1

Temat: Stage View w onPC

Witam,
już niedługo dojedzie do mnie nowa GM 2 Ultra light i zanim to nastąpi uczę się na onPc, oglądając tutoriale, czytając online help, itp. Mam jedynie problem ze stage view: za cholerę nie mogę odpalić urządzeń. wszystkie wartości są poprawne (dimmer, shuter, cokolwiek) ale w stage view tego nie widać. Widać jak urządzenia są porozmieszczane, które są zaznaczone itp, ale nie widać w którą stronę świecą. Korzystam z Macbooka z postawionym na PARALLELS xp'ku, może nie wyrabia?... A może przegapiłem gdzieś jakąś kombinację klawiszy? Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Sebian (2011-06-02 09:06:46)

2

Odp: Stage View w onPC

GrandMA2 onPC?
Jakie konkretnie urządzenia są użyte? Standardowe z biblioteki czy jakieś własne? Jak rozmieszczone?
W przypadku dimmerów są one standardowo zwrócone w dół i umieszczone na 0,0,0 i wtedy w Stage View nic nie widać, bo wtedy 'stoją' oparte otworem wyjściowym o powierzchnię sceny.

Nie znam się na macbook, ale z tego co czytałem to zaleca się używanie bootcamp.

3

Odp: Stage View w onPC

GrandMA2 onPC, 4 x MAC 500, 7 x MAC 250, 8 x MAC 301, wszystko wzięte z biblioteki, porozmieszczane odpowiednio w odpowiednie miejsca sceny. Podejrzewam jednak, że problemem jest tutaj PARALLELS, bo ogólenie system się muli i czasami nie wyświetla mi niektórych okien w onPC. Spróbuję na bootcampie i dam znać.
Dzięki. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Sebian (2011-06-02 12:23:14)

4

Odp: Stage View w onPC

Ze specyfikacji dla gma2 onpc:
"Tested Laptop-version: Apple Macbook PRO 15? or 17? with Microsoft Windows 7 via Bootcamp
3.2 or Parallels
Important: Please do not use any shared memory for graphic cards."

5

Odp: Stage View w onPC

Pyt. 1. Czy urzadzenia sa spatcvhowane - czy maja nadany adres
Pyt. 2. Czy sa podniesione wszystkie mastery grup i grand master oraz czy jest wylaczony przycisk black out
Pyt. 3. czy nie masz zakreconych CMY`kow

6

Odp: Stage View w onPC

@Kiju: wszystko po bożemu big_smile
Ewidentnie przeszkadza tutaj Parallels i słaby jak się okazuje komp. Spróbuję gdzieś dorwać WIN7 i zobaczę wtedy, ewentualnie zrobię bootcampa. Skąd to wiem? bo na pececie przed chwilą zrobiłem wszystko to samo i śmiga aż miło big_smile Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i dam znać niedługo co i jak. Pozdrawiam

7

Odp: Stage View w onPC

PC górą!

Michał Bystrzycki
--------------------

8

Odp: Stage View w onPC

Bootcamp w moim przypadku wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Parallels przy 2GB ramu za bardzo obciąża sprzęt, zarówno przy xp jak i 7 x64bit. Na bootcampie jest rewelka (choć nie wiem dlaczego nie mogę połączyć w tej konfiguracji onPC z 3D, na blaszaku nie miałem problemu hmm)

9

Odp: Stage View w onPC

Może domyślne połączenia sieciowe się 'rozjechały' i np. 3D nie jest ustawione na połączenie loopback 127.0.0.1?