1

Temat: Zaprojektowanie systemu oświetleniowego - laik

Witam!

Poszukuję od pewnego czasu informacji nt. budowy oświetlenia pod "moją" scenę. Niestety nie posiadam żadnej wiedzy ani doświadczenia w tym kierunku.
Mianowicie chcę zaopatrzyć się w przenośne oświetlenie (mocowanie ramp do sceny nie wchodzi w grę), które będzie spełniało wymagania dla wszelkiej maści muzyki klubowej i dyskotekowej. Sprzęt będzie używany głównie na zewnątrz, w plenerze na tej właśnie scenie. Gdzie mógłbym znaleźć pomoc przy zaprojektowaniu takiego oświetlenia wraz ze sterowaniem itp?

Wrzucę dwa pliki z wymiarami, jakie chcę naświetlić. Scena (muszla) ma 7 metrów szerokości i podłoga "wystaje" przed dach, także statywy z oświetleniem mogą być wyższe niż dach sceny + oświetlenie dj-a wewnątrz muszli. Jutro dorzucę wymiary wewnątrz sceny. Chcę zmieścić się w kosztach 15 - 25 tys. Wyczytałem w różnych miejscach, że do sterowania dmx najlepiej sprawdza się konwerter usb + laptop, a nie jak wczesniej myślałem sterownik dmx. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Ostatnio edytowany przez ol456 (2011-04-16 00:52:55)

Post's attachments

scena.jpg
scena.jpg 35.9 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: Zaprojektowanie systemu oświetleniowego - laik

Powyższy plik obrazuje teren do oświetlenia. A poniżej scena. Pewnie będzie potrzebny dokładniejszy, jeśli tak to zrobię. Zależy mi na jak najefektowniejszym oświetleniu

Ostatnio edytowany przez ol456 (2011-04-16 00:55:49)

Post's attachments

scena2.jpg
scena2.jpg 13.71 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

3

Odp: Zaprojektowanie systemu oświetleniowego - laik

konwerter usb-dmx jest tanszy niz konsoleta, ale to nie znaczy ze gorszy smile
co do sprzetu to na poczatek polecam cos uzywanego 8 spotow po 250w( showtec, dts lub cos innego) do tego 2 stroby, dymiara krata no i kabelkownia smile

4

Odp: Zaprojektowanie systemu oświetleniowego - laik

no jeśli to ma być plener to 250 są za słabe, na początek kup sobie używane mac 500/600 - udane konstrukcje na lampie 575