1

Temat: Awaria ADJ Accu Spot 250

Witam, jestem tu po raz pierwszy. Trafiłem szukając rozwiązania problemu - opcja szukaj nic nie dała neutral  Podczas wczorajszej imprezy jedna z głów ADJ Accu Spot 250 przestała reagować na dmx - pracuje jak przy funkcji blackout. Sygnał przez nią przechodzi - była 1 w zestawie, reszta efektów pracowała bez zarzutu. Co mogło spowodować problem?

Ostatnio edytowany przez oddjob (2011-05-30 19:44:22)

2

Odp: Awaria ADJ Accu Spot 250

napisz jak to wyglądało bo sam sobie przeczysz

piszesz że nie reaguje na sygnał
a potem, że reszta efektów działała ?

a tego co ja wnioskuję to coś działo się z dimmerem tak?
nie świeciła ani lampa ani diody?

3

Odp: Awaria ADJ Accu Spot 250

Dzięki za odzew smile Dziś podłączyłem głowę - na sterownik nie reaguje w ogóle - cały czas jakby reset - jak pisałem na imprezie była podpięta jako 1 w zestawie a następne efekty działały bez zarzutu mimo awarii tej jednej. Bez sterownika powinna się regularnie obracać i świecić.  Jednak co 15 s próbowała się ruszyć, ale po zrobieniu pół obrotu znów wracała do pozycji restartowej hmm Co tu robić?

4

Odp: Awaria ADJ Accu Spot 250

a jak ustawisz jedną głowę na master a tą uszkodzoną na slave
to co?

wygląda że coś z elektroniką poszło się .....

5

Odp: Awaria ADJ Accu Spot 250

artmajster napisał/a:

a jak ustawisz jedną głowę na master a tą uszkodzoną na slave
to co?

wygląda że coś z elektroniką poszło się .....

Odpal manualnie czy działają wszystkie funkcje. Jeśli z manuala działają to wtedy będziesz miał pewność że faktycznie coś ze sterowaniem. A sygnał idzie dalej bo jest zrównoleglony.

Michał Bystrzycki
--------------------

6

Odp: Awaria ADJ Accu Spot 250

1. Czy sprawdziłeś wszystkie bezpieczniki w zasilaczu głowy?
2. Czy głowa jest czysta (chodzi o kurz)?
3. Czy poprawnie działa sterowanie ustawieniami głowy (chodzi o wyświetlacz, jak i przyciski)?
Należałoby sprawdzić również stan krańcówek, ew. transoptorów zliczających pozycje tarcz, i napędu pan, tilt. Nie znam tych głów, nie miałem jeszcze na warsztacie, także potrzebuje więcej szczegółów.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

7

Odp: Awaria ADJ Accu Spot 250

Przestała pracować po jakimś czasie, czy wyjąłeś z casea, powiesiłeś na rampie i zonk...
Bo jeśli wyjąłeś i po powieszeniu jest słabo może to oznaczać ze głowa ma zabrudzone czujniki od pan i tilt wtedy bedzie resetowała pozycje aż nie uzyska odpowiedniej , jeśli zaś coś w trakcie imprezy się skończyło to raczej nie doradzimy ci który układ scalony trzeba wymienić... pozostaje sprawdzić połączenia płytki z wejściem i wyjściem do płyty głównej i w ostateczności zawieźć na serwis gdzie wymienia układ scalony od dmx.

Ostatnio edytowany przez slowik666 (2011-05-31 16:53:11)

8

Odp: Awaria ADJ Accu Spot 250

Nie sądzę aby to był uszkodzony konwerter sygnału DMX. A jeśli już to to akurat doradzimy co padło  cool
Niech kolega odpowie na wyżej postawione pytania, to zobaczymy czy będzie potrzebny serwis...

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)