner 2 - i tu pojawia się problem, bo głowa pierwsza wraca do punktu "zero".... Jest możliwość "zablokować" ją w ustawionym wcześniej miejscu ?

Drugie pytanie: Co to są chase i jak one działają ? Wyczytałem że łączy się nimi sceny... tzn że ustawia się sekwencje scen np 1 , 4 ,6 czy łączy parę w całość ?

Z góry dziękuję za wyjaśnienie tych problemów.


Ps: sterownik : http://ibiza-light.pl/tag/sterownik-dmx/
głowy: http://www.4deejays.pl/p,pl,625,glowica … +mini.html

Ostatnio edytowany przez hipekk (2011-11-09 05:54:18)

2

Odp: Pomoc dla początkującego

Ad1.
To o czym piszesz, że przy zmianie z pierwszego urządzenia na drugie tracisz ustawienia pierwszego to ewidentny błąd tego sterownika. W produktach konkurencyjnych firm takie coś nie występuje - zdarza się to najczęściej przy mało znanych najtańszych sterownikach.
Możesz to obejść. Będąc w trybie programowania ustawiasz parametry pierwszej głowy -> zapisujesz to pod sceną pierwszą -> przełączasz na drugą głowę ->zgodnie z tym co napisałeś wszystko się zeruje -> przywołujesz scenę pierwszą -> ustawiasz parametry drugiej głowy -> zapisujesz to wszytko pod sceną pierwszą. Ja bym na Twoim miejscu oddał ten szrot do sklepu i kazał sobie sprowadzić coś co nie wymaga w/w kroków.

Ad2.
Chase to łańcuch scen. Tworzenie go wysyłam Ci w instrukcji po polsku.

Post's attachments

manual_PL.ZIP 1.19 mb, 18 downloads since 2011-11-09 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

3

Odp: Pomoc dla początkującego

Dziękuję za odpowiedź.
Widocznie w przypadku tego sterownika sprawdza się stare powiedzenie, że tanie mięso psy jedzą hmm
Spróbuje  zrobić to scenami tak jak napisałeś.

A co ciekawe w tym sterowniki w instrukcji i na pudełku, napisane jest że sterownik ma obsługę MIDI, okazuje się ze Chińczycy zapomnieli o gnieździe chyba bo po  wyjęciu urządzenia z pudełka okazało się że po za XLR i zasilaniem na obudowie innych gniazd nie ma wink

4

Odp: Pomoc dla początkującego

Widocznie karton był od innego modelu. Ja ostatnio tak miałem jak chciałem kupić konwerter z VGA na S-video. Kupiłem najtańszy oczywiście chińczyka bo było mi to potrzebne na jedna imprezę i to na dodatek na 3 min.
Co się okazało na pudełku było zdjęcie konwertera ale z S-video na VGA. Po wyjęciu okazało się że jest tylko wejście midi i mini jack. Po dokładnym obejrzeniu okazało się żę jest to coś w rodzaju małego mikserka studyjnego zapakowanego w pudełko od onwertera S-video na VGA smile

Wracając do tego sterownika. Niekiedy te chińczyki maja dwie różne opcje działania : "tryb programowy" "manualny" i "jeszcze tam jakiś" w jakimś eurolite jest chyba tak że najpierw ustawiasz wszystko w trybie manualnym a dopiero pozniej przechodzisz w tryb programowy. Ale do końca nie jestem tego pewien i ręki uciąć nie dam.

5

Odp: Pomoc dla początkującego

A powiedzcie mi czy jest możliwość połączenia dwóch chaserów ?

Np. Mam 5 scen - ustawiam w nich róże konfiguracje kolorów i gobo, w kolejnych 5 ustawiam położenia głów.
Pod chaser 1 wstawiam sceny z kolorami, pod 2 sceny z położeniami. I teraz chciałbym to połączyć czyli ruchy z chasera 2 z kolorami z chasera 1.

Czy jest to możliwe w takim tanim sterowniku, a jeśli nie to czy jest taka opcja w droższych urządzeniach.

Pozdrawiam

6

Odp: Pomoc dla początkującego

w tanich nie ma możliwości w droższych jak najbardziej tylko po co robić w droższych takie kolejki ? Zrobisz jedno duże świetlne disco polo chyba że o to chodzi

7

Odp: Pomoc dla początkującego

Lj_Seba napisał/a:

Zrobisz jedno duże świetlne disco polo chyba że o to chodzi

dlaczego ?
chłopak dobrze kombinuje
w jednym kroku ma jedną pozycję głów w innym chase ma kolor
co to ma wspólnego z disco polo? (poza oświetlaniem ich smile )