1

Temat: Coś dla zupełnie początkującego...

Witam,
Zaczynam zajmować się oświetleniem scenicznym przy okazji pracy w domu kultury. Planujemy sukcesywnie rozbudowywać nasze oświetlenie(jak na razie sterownik DMX i 24 x PAR54). Tym co mamy umiem się zając jednak jestem zupełnym lamerem w sprawach oświetlenia i nie wiem co ewentualnie teraz najlepiej dokładać(przy ograniczonym budżecie). Możecie polecić jakieś strony gdzie wytłumaczone jest od początku urządzenia DMX, jak co z czym łączyć, co najlepiej do czego dobierać, z góry wielkie dzięki!

B.

2

Odp: Coś dla zupełnie początkującego...

hmm temat morze tongue napisz jakieo rodzaju imprezy organizujecie w DK. Chodzi Ci o oświetlanie koncertów, konferencji czy może oświetlenie na małe przedstawienia teatralne? Trudno tak doradzać na odległość - nie wiem jaka duża scena jaka wysokość jakie możliwości zamontowania reflektorów.
Polecam kontakt telefoniczny z firmą Elwolight (w końcu to ich forum tongue ) Opowiedz im czym dysponujesz (jaka sala, zasilanie itd.) na pewno Ci pomogą smile

-------------------------------
od jutra rzucam palenie.....

Odp: Coś dla zupełnie początkującego...

Wykorzystam stary wątek.
Wróciłem przed chwilą z Krakowa i z miejsca dostałem 5.000 - 6.000 złotych na nowe zakupy od swojej dyrekcji. Szału nie ma ale wiem prawie na pewno (dostałem uroczystą obietnicę), że sprzęt będzie dokupowany. Na razie mamy 12 x PAR 36, 10 x PAR 56, 10 x Fresnel + Agat 12 x 2500W i Alfa 24/255. No i chyba 4 statywy. Sprzęt ma nam świecić teatralnie i koncertowo na małych i średnich scenach (na oko 8x4 metry, pomierzę kiedyś).
Założenie jest takie aby nie używać bez zupełnej konieczności fresneli na powietrzu więc na razie nie mam za wiele do pracy koncertowej
Co radzicie abym dokupił na pierwszy ogień? Ja myślałem o:
10 x PAR 64 z żarowkami CP61, Profil ETC Junior z ZOOMem i irysem + jakieś tanie LedPary (i kabelki DMX).

Ostatnio edytowany przez początkujący p. Światełko (2008-06-25 11:13:47)