1

Temat: Jak obchodzic sie z reflektorami PC, fresnel... profilami

Jak w temacie jak się to ma do transportu przechowywania, wstrząsania itd...
Miałem przypadek przy przestawianiu  ogniskowej padła lampa Nowa!!! która powinna pociągnąć 2000H a tu zonk przy starcie.

2

Odp: Jak obchodzic sie z reflektorami PC, fresnel... profilami

kolego zdarza się taki "ups.." Parę razy już miałem takie coś że podczas regulacji (przesuwania żarówki) robi pyk po mimo tego że jeżdżą w cases. Najlepiej jest robić regulację przy 80% a nie na 100 smile

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

3

Odp: Jak obchodzic sie z reflektorami PC, fresnel... profilami

no to wiele tłumaczy. aż się wqr... bo zapasu zabrakło improwizowałem  z para 64 i skrzydełkami.
Maja swoje skrzynie obchodzę się delikatnie a tu sru.

4

Odp: Jak obchodzic sie z reflektorami PC, fresnel... profilami

Zmień ciężarówkę smile

Michał Bystrzycki
--------------------

5

Odp: Jak obchodzic sie z reflektorami PC, fresnel... profilami

Niestety żarówki teatralne mają to do siebie że jak sa włączone to wystarczy lekkie uderzenie i spada żarnik albo cała wybucha smile Najlepiej robić na słabo rozgrzanej żarówce czyli na jakiś 50 % chociuaż to i tak nie gwarantuje że żarówka nie szczeli ale jest mniejsza szansa. Po za tym przy wkładaniu żarówki nie dotykac jej paluchami ani nie pozostawiać żadnej materii organiczneju bo wtedy boom niemal na 100% pewny smile

6

Odp: Jak obchodzic sie z reflektorami PC, fresnel... profilami

materii organicznej to powiedz to wszystkim owadom które lecą do światła

7

Odp: Jak obchodzic sie z reflektorami PC, fresnel... profilami

precyzyjniej.. chodzi o tłuszcz.

Michał Bystrzycki
--------------------

8

Odp: Jak obchodzic sie z reflektorami PC, fresnel... profilami

Wystarczy przetrzec spirytusem...

Odp: Jak obchodzic sie z reflektorami PC, fresnel... profilami

Kiedyś straciłem przy ustawianiu reflektorów trzy żarówki. U mnie pomogło nasmarowanie prowadnic smarem grafitowym. Przesuwanie palnika odbywa się płynnie i bez nieprzyjemnych dla niego szarpnięć.

10

Odp: Jak obchodzic sie z reflektorami PC, fresnel... profilami

początkujący p. Światełko napisał/a:

Kiedyś straciłem przy ustawianiu reflektorów trzy żarówki. U mnie pomogło nasmarowanie prowadnic smarem grafitowym. Przesuwanie palnika odbywa się płynnie i bez nieprzyjemnych dla niego szarpnięć.

A to się nazywa konserwacja smile

Michał Bystrzycki
--------------------

Odp: Jak obchodzic sie z reflektorami PC, fresnel... profilami

Teraz już to wiem. tongue cool
Kiedyś założę temat pt "Z pamiętnika młodego świetlika" z nadzieją, że inni unikną moich błędów i niedociągnięć wynikających z niewiedzy/braku doświadczenia. A starsi doświadczeniem pewnie nieźle się ubawią...

12

Odp: Jak obchodzic sie z reflektorami PC, fresnel... profilami

Tak to już bywa z "dziadostwem" -  z tym smarem to niezły pomysł.
2 sprawa... Blindery - niby 100h lampa ge ale? pytanie

czas pracy 100%? tu nie więcej jak 3-4min temperatura będzie wysoka, konstrukcja blindera (kable itd...) itd...

czas pracy 70% ? tu słyszałem ze nieograniczony (czytaj 100h)

13

Odp: Jak obchodzic sie z reflektorami PC, fresnel... profilami

pytanko: czym smarujecie prowadnice zooma, focusa w reflektorach konwencjonalnych?. z tego co wiem smar grafitowy jest do 60 stopni, a we wnętrzu takiej lampy jest nieco!!!! cieplej

14

Odp: Jak obchodzic sie z reflektorami PC, fresnel... profilami

?? zawsze smaruje grafitowym i nie jest do 60*...
a i wiki
Smar Grafitowany opak. 0,85kg Smar Grafitowy jest smarem wapniowym produkowanym na bazie oleju mineralnego o lepkości około 11mm2/s w 1000C zawierający minimum 10% grafitu naturalnego.