Temat: Mac 401 Dual na Top Trendy 2010

Na tegorocznych Top Trendy będzie okazja zobaczyć w użyciu Martin Mac 401 Dual.
Sam jestem ciekawy na ile będą wykorzystane możliwości tej głowy.

2

Odp: Mac 401 Dual na Top Trendy 2010

Widzialem je wczoraj na probach, calkiem nie glupi świecą. Kacper jestes na TT?

3

Odp: Mac 401 Dual na Top Trendy 2010

Nie jestem, mam co robić w Warszawie.  tongue
Dopiero w telewizji zobaczę albo może foty na Pudelku.  lol
Było coś więcej poza świeceniem jednolitym kolorem? Jakieś efekty animacyjne były użyte?

4

Odp: Mac 401 Dual na Top Trendy 2010

Na tych częściach na których ja byłem tylko świeciły jednolitym, ale ogólnie całkiem ciekawe urządzenie. Ktoś je kupił czy wypożyczone od was?

5

Odp: Mac 401 Dual na Top Trendy 2010

kiju Ty świeciłeś czy transy?? feela....

edit. rubik bleeech...

Ostatnio edytowany przez vandj (2010-05-28 18:56:53)

6

Odp: Mac 401 Dual na Top Trendy 2010

Chciałbym kiedyś zobaczyć jak wygląda panowanie nad tak ogromną ilością świateł  roll
Zwłaszcza na występie Chylińskiej  tongue

Ostatnio edytowany przez tomcio (2010-05-28 19:26:36)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

7

Odp: Mac 401 Dual na Top Trendy 2010

kiju napisał/a:

Na tych częściach na których ja byłem tylko świeciły jednolitym

Na Chylińskiej widać było że głowa ma 4 niezależne  segmenty. Pozioma fala rozkładała się na nich. Na razie niewiele ruchu jest... zobaczymy na ile będzie wykorzystana później.

kiju napisał/a:

ale ogólnie całkiem ciekawe urządzenie

Mi się ono akurat bardzo podoba, naprawdę. Z początku się dziwiłem i zastanawiałem "o co chodzi?", ale to bardzo uniwersalna hybryda.
Można używać jako wash i z przodu i od tyłu oraz wyświetlać efekty dynamiczne tak z innych wielosegmentowych paneli LED.
Zintegrowane diody LED robią swoje. Panele i głowy z oddzielnymi diodami będąc na widoku tak dobrze już nie wyglądają.  tongue
Ja akurat miałem wiele okazji aby się tym pobawić i sprawdzić co tym można zrobić.

W planach drugiej kategorii pilności mam zamiar zrobić urządzenie pod grandMA2, które pozwoli wykorzystać efekty bitmapowe grandMA2 na segmentach tego 401. Wtedy łatwiej będzie poszaleć. tongue

kiju napisał/a:

Ktoś je kupił czy wypożyczone od was?

Wypożyczone.

edit: znowu "ala" zjadała kawał posta  sad

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-05-28 20:11:43)

8

Odp: Mac 401 Dual na Top Trendy 2010

Kamil nie transy a triasy, reżyserią Top Trendów zajmuje się Artur Szyman.

Co do 401 to właśnie fajne jest to mieszanie kolorów, nie ma różnokolorowych placków ;-) jak w przypadku chociażby 301, które osobiście bardzo lubie. Generalnie mi się one bardzo spodobały, mają duże możliwości i naprawde ładnie wyglądają w kamerze. Ciekawi mnie ten temat świecenia w dwie strony. ogolnie bardzo fajnie na nich wyglada efekt na kolorach. Generalnie ja głowom led mówie zdecydowane tak jeśli chodzi o washe, bo do spotów jeszcze bardzo daleka droga.

9

Odp: Mac 401 Dual na Top Trendy 2010

Widać było w piątek użycie efektów animacji w 401.

kiju napisał/a:

Ciekawi mnie ten temat świecenia w dwie strony.

Aktualna wersja instrukcji to opisuje. Po zainstalowaniu drugiego modułu do przestrzeni adresowej dokłada się pełna kolejna głowa, ale kanały pan/tilt oraz kontrolny w "drugiej głowie" nie wpływają na pracę.

kiju napisał/a:

Generalnie ja głowom led mówie zdecydowane tak jeśli chodzi o washe, bo do spotów jeszcze bardzo daleka droga.

Niezupełnie "bardzo daleka", zależy od siły świecenia.
Są prototypy, są wyścigi o patenty i czekanie aż ludzie w pełni oswoją się z washami ledowymi, a z tym jeszcze jest różnie.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-05-29 11:55:57)

10

Odp: Mac 401 Dual na Top Trendy 2010

kiju napisał/a:

Kamil nie transy a triasy, reżyserią Top Trendów zajmuje się Artur Szyman.

tak dokładnie to Trias + ATM -stąd Vari*Lite

11

Odp: Mac 401 Dual na Top Trendy 2010

taaaa trochę nie widać

12

Odp: Mac 401 Dual na Top Trendy 2010

super smile  nie wiedziałem że maja laser wow smile

13

Odp: Mac 401 Dual na Top Trendy 2010

Witam wszystkich,
Moze temat juz troszke nieaktualny ale jeżeli chodzi o MACI 401 to mamy je na stanie od dłuższego czasu i sprawuja sie naprawde przyzwoicie. Możecie sobie podejrzec na http://www.youtube.com/watch?v=bANEuO-4S3A