Temat: Kilka prostych pytań

Może dla kogoś te pytania będą banalne no ale wkoncu po co jest forum smile

1. Powiedzmy że w stół wtukuje 20 głów. Odpalam je na niebiesko i teraz pytanie. Jak zrobić efekt że jednym kliknięciem przeskakuje mi kolor na biały w konkretnej głowie ? Czyli mam 20 głów. Odpalam je na niebiesko. Robie "klik" pierwsza odpala się na biało. Następny "klik" pierwsza z powrotem odpala się na niebiesko, a drugo głowa w kolejności na biało itd.

2. Jak zrobić fixturke CP Sharpy, DWE i Atomic w GM 3D tak żeby było odpowiednie gobo, plama światła itp. Czy musze najpierw stworzyć sobie biblioteke w stole czy nie ma to znaczenia co zrobie najpierw ? I w jakim programie to robić ?

Ostatnio edytowany przez Lj_Seba (2011-05-14 12:53:53)

2

Odp: Kilka prostych pytań

1. Proponuję oddzielną sekwencję. W pierwszej cue nic nie ma, w drugiej kolor pierwszej głowy ustawiony na biały, w trzeciej druga głowa na biało, itd. W opcjach tej sekwencji jeszcze trzeba wyłączyć tracking, aby kolejne cue nie śledziły wartości z poprzednich.
Teraz możemy sobie skakać w tej sekwencji a ona będzie pojedynczo przełączać biały kolor w głowach.
Nie ma wtedy znaczenia jaki jest kolor tych głów, może być też niebieski, który ustawiamy z innego executora inną sekwencją.

2. Nie ma czegoś takiego jak "robienie urządzeń w grandMA 3D". Wszystko jest definiowane w pliku urządzenia w konsolecie. W od grandMA 3D zależy jedynie model geometryczny urządzenia. Jak nie ma odpowiednich gobo w standardowej bibliotece, to trzeba wgrać te gobo i do biblioteki konsolety i do biblioteki grandMA 3D.

3

Odp: Kilka prostych pytań

ad. 1 generalnie tak jak mowi Kacper, pozostaje tylko jedna istotna informacja ze kolor nie moze byc wybrany z programera tylko zapisany w jakims innym cue. Ale tutaj sie nasuwa pytanie o styl pracy na konsolecie.
ad. 2 Generalnie robienie dobrych plikow opisowych to dosc monotonna i dluga praca. Czesto oryginalne pliki urzadzen w GrandMa niedokonca poprawnie dzialaja np. MAC 700 i temat pryzmatu. Zwrocmy uwage jednak, ze grzebanie w fixturach to juz dosc powazna ingerencja i nalezy uwazac zeby czegos nie popsuc.
W odpowiedzi na Twoje pytania
Atomic 3000 - przedewszystki trzeba zmienic beamangle i brightness - najlepiej w notatniku gdyz soft grandMA ma za maly zakres brightness
DWE to poprostu dimmer + model geometryczny z biblioteki
Sharpy - tu trzeba zrobic urzadzenie od nowa, ew poszukac na mashare

4

Odp: Kilka prostych pytań

Ja w przypadku Atomic 3000 proponuję szerokość świecenia ok. 90 stopni, a intensywność rzędu 300-400 tysięcy, oczywiście wpisane z notatnika. Dużo? Owszem, ale tak to się właśnie mają rzeczy w Atomic. Tak mi wychodzi z moich obliczeń przynajmniej i jak kiedyś sprawdzałem tą wielkość na urządzeniu Atomic+Colors to jasność błysków na kolorze wyglądała w 3D dość wiarygodnie względem rzeczywistości.

5

Odp: Kilka prostych pytań

ale model geometryczny moge zrobić i wgrać do 3D ? Jakim to programem robić ?

6

Odp: Kilka prostych pytań

w blenderze.