Temat: GrandMA2 - outfade

Mam problem z GMA2, otóż jeżeli mam sekwencję z ustawionymi poszczególnymi fade to kiedy ją wyłączam to następuje to bardzo gwałtownie, czy jest możliwość ustawienia outfade? Teorytycznie jest tam taka opcja, lecz ona nie działa. Może to wina ciągle niedopracowanego w 100% softa MA Lighting?


Pozdrawiam.

2

Odp: GrandMA2 - outfade

Wszystko w tym względzie działa prawidłowo, to nie jest ta opcja.
Czasy 'Fade' i 'Delay' odpowiadają za czasy przenikania wartości podczas przenikania do danej cue.
Czasy 'Out Fade' oraz 'Out Delay' to dodatkowe czasy dla poziomów jasności o wartościach zmniejszających się.
Kiedy WYŁĄCZAMY sekwencję to obowiązuje globalny czas 'Off' który się ustawia pod:
[Setup] -> <Show> -> <Playback + MIB Timing> -> <Off>

Uprzedzając pytanie: Nie, nie można ustawić indywidualnych czasów wyłączenia dla poszczególnych sekwencji i cue. Nie jest to też tak naprawdę potrzebne.

3

Odp: GrandMA2 - outfade

Mozna zadefiniowac sobie ze predkosc wylaczenia bedziemy ustawiac suwakiem funkcja ta to Off Time.

4

Odp: GrandMA2 - outfade

to w sumie rozwiązało mój problem, dzięki smile

5

Odp: GrandMA2 - outfade

Bardzo prosze

6

Odp: GrandMA2 - outfade

KacperP napisał/a:

nie można ustawić indywidualnych czasów wyłączenia dla poszczególnych sekwencji i cue.

Tak samo presetów. A szkoda smile Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby ustawić sobie dwa presety dla widowni 80% i 0% z czasem wejścia i zejścia, żeby sobie suwaków nie zajmować pierdołami, a tu zonk bo nie można ustawić czasu wejścia presetu big_smile Ciekawe, czy mają w planach zaimplementowanie takiej opcji. Może nie przydaje się to za często, ale w stałych instalacjach byłoby wygodne smile

7

Odp: GrandMA2 - outfade

Sebian napisał/a:
KacperP napisał/a:

nie można ustawić indywidualnych czasów wyłączenia dla poszczególnych sekwencji i cue.

Tak samo presetów. A szkoda smile Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby ustawić sobie dwa presety dla widowni 80% i 0% z czasem wejścia i zejścia, żeby sobie suwaków nie zajmować pierdołami, a tu zonk bo nie można ustawić czasu wejścia presetu big_smile Ciekawe, czy mają w planach zaimplementowanie takiej opcji. Może nie przydaje się to za często, ale w stałych instalacjach byłoby wygodne smile

Nie trzeba do tego suwaków ani czasów wyłączenia. Są executory jednoklawiszowe które z powodzeniem sprawdzą się w tym. Wystarczy sekwencja z dwiema cue, zaprogramowane czasy i można pstrykać sobie światło widowni. Jeśli nam szkoda fizycznych przycisków to możemy mieć widok z wyprowadzonymi klawiszami lub suwakami executorów na ekranie dotykowym. To co napisałem dotyczy zarówno grandMA1 jak i grandMA2.
Wymyślanie problemu uważam za nieudane wink

8

Odp: GrandMA2 - outfade

big_smile człowiek to jednak lubi sobie utrudniać żywot smile A wynika to po prostu z braku doświadczenia pracy z systemem MAlighting. Pozdrawiam.

9

Odp: GrandMA2 - outfade

A co to będzie jak w nowym sofcie gma2 wejdą executory wirtualne smile
Teraz wywołanie presetu/efektu wprost to tak naprawdę akcja w programerze, ale jak wejdą wirtualne playbacki dla sekwencji, presetów, efektów to możliwości kombinowania urosną do 'entej' potęgi wink

10

Odp: GrandMA2 - outfade

Dobra, dobra smile Na razie niech mnie Paweł za tydzień przeszkoli z podstaw UltraLighta, potem będę myślał o wirtualnych executorach, systemie monitorowania i obsłudze spektakli przez iPhone'a z sofy w domu big_smile

11

Odp: GrandMA2 - outfade

Bardzo skuteczne jest przejście tutoriali po kolei od pierwszego. Naprawdę przejście a nie tylko przeczytanie lekkie.
Doświadczałem samego siebie tutorialami i gorąco polecam wszystkim. "Tyle lat używałem grandMA1, nie muszę" nie ma znaczenia. Użytkownikom gma1 o wiele szybciej się nauczy, ale naprawdę warto zacząć od początku, bo różnice są w sprawach fundamentalnych. Zmiany na lepsze, ale nadal są różnice.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2011-06-16 08:52:09)

12

Odp: GrandMA2 - outfade

Tutoriale przerobiłem po dwa razy na onPC smile Ale też cieszę się że będę miał teraz czas przed rozpoczęciem nowego sezonu na naukę i oswajanie z realną konsolą.

13

Odp: GrandMA2 - outfade

Jak dwa razy dokładnie przerobione tutoriale na onPC to znakomicie big_smile
W takiej sytuacji przy konsolecie proponuję więcej eksperymentów z programowaniem widoków, oraz używaniem klawiszy X będących pod ekranem 1 (9" multitouch).
Jest 20 tych klawiszy X, a w ultralight fizycznie wyprowadzonych jest górne 10. Na ekranie jednak są wszystkie.
Ich funkcje przełącza się bocznymi List, User 1, User 2.
"List" włącza stronę executorów klawiszowych. User 1 i 2 dają przyciski funkcyjne w które można wpisać klawisze widoków oraz makra... być może coś jeszcze, ale nie jestem pewien smile
Kiedy na ekranie 1 pokaże się stosowne okno dialogowe, to klawisze X pracują jako przełączniki opcji itp.