Temat: łączenie sygnałów DMX z różnych źródeł w jedną linię

Witam, mam dość nietypowy problem. Chciałbym połączyć sygnał DMX wychodzący z Alfy (mam na niej zajęte 120 adresów), na której zazwyczaj pracuję z sygnałem wychodzącym z laptopa (max. 60 adresów) przez znany wszystkim konwerter. Chodzi mi o to żeby nie ciągnąć dwóch oddzielnych linii DMX i móc wyzwalać programy z laptopa (głównie na głowy) jednocześnie mając do dyspozycji Alfę z suwakami. Znając życie po pewnym czasie i tak będę miał programy na głowy na alfie i sceny ledowe/dimmerowe na light jockey'u.
Czy zwykły rozgałęźnik Y podoła czy jest jakieś magiczne urządzonko w rodzaju splittera wejściowego? Rozwiązanie ma być tymczasowe a co za tym idzie tanie, łatwe w montażu i obsłudze oraz mobilne big_smile

2

Odp: łączenie sygnałów DMX z różnych źródeł w jedną linię

Musisz zakupić sumator DMX ( DMX Merger). Przykład:
PROXIMA PX113
O rozgałęźniku Y zapomnij...

Pozdr

Odp: łączenie sygnałów DMX z różnych źródeł w jedną linię

Ten sumator to bardzo fajne urządzenie ale dla moich potrzeb zbyt zaawansowane. Nie potrzebuję aż tak rozbudowanych funkcji bo adresy nie będą mi się pokrywały.
A czy podołałby ten konwerter? Ma wejście i wyjście, czyli mógłbym wpiąć w niego alfę, wejść laptopem poprzez USB i wyjść sygnałem do urządzeń. Chociaż jest adnotacja, że ma tylko jeden port DMX hmm Czy w ogóle istnieje konwerter USB/DMX z wejściem i wyjściem?
Jeśli miałbym wydać 2000 złotych polskich to już wolę Port 2 Noda i całością sterować poprzez GrandMA on PC, przynajmniej poznam nową filozofię pracy.

4

Odp: łączenie sygnałów DMX z różnych źródeł w jedną linię

http://www.enttec.com/index.php?main_me … =dmxusbpro

oto taki przykład smile

A nawet orginalny light jockej ma in out:

http://www.martin.com/product/product.a … ightjockey

Jaszcze się dopytam znajomego który kiedyś mi mówił ze daba da rade przerobić na wejście dmx a nie wyjście

"God is my lightman...'
"ALWAYS LOOK ON THE BRIGHT SIDE OF LIFE".

5

Odp: łączenie sygnałów DMX z różnych źródeł w jedną linię

witam, odświeżam temacik pytając jednocześnie o sumator PXM PX113 , interesują mnie Wasze spostrzeżenia przy pracy z nim, jak go oceniacie

6

Odp: łączenie sygnałów DMX z różnych źródeł w jedną linię

o sumatorze się nie wypowiem bo nigdy z nim nie pracowałem. Natomiast ogólne zdanie o sprzęcie pxm mam bardzo dobre. Splitter jest niezawodny, od 3 lat pracuje na nim bez usterki.

7

Odp: łączenie sygnałów DMX z różnych źródeł w jedną linię

Witam

Konwerter USB-DMX512 PLUS posiada wejście sygnału DMX512 do którego można podłączyć Alfę. http://sklep.dab-system.com/Konwerter-USB-DMX512-Plus

AB

8

Odp: łączenie sygnałów DMX z różnych źródeł w jedną linię

kajmar888 napisał/a:

o sumatorze się nie wypowiem bo nigdy z nim nie pracowałem. Natomiast ogólne zdanie o sprzęcie pxm mam bardzo dobre. Splitter jest niezawodny, od 3 lat pracuje na nim bez usterki.

również posiadam splitterek od PXM i jestem zadowolony, lecz pytam konkretnie o sumator PXM PX113

chciałbym zsumować sygnał ze sterownika oraz z media servera (kontrola nad sunstripami zarówno ze sterownika jak i z media servera)